• <

Wynik wyszukiwania - "wypadek" - Wiadomości

Chiński masowiec staranował filipińską jednostkę rybacką

Chiński masowiec Tai Hang 8 uderzył w zacumowaną do gromadzącego ryby urządzenia filipińską łódź rybacką. Masowiec popłynął dalej, a pięciu ocalałych rybaków uratowały inne rybackie jednostki.
07.12.2023

Wybuch gazu w stoczni w Szczecinie, nie żyje jedna osoba

Trzy osoby zostały poszkodowane w wybuchu gazu na terenie Stoczni Pomerania w Szczecinie.
06.12.2023

Raport wypadków i zdarzeń morskich – listopad 2023 r.

Na szlakach żeglugowych na Morzu Czerwonym w okolicach Jemenu oraz Somalii ponownie po długoletniej przerwie zrobiło się bardzo niebezpiecznie. Powaga sytuacji w tym regionie w ostatnich tygodniach stawała się coraz bardziej odczuwalna na całym świecie i będzie miała konsekwencje dla międzynarodowej żeglugi. W listopadzie doszło bowiem do sporej ilości incydentów związanych z ryzykami wojny, a nawet porwaniem załogi wraz ze statkiem. To na skutek gorących wydarzeń, które dzieją się na Bliskim Wschodzie.
05.12.2023

W Wenecji turyści w gondoli tak się z niej wychylali, że łódź przewróciła się, a oni wpadli do wody

Grupa turystów płynąca gondolą w Wenecji, chcąc zrobić zdjęcia, tak bardzo się z niej wychyliła, że łódź przewróciła się, a oni wpadli do wody. Sceny, którym towarzyszyły wrzaski, wołanie o pomoc i próba wejścia do gondoli, pokazały w poniedziałek włoskie media na swoich stronach internetowych.
04.12.2023

Wypadek masowca w pobliżu ujścia rzeki Detroit. Statek osiadł na mieliźnie

Nieopodal kotwicowiska przy amerykańskiej wyspie Belle doszło do wypadku z udziałem frachtowca do przewozu zboża Barbro G. Jednostka osiadła w poniedziałek rano na mieliźnie. Służby wciąż ustalają przyczyny zdarzenia.
28.11.2023

Tragiczne skutki sztormów na Morzu Czarnym i Śródziemnym. Fale rzucały statkami jak zabawkami

Służby greckie, rosyjskie włoskie, tureckie, i innych państw donoszą o ogromnych problemach z żeglugą w związku z najsilniejszymi od lat burzami na akwenach morskich. Służby SAR musiały wielokrotnie interweniować, aby pomóc statkom i ich załogom, którym groziło nawet zatopienie z powodu wysokich fal. W związku z tym wiele jednostek zawróciło do portów, bądź w ogóle opóźniały ich opuszczenie, do czasu poprawy pogody.
28.11.2023

Zatonął statek towarowy z 14 osobami na pokładzie, trwa akcja ratunkowa

Statek towarowy pod banderą Komorów zatonął w niedzielę rano u wybrzeży Grecji - powiadomiła agencja AFP. Trwa akcja ratunkowa, uratowano pierwszą osobę. W skład 14-osobowej załogi wchodzili obywatele Egiptu, Indii i Syrii.
26.11.2023

Groźny wypadek przy platformie wiertniczej Petro Giant. Służba SAR poszukuje marynarza, który wypadł za burtę

Ratownicy SARu poszukują marynarza, który prawdopodobnie wypadł za burtę ze statku zacumowanego przy platformie wiertniczej Petro Giant. Dyrektor SAR Sebastian Kluska w rozmowie z PAP podkreślił, że na Bałtyku panują ekstremalne warunki pogodowe.
23.11.2023

Hawaje. Samolot amerykańskiej marynarki wojennej wypadł z pasa i wpadł do zatoki

Samolot zwiadowczy typu P-8A Poseidon amerykańskiej marynarki wojennej wypadł z pasa i wpadł do zatoki Kaneohe podczas lądowania w bazie piechoty morskiej na Hawajach (MCBH) – podał portal BBC. Nikt z 9-osobowej załogi nie ucierpiał.
22.11.2023

Rosyjski ro-ro zderzył się z płynącym z Ukrainy masowcem

Slavyanin, pływający pod rosyjską flagą statek ro-ro, zderzył się z masowcem New Raouf u wybrzeży Bułgarii. Rosyjski statek został uszkodzony i dopłynął do portu w Warnie. Analitycy szybko zwrócili uwagę, że Slavyanin płynął nietypowym dla siebie kursem.
14.11.2023

Mężczyzna za burtą podczas festiwalu muzycznego na wycieczkowcu

Podczas festiwalu Headbangers Boat, odbywającego się na wycieczkowcu w czasie rejsu z Nassau do Miami za burtę statku Norwegian Pearl wypadł mężczyzna. Nie udało się go odnaleźć.
04.11.2023

Nigeria: 70 osób zaginęło wskutek wywrócenia się łodzi

70 osób zaginęło wskutek wywrócenia się łodzi na rzece Benue na północy kraju.
30.10.2023

Kolejny rosyjski okręt uszkodzony na Morzu Czarnym. Wszedł na minę?

Rosyjski okręt proj. 23040G Władimir Kozicki został zauważony z unoszącym się nad nim dymem, nieopodal okupowanego przez Rosję Krymu. Do zdarzenia miało dojść na zewnętrznej redzie Zatoki Sewastopolskiej, gdzie jednostka prowadziła działania zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Niedługo potem miało dojść w tym miejscu do eksplozji, a jednostka została odholowana w stronę Krymu, najprawdopodobniej do stoczni.
27.10.2023

Zderzenie statków na Morzu Północnym. Perspektywa niemieckiej służby SAR, realizującej akcję ratunkową

Pięć śmigłowców służby SAR było zaangażowanych do akcji ratunkowej po zderzeniu się na Morzu Północnym dwóch statków, masowca Polskiej Żeglugi Morskiej Polesie z o połowę mniejszym brytyjskim frachtowcem Verity. Perspektywa sił i środków zaangażowanych do ratowania zagrożonych załóg pokazuje, jak ważna i niebezpieczna jest ich misja.
26.10.2023

Fiński rząd chce pozyskać z Unii Europejskiej fundusze na naprawę gazociągu Balticconnector

Premier Petteri Orpo zapowiedział w środę, że zamierza poinformować przywódców UE o ustaleniach śledztwa w sprawie uszkodzenia bałtyckiego gazociągu łączącego Finlandię z Estonią. W grę wchodzi pozyskanie z UE środków na naprawę rury w ramach tzw. narzędzi hybrydowych, ustanowionych na wypadek zniszczenia infrastruktury krytycznej.
25.10.2023

Dwóm członkom załogi promu Marco Polo postawiono zarzut zaniedbania w ruchu morskim

Dwóch członków załogi należącego do niemieckiego armatora TT-line promu Marco Polo, który osiadł w niedzielę na mieliźnie u wybrzeży szwedzkiego portu Karlshamn, jest podejrzanych o zaniedbania w ruchu morskim - poinformowała w środę szwedzka prokuratura. Przypuszcza się również, że statek mógł nie nadawać się do żeglugi.
25.10.2023

Zderzenie Polesia z Verity: nie odnaleziono rozbitków, Polesie w porcie

Akcja poszukiwawcza po tragicznym zderzeniu masowca Polskiej Żeglugi Morskiej Polesie z o połowę mniejszym brytyjskim frachtowcem Verity była kontynuowana po zmroku. Nie odnaleziono jednak czterech zaginionych osób.
25.10.2023

Statek PŻM zderzył się z brytyjską jednostką, która zatonęła. Przynajmniej jedna ofiara

Statek Polesie, należący do Polskiej Żeglugi Morskiej, zderzył się dziś rano u wybrzeży niemieckiej wyspy Helgoland z brytyjskim frachtowcem Verity. Angielska jednostka zatonęła, trwa akcja ratunkowa.
24.10.2023

Groźna sytuacja w porcie wojennym. ORP Orzeł o włos od wypadku

Ubiegłotygodniowe, trudne warunki pogodowe okazały się wielkim wyzwaniem dla okrętów i statków znajdujących się w Zatoce Gdańskiej. Do groźnej sytuacji doszło w Porcie Wojennym Gdynia, gdzie niemal doszło do groźnego wypadku z udziałem jedynego, sprawnego okrętu podwodnego polskiej Marynarki Wojennej.
23.10.2023

Zdaniem ekspertów uszkodzenie Balticconnector mogło być spowodowane przez opuszczoną kotwicę statku. Przypadek?

"Teoria kotwicy” pojawia się obecnie najczęściej w analizach przyczyn uszkodzenia gazociągu między Finlandią a Estonią. Zarejestrowany niewielki wstrząs sejsmiczny mógł być wywołany uderzeniem kotwicy dużego statku handlowego, który przystanął w czasie sztormu na środku Zatoki Fińskiej – podało w środę radio Yle.
11.10.2023

Tragiczny wypadek na zabytkowym szkunerze

Jedna ofiara śmiertelna i trzech rannych po wypadku na zabytkowym szkunerze. Do tragicznego incydentu doszło w poniedziałek u wybrzeży Rockland w stanie Maine. Zdjęcia szkunera pokazują, że główny maszt złamał się na pół i runął na pokład statku.
11.10.2023

Kapitan statku, który spowodował katastrofę na Dunaju w 2019 roku, skazany na 5,5 roku więzienia

Ukraiński kapitan statku-hotelu Jurij C., który pod koniec maja 2019 roku spowodował katastrofę na Dunaju w Budapeszcie, został we wtorek skazany na 5,5 roku więzienia, poinformowały węgierskie media. W wyniku staranowania mniejszego statku wycieczkowego zginęło wówczas prawie 30 turystów z Korei Południowej.
26.09.2023

Tragiczny wypadek na okręcie podwodnym. Zginęło trzech marynarzy

Służby prasowe Południowoafrykańskich Sił Obrony Narodowej (SANDF) podały szczegóły odnośnie tragicznego, środowego wypadku na okręcie podwodnym, do którego doszło w pobliżu Kommetjie niedaleko Kapsztadu. Wysoka fala zmiotła znajdujących się na zewnątrz siedmiu członków załogi. Trójki z nich niestety nie udało się uratować.
22.09.2023

Mina morska uszkadza statek na Morzu Czarnym. Załoga ewakuowana

Pływający pod banderą Togo statek towarowy Seama uderzył w minę morską nieopodal rumuńskiego portu Sulina, blisko granicy z Ukrainą. Służby ratunkowe z Rumunii ewakuowały 12 członków załogi. Nie ma informacji o ofiarach.
20.09.2023

Groźny wypadek na ORP Lech. Marynarzy zabrał śmigłowiec Marynarki Wojennej

Na polskim okręcie ratowniczym typu Piast doszło do wypadku, w wyniku którego ucierpiało dwóch członków załogi. Na pomoc wezwano śmigłowiec ratunkowy z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach, należący do Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.
15.09.2023

Nieszczęśliwy wypadek. Turystka straciła rękę w wyniku ataku rekina. Pomyliła go z... tuńczykiem

W egipskim kurorcie Dahab nad Morzem Czerwonym w wyniku ataku rekina turystka straciła rękę. Prawdopodobnie pomyliła niebezpiecznego drapieżnika z tuńczykiem, informują w czwartek media lokalne. Minister środowiska Egiptu Jasmin Fuad potwierdziła, że plaża w Dahabie została zamknięta.
14.09.2023

Luksusowy statek pasażerski z 206 osobami na pokładzie utknął na mieliźnie w rejonie arktycznym

Luksusowy statek wycieczkowy Ocean Explorer z 206 osobami na pokładzie utknął na mieliźnie u wschodniego wybrzeża Grenlandii, Znajdujący się najbliżej okręt przybędzie na ratunek pasażerom nie wcześniej niż w piątek, podaje w środę dziennik "The Independent".
13.09.2023

Po tragicznej śmierci pasażera wypchniętego za burtę promu grecki minister żeglugi podał się do dymisji

Minister żeglugi Grecji Miltiadis Warwitsiotis podał się w poniedziałek do dymisji, kilka dni po tragicznej śmierci pasażera promu, wypływającego z Pireusu w aglomeracji ateńskiej. Załoga wypchnęła mężczyznę za burtę. Minister Warwitsiotis skomentował to wydarzenie w sposób, który opinia publiczna uznała za niewłaściwy. Teraz poinformował w mediach społecznościowych o rezygnacji z pełnionego dotychczas stanowiska.
11.09.2023

Rekiny zaatakowały rosyjski katamaran, z pomocą przyszedł samochodowiec [WIDEO]

Rosyjska ekipa ekspedycyjna, która próbowała opłynąć Ziemię nadmuchiwanym katamaranem, została zaatakowana przez rekiny na Morzu Koralowym. Z pomocą przyszła załoga samochodowca O.S.K. Mitsui.
06.09.2023

Tragiczne zajście w Grecji. Chciał wrócić na prom, został zepchnięty do wody

W Grecji doszło do tragicznego wypadku z udziałem promu. 36-letni mężczyzna próbował wskoczyć do jednostki, która odbijała już od nabrzeża. Doszło do kłótni z członkami załogi, w szamotaninie pasażer został zepchnięty z rampy i wpadł do wody. Zginął.
06.09.2023

Raport wypadków i zdarzeń morskich – sierpień 2023 r.

W miesiącu sierpniu międzynarodowy rynek ubezpieczeń morskich odnotował 65 zgłoszonych i zarejestrowanych wypadków morskich. W lipcu było ich 76, natomiast w czerwcu 55. Jak zatem wyglądał ostatni miesiąc pod względem wypadków oraz incydentów na morzach i oceanach świata w większych szczegółach? Jakie były trendy i szczegóły najważniejszych i najbardziej medialnych zdarzeń? Z czym się to wiązało? O najważniejszych wydarzeniach ubiegłego miesiąca w telegraficznym skrócie w naszym cyklicznym, comiesięcznym raporcie.
04.09.2023

100-letni statek na mieliźnie, bo kapitan przysnął

Leonie, dokładnie 100-letni statek, jedna z niewielu jednostek w tym wieku wciąż w eksploatacji, a tym samym niezwykle wartościowa historycznie, wylądowała w piątek rano na mieliźnie. Kapitan sam przyznał, że zasnął.
03.09.2023

Śmierć i narodziny na promie

Personel i pasażerowie promu Mega Andrea zapamiętają ostatni rejs do końca życia. Jednej nocy doszło do narodzin i śmierci.
31.08.2023

Ponad 60 osób mogło zginąć w katastrofie łodzi przewożącej migrantów na Oceanie Atlantyckim

Ponad 60 osób mogło zginąć w katastrofie łodzi przewożącej senegalskich migrantów, do której doszło u wybrzeży Wysp Zielonego Przylądka na Oceanie Atlantyckim; władze w Dakarze potwierdziły we wtorek, że uratowano 38 spośród 101 pasażerów - podała w środę agencja Reutera.
16.08.2023

Dwie nastolatki ranne po zderzeniu skutera wodnego z motorówką

Na Zalewie Sulejowskim niedaleko Tresty (woj. łódzkie) skuter wodny zderzył się z motorówką. Kierująca i pasażerka skutera po przetransportowaniu na brzeg, zostały przewiezione do szpitala helikopterem LPR. Sternik łodzi motorowej był trzeźwy - podał w poniedziałek rzecznik prasowy policji w Tomaszowie Mazowieckim asp. sztab. Grzegorz Stasiak.
14.08.2023

Groźne zderzenie skuterów wodnych na jeziorze Dadaj. 57-latek trafił do szpitala

Jedna osoba trafiła do szpitala wskutek wypadku na jeziorze Dadaj, gdzie w niedzielę zderzyły się dwa skutery wodne - poinformowała warmińsko-mazurska straż pożarna.
13.08.2023

Wypadek łodzi z nielegalnymi imigrantami nieopodal Wielkiej Brytanii. Są ofiary

Co najmniej jedna osoba zginęła, a stan pięciu innych jest poważny w efekcie wywrócenia się w sobotę rano na kanale La Manche łodzi z nielegalnymi imigrantami - podały władze francuskie i brytyjskie. Uratowano 50 osób.
12.08.2023

Wrak samochodu na plaży w Łebie

Dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, Sebastian Kluska poinformował na platformie (dawniej Twitter) o niecodziennej akcji ratowniczej na plaży w Łebie. Przy brzegu stoi wrak samochodu dostawczego, a strażacy z Łeby i Lęborka biorą udział w akcji przeciwrozlewowej.
11.08.2023

Wciąż trwa śledztwo ws. śmierci matki i dziecka na promie Stena Spirit

We wtorek wykonano sekcję zwłok 36-latki i jej 7-letniego syna, którzy zginęli pod koniec czerwca podczas rejsu promem z Gdyni do Karlskrony.
08.08.2023

Uganda. Co najmniej 20 osób utonęło po wywróceniu się łodzi na jeziorze Wiktorii

Co najmniej 20 ludzi utonęło w środę po wywróceniu się łodzi na Jeziorze Wiktorii, na południu Ugandy; spośród około 34 pasażerów uratowano jak dotąd dziewięciu, trwają poszukiwania pozostałych osób, które uznano za zaginione - poinformowała policja.
02.08.2023

Mężczyzna, którego służby poszukiwały w rejonie Zatoki Gdańskiej, zgłosił się na policję

W poniedziałek rano mężczyzna, którego służby od soboty poszukiwały w wodzie i na lądzie w rejonie Zatoki Gdańskiej, stawił się na komisariacie. Policji podała, że po wyjściu z wody poszedł do domu z synem i zapomniał o rzeczach, które zostawił na plaży.
31.07.2023

Trwa dramat płonącego frachtowca z samochodami. Rozpoczęło się holowanie w bezpieczne miejsce

Płonący u wybrzeży Holandii frachtowiec Fremantle Highway jest odholowywany w bezpieczne miejsc, poinformowała rządowa agencja gospodarki wodnej, Rijkswaterstaat. Statek przewożący 3783 samochody, w tym 498 elektrycznych, zapalił się w nocy z 25 na 26 lipca.
31.07.2023

Mężczyzna spadł z klifu w Orłowie

W sobotę po godz. 14. mężczyzna spadł z klifu nad morzem w Gdyni Orłowie. Nie doznał poważniejszych obrażeń.
29.07.2023

Tragiczny rejs jachtu, zginęła jedna osoba

W pobliżu Sankt Petersburga jacht z kilkoma osobami na pokładzie zaczął 21 lipca br. nabierać wody i tonąć. Pomimo wezwania na pomoc służb, te przybyły dopiero po blisko pół godzinie od nadania sygnału. W wyniku tego jedna osoba zmarła, a inne są w ciężkim stanie.
23.07.2023

Komisja wyjaśniła, dlaczego holowany żuraw stoczniowy wypadł do Morza Bałtyckiego

Państwowa Komisja Badania Wypadków Morskich opublikowała raport na temat utraty żurawia stoczniowego z pokładu holowanego pontonu na Morzu Bałtyckim, do którego doszło pod koniec sierpnia ub.r. Przypomniano, że trzej marynarze holownika Odys byli pod wpływem alkoholu.
22.07.2023

Jest raport po wypadku statku ratowniczego, w którym rannych zostało trzech mężczyzn

Państwowa Komisja Badania Wypadków Morskich (PKBWM) opublikowała raport z wypadku statku ratowniczego Wiatr, do którego doszło w lipcu ubiegłego roku. Po uderzeniu jednostki w falochron portu wojennego Hel rannych zostało trzech ratowników. Jeden z członków załogi był pijany.
20.07.2023

Zaskakujący zwrot podczas wojskowych ćwiczeń. Okręt przeznaczony do zatopienia... wymagał ratunku

Takiego punktu w scenariuszu wspólnych ćwiczeń sił zbrojnych Filipin i USA planiści raczej nie przewidywali. Zapowiadane efektowne zatopienie byłego okrętu zaopatrzeniowego musiało zostać przesunięte w związku z tym, że jednostka-cel została w wyniku warunków pogodowych zepchnięta i samoczynnie trafiła na mieliznę w pobliżu wyspy Batan.
17.07.2023

Statki zderzyły się w porcie, przewróciły portowe urządzenia

Do zderzenia dwóch jednostek doszło w porcie Cai Mep w południowym Wietnamie. Manewrujący kontenerowiec uderzył w zacumowany masowiec, a ten z kolei przewrócił w portowe urządzenia przeładunkowe.
14.07.2023

Rok po kontrowersyjnej kolizji okrętu Straży Wybrzeża USA z łodzią ukazał się raport w tej sprawie

W 2022 roku miał miejsce nieszczęśliwy wypadek, w trakcie którego USCGC Winslow Griesser (WPC 1116) uderzył w łódź rybacką o nazwie Desakata, w wyniku czego jedna osoba zmarła a druga została ranna. Chociaż wstępie śledztwa wykazano, że zdarzenie wynikło z racji nieuwagi po obu stronach, to znaleziono również szereg czynników wskazujących na inne przyczyny całego incydentu.
12.07.2023

Bremerhaven – statek zdryfował i przewrócił dźwig

W niedzielę wieczorem doszło do wypadku w niemieckim porcie Bremerhaven. Statek, który zerwał się z cum, uderzył w nabrzeże i przewrócił dźwig.
10.07.2023

Mężczyzna wypożyczający łódź odpowie przed sądem za wypadek na jez. Tałty, w którym utonęła 8-letnia dziewczynka

Przed sądem rejonowym w Giżycku odpowie 41-letni mężczyzna wypożyczający niesprawną łódź, która wywróciła się na jez. Tałty, w rezultacie czego zginęła 8-letnia dziewczynka. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności - podała PAP w czwartek Prokuratura Okręgowa w Olsztynie.
06.07.2023

Morderstwo i samobójstwo? Zmiana kwalifikacji czynu w sprawie śmiertelnego wypadku na promie

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zmieniła kwalifikację czynu w śledztwie dotyczącym wypadku do którego doszło w czwartek na wodach terytorialnych Szwecji, w wyniku którego śmierć poniosło dwoje polskich obywateli.
01.07.2023

Mrągowo. Sternik motorówki odpowie za wypadek na jeziorze Tałty, w którym utonęła dziewczynka

Prokurator Okręgowy w Olsztynie skierował do Sądu Rejonowego w Mrągowie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który odpowie za spowodowanie wypadku na jeziorze Tałty. W wypadku zginęła 8 - letnia dziewczynka, która została uwięziona w motorówce - podała PAP Prokurator Okręgowy w Olsztynie.
01.07.2023

Policja prowadzi czynności na promie, z którego wypadło dwoje Polaków

Szwedzka policja prowadzi w Karlskronie czynności na promie Stena Spirit, z którego w czwartek po południu wypadł za burtę 7-letni chłopiec, a za nim skoczyła jego 36-letnia matka.
29.06.2023

Szczątki statku Titan przetransportowano do Kanady. Trwa międzynarodowe śledztwo pod auspicjami USA

Kanadyjskie media oraz amerykańskie służby morskie poinformowały, że pozostałości po łodzi podwodnej Titan, która zaginęła w ubiegłym tygodniu, trafiły w końcu na ląd. Stan pozostałości jednostki wskazuje, jak destrukcyjna okazała się siła głębin w momencie katastrofalnego wypadku, w którym śmierć poniosło kilka osób, które chciały zobaczyć słynny wrak transatlantyku Titanic.
29.06.2023

Śmiertelna kolizja łodzi w Porcie Miami

W niedzielny poranek prywatna łódź zderzyła się z promem Fisher Island Ferry w Miami. Uszkodzenia były na tyle poważne, że łódź zatonęła. Śmierć poniósł jeden z jej pasażerów. Zamknięcie drogi wodnej spowodowane incydentem opóźniło ruch wycieczkowy.
27.06.2023

Polka utonęła w morzu, ratując swego 10-letniego syna

34-letnia Polka utonęła w Irlandii, próbując ratować 10-letniego syna, który miał problemy w wodzie; zdołała go dociągnąć do skał, ale sama została porwana przez silny prąd morski - informują w poniedziałek irlandzkie media.
26.06.2023

BBC: szef OceanGate lekceważył ostrzeżenia w sprawie łodzi podwodnej Titan

Dyrektor generalny firmy OceanGate wielokrotnie odrzucał ostrzeżenia przed ryzykiem związanym z używaniem łodzi podwodnej Titan - twierdzi portal BBC. "W wyścigu do Titanica powtarzasz słynne hasło on jest niezatapialny", napisał w jednym z maili dawny konsultant firmy do jej szefa Stocktona Rusha. Rush wraz z czterema innymi osobami zginął w wypadku Titana, do którego doszło prawdopodobnie w niedzielę.
23.06.2023

Nowe informacje na temat katastrofy łodzi migrantów przeczą wersji greckiej straży przybrzeżnej

Nowe dowody podają w wątpliwość relacje greckiej straży przybrzeżnej dotyczące katastrofy statku migrantów, w którym zginęły prawdopodobnie setki osób. Analiza ruchu innych statków w okolicy sugeruje, że statek nie poruszał się przez co najmniej siedem godzin, zanim się wywrócił. Straż twierdzi natomiast, że w tych godzinach łódź była na kursie do Włoch i nie potrzebowała ratunku - podała w niedzielę BBC.
18.06.2023

Masowiec Polskiej Żeglugi Morskiej uszkodzony w wyniku zderzenia z innym statkiem

W hiszpańskim porcie Tarragona doszło do wypadku z udziałem polskiego statku. Masowiec Karpaty, należący do armatora ze Szczecina został poważnie uszkodzony przez inną jednostkę, gdy ta przemieszczała się na wodzie.
18.06.2023

Gdynia. Wypadek kontrterrorysty podczas ćwiczeń na okręcie

Wypadek w trakcie ćwiczeń Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji "BOA" w Gdyni. Jeden z funkcjonariuszy w niekontrolowany sposób zjechał na linie desantowej z pokładu śmigłowca na okręt. Po upadku został przetransportowany do szpitala.
14.06.2023

Uczestnicy tragicznego rejsu po jeziorze Maggiore to agenci wywiadów włoskiego i izraelskiego oraz Rosjanka

Wtorkowa „La Repubblica” informuje, że trzy z czterech ofiar i osiemnaście osób z ocalałych dziewiętnastu to nie zwykli niedzielni wycieczkowicze, ale oficerowie wywiadu, na służbie lub na urlopie.
30.05.2023

Świnoujście. Prom Bielik uderzył w nabrzeże

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w poniedziałek rano w Świnoujściu. Prom Bielik I nagle stracił moc w swoim silniku. Bez możliwości hamowania, statek nie był w stanie zatrzymać się przed przystanią, co doprowadziło do jego uderzenia w nabrzeże. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
24.05.2023

Groźna kolizja statku i motorówki na Motławie. Dwie osoby wpadły do wody

Dwie osoby wpadły do wody po kolizji statku i motorówki, do której doszło w niedzielę po południu na rzece Motławie w Gdańsku. Poszkodowanych podjęła z wody załoga innej jednostki.
07.05.2023

Komisja zbada wypadek promu Stena Nordica w stoczni Remontowa

Państwowa Komisja Badania Wypadków Morskich (PKBWM) podjęła uchwałę o prowadzeniu badania wypadku promu Stena Nordica, do którego doszło w marcu br. w czasie manewrów na terenie gdańskiej stoczni. Prom z 27-osobową załogą podczas wyjścia z suchego doku uderzył w inną jednostkę.
22.04.2023

Mrągowo: sternik oraz właściciel łodzi usłyszeli zarzuty ws. utonięcia 8-latki

Po śmierci 8-letniej dziewczynki uwięzionej w łódce na jez. Tałty w ub. roku, prokuratura postawiła dwóm osobom zarzuty. Sternik odpowie za umyślne naruszenie zasad w ruchu wodnym a wynajmujący łódź za narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia - podała prokuratura okręgowa w Olsztynie.
14.04.2023

Na jeziorze Niegocin wywrócił się houseboat

Na jeziorze Niegocin (warmińsko-mazurskie) wywrócił i częściowo zatopił się houseboat, który żeglarze najprawdopodobniej chcieli przeprowadzić z jednego portu do drugiego. Nikomu nic się nie stało, ale jednostkę trzeba będzie wyciągnąć na brzeg - podał PAP w piątek Mariusz Raubo z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
14.04.2023

Zderzenie dwóch tankowców. Interweniowała marynarka wojenna

Służby prasowe sił morskich Indonezji (Tentara Nasional Indonesia Angkatan Laut) poinformowały, że wysłano eskortę dla dwóch dwóch statków, które zderzyły się ze sobą nieopodal wyspy Jawa.
14.04.2023

Śmiertelny wypadek w powiecie starogardzkim. Z wody wyciągnięto ciało 83-latka

Ze zbiornika przeciwpożarowego we wsi Barłożno w powiecie stargardzkim (woj. pomorskie) w niedzielę wyciągnięto ciało 83-letniego mężczyzny. Policja wstępnie wykluczyła udział osób trzecich.
09.04.2023

Znane są przyczyny wypadku jachtu Delphia 24, w którym zginęło trzech żeglarzy

Państwowa Komisja Badania Wypadków Morskich (PKBWM) opublikowała raport na temat wypadku jachtu Delphia 24, do którego doszło w ubiegłym roku nieopodal gdyńskiego basenu żeglarskiego. W wyniku wywrócenia się jachtu zginęło trzech żeglarzy.
05.04.2023

[AKTUALIZACJA] Port Gdynia. Samochód wjechał do kanału; kierowca sam opuścił pojazd

W środę zostanie podjęta decyzja o sposobie i czasie wyciągnięcie samochodu osobowego z kanału portowego w Gdyni. We wtorek wieczorem pojazd wjechał do kanału przy Nabrzeżu Belgijskim. Kierowca wydostał się z auta o własnych siłach.
29.03.2023

Piłeś – nie płyń. Kontenerowiec uderza w nabrzeże, pilot pod wpływem

304-metrowy kontenerowiec Hyundai Tokyo przekroczył dozwoloną w porcie prędkość, po czym uderzył w nabrzeże podczas wejścia do portu Kaohsiung na Tajwanie. Jak się okazało, pilot, który sterował statkiem, był pod wpływem alkoholu.
23.03.2023

15 osób w szpitalu po przewróceniu się statku w suchym doku w stolicy Szkocji

Szkockie pogotowie ratunkowe podało, że wiele osób odniosło obrażenia, a 15 z nich trafiło do szpitala, po tym jak statek przewrócił się w środę w suchym doku w dzielnicy Leith w stolicy Szkocji Edynburgu.
22.03.2023

Rosjanie prawdopodobnie próbują wydobyć szczątki drona z Morza Czarnego

Według Pentagonu rosyjskie służby szukają szczątków amerykańskiego drona, który wpadł we wtorek do Morza Czarnego po incydencie, gdy ten zderzył się z myśliwcem Su-27.
16.03.2023

Osiem osób zginęło po wywróceniu się dwóch łodzi w pobliżu San Diego

Co najmniej osiem osób zginęło, a siedem jest poszukiwanych po tym, gdy w sobotę wieczorem dwie łodzie wywróciły się u wybrzeży San Diego w Kalifornii - poinformowała w niedzielę ABC News, powołując się na służby ratownicze.
12.03.2023

Wiadomo, czemu supernowoczesny myśliwiec USA runął do morza. Wyciekło nagranie

To prosty błąd pilota spowodował nagłośnioną w ubiegłym roku katastrofę jednego z najnowocześniejszych samolotów w arsenale US Army, myśliwca F-35C. Zdarzenie miało miejsce na Morzu Południowochińskim. Od tego czasu trwało oficjalne śledztwo wyjaśniające przyczynę tego kosztownego zdarzenia.
28.02.2023

Służby przygotowują się do usunięcia jachtu w pobliżu Hawajów. Wezwano śmigłowiec

Zespół specjalistów z powodzeniem opróżnił paliwo z luksusowego jachtu, który osiadł na mieliźnie w zatoce Honolua koło Maui (jednej z wysp Hawajów). Operacja usunięcia zalegającej jednostki jest w toku.
28.02.2023

Dowódca okrętu patrolowego traci funkcję po tragicznym wypadku

Z funkcją dowódcy jednostki patrolowej US Coast Guard USCGC Winslow Griesser (WPC 1116) musiał się pożegnać kmdr por. Benjamin Williamsz. Jest to echo wypadku sprzed kilku miesięcy, gdy doszło do kolizji z łodzią rybacką.
20.02.2023

PKBWM nie będzie badała wypadku promu Wawel

Państwowa Komisja Badania Wypadków Morskich (PKBWM) nie będzie badała wypadku promu Wawel - dowiedziała się PAP. Pod koniec stycznia w trakcie wpływania do gdańskiego portu doszło do uszkodzenia kadłuba jednostki i zniszczenia nabrzeża.
13.02.2023

Śmiertelny wypadek w stoczni jachtowej w Gdańsku

Do śmiertelnego wypadku doszło w sobotę przed południem w stoczni jachtowej w Gdańsku. Nie żyje 59-letni mężczyzna.
12.02.2023

Amerykańska Straż Wybrzeża uratowała pasażera jachtu... który okazał się złodziejem

W piątek Straż Przybrzeżna Stanów Zjednoczonych przeprowadziła brawurową akcję ratunkową zagrożonego żeglarza w pobliżu baru na rzece Columbia - tylko po to, aby odkryć, że był on złodziejem. Pechowy "pasażer" został uratowany na chwilę przed wywróceniem się łodzi na wodzie.
06.02.2023

Japoński statek towarowy zatonął po kolizji z inną jednostką [WIDEO]

Dwa japońskie statki towarowe zderzyły się podczas podróży przez Cieśninę Kurushima w nocy 2 lutego. Jeden ze statków wywrócił się, a następnie zatonął. Trzy osoby z załogi statku zostały odnalezione, natomiast trwają poszukiwania kapitana i pierwszego oficera statku, którzy zostali uznani za zaginionych. Ich los pozostaje wciąż nieznany.
06.02.2023

W wypadku łodzi z migrantami na greckich wodach zgineły cztery osoby

Cztery osoby, w tym troje dzieci, poniosły śmierć w niedzielę w wyniku wypadku łodzi z migrantami, która zatonęła u wybrzeży greckiej wyspy Leros na południowym wschodzie Morza Egejskiego - poinformowała straż przybrzeżna Grecji. Udało się uratować 39 osób.
05.02.2023

Wypadek na chińskim towarowcu, jedna osoba nie żyje

Ogień na pokładzie towarowca wybuchł dzisiejszego ranka w Elektrowni Lamma w Hongkongu. Zginął jeden członek załogi statku.
30.01.2023

Chiński konsul: ośmiu zabitych, dziewięciu zaginionych po zatonięciu statku u wybrzeży Japonii

Po zatonięciu statku towarowego niedaleko wybrzeży Japonii potwierdzono śmierć ośmiu marynarzy, a dziewięciu wciąż jest poszukiwanych – podały w czwartek chińskie media państwowe, powołując się na konsula ChRL w japońskim mieście Fukuoka, Lu Guijuna.
26.01.2023

Japonia. Zatonął statek towarowy, na którego pokładzie znajdowały się 22 osoby

Statek towarowy z 22 osobami na pokładzie zatonął u wybrzeży południowo-zachodniej Japonii. Pięciu członków załogi zostało uratowanych, trwają poszukiwania pozostałych.
25.01.2023

Trwa akcja usuwania wraku w pobliżu Gibraltaru

Służby morskie pracują nad zalegającego w wodzie wraku masowca OS 35 o nośności 35 000 dwt. Jednostka zatonęła po wypadku z udziałem innego statku pod koniec sierpnia ubiegłego roku.
23.01.2023

Szwecja. Raport w sprawie zatonięcia promu Estonia: nie ma śladów kolizji ani eksplozji

Nie ma śladów kolizji z innym statkiem, obiektem pływającym, ani pozostałości świadczących o eksplozji, mogących spowodować zatonięcie w 1994 roku promu Estonia - ogłosiła w poniedziałek w Tallinie wspólna estońsko-szwedzko-fińska komisja ekspertów.
23.01.2023

Prom Wawel prawdopodobnie pozostanie w porcie na dłużej

Prom Wawel, który sobotę uszkodził kadłub w trakcie manewrów na obrotnicy przy nabrzeżu Westerplatte, prawdopodobnie pozostanie w porcie na dłużej – przekazał PAP przedstawiciel właściciela jednostki.
22.01.2023

Nowe ustalenia ws. katastrofy na Kanale Kaszubskim

Przyczyną śmierci dwóch osób w katastrofie barki Galar Gdańsk I na Kanale Kaszubskim było utonięcie - wynika z opinii biegłych. Śledczy czekają na pozostałe dwie opinie. Prokurator powołał też biegłego do oceny stanu technicznego silnika - dowiedziała się PAP.
20.01.2023

Japoński okręt patrolowy utknął na mieliźnie [WIDEO]

Nawodne jednostki sił zbrojnych Japonii prześladuje ostatnio pech. Po ostatnim wypadku korwety, tym razem w kłopoty wpadł okręt straży przybrzeżnej, który osiadł na mieliźnie.
20.01.2023

Jeden martwy i siedmiu zaginionych po eksplozji tankowca w Tajlandii

Część załogi tankowca Smooth Sea 22 nadal poszukiwana po zdarzeniu, które miało miejsce na rzece Mae Khong dzisiejszego ranka. Jak przekazał Bankgok Post, jeden pracownik zmarł, a czterech innych odniosło obrażenia.
17.01.2023

7 osób uratowanych z dryfującego holownika

W sobotę służby ratownicze uratowały 7-osobową załogę holownika. Jednostka dryfowała 48 km od Ocean City, niedaleko Baltimore.
16.01.2023

Japoński niszczyciel uszkodzony po uderzeniu w skałę [WIDEO]

Podczas prób morskich u wybrzeży Japonii niszczyciel JS Inazuma uderzył w skałę. W wyniku tego okręt został unieruchomiony i doszło do wycieku ropy.
12.01.2023

Członek załogi wypadł z jachtu do morza. Komisja przygotowała raport

Państwowa Komisja Badania Wypadków Morskich (PKBWM) opublikowała raport z wypadku jachtu "Yachting", do którego doszło w lutym ub.r na Bałtyku. Z jednostki w trakcie rejsu wypadł członek załogi.
06.01.2023

Szyper z "Czarnej perły" oskarżony po zderzeniu statków na Motławie

Aktem oskarżenia Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście w Gdańsku zakończyła śledztwo w sprawie sprowadzenia katastrofy w ruchu wodnym. W lipcu 2021 r. galeon "Czarna Perła" zderzył się pogłębiarką na wysokości Polskiego Haka przy ujściu Motławy do Martwej Wisły.
05.01.2023

Wojskowa motorówka uderzyła w korwetę [WIDEO]

Do niecodziennego wypadku doszło w Malezji podczas dni otwartych w bazie marynarki wojennej w Lumut. Wojskowa motorówka uderzyła na pełnej prędkości w zacumowaną przy nabrzeżu korwetę.
01.01.2023

Uszkodzenie platformy wiertniczej. Obsługa ewakuowana

Firma Noble potwierdziła incydent związany z uszkodzeniem jednej z nóg podtrzymującej podstawę platformy typu jack-up, znajdującej się u wybrzeży Trynidadu i Tobago. W ramach procedur bezpieczeństwa przystąpiono do ewakuacji załogi.
20.12.2022

Trwają poszukiwania 31 żołnierzy po zatonięciu korwety

Marynarka wojenna Tajlandii poszukuje od poniedziałku 31 członków załogi należących do zaginionych po zatonięciu minionej nocy w Zatoce Tajlandzkiej korwety należącej do sił zbrojnych tego kraju - poinformowały władze wojskowe w Bangkoku.
19.12.2022

Dziewiętnaście osób wypadło za burtę. Są ranni

Podczas przejścia z małej łodzi transportowej na jednostkę szpitalną USNS Comfort (T-AH 20) u wybrzeży Haiti doszło do wypadku i kilkanaście osób wpadło do wody. Dwie z nich zostały ranne.
14.12.2022

Co najmniej trzy ofiary wywrócenia się łodzi, 43 migrantów uratowano

Są trzy potwierdzone ofiary śmiertelne wywrócenia się w środę rano na kanale La Manche małej łodzi, przewożącej nielegalnych imigrantów, ale 43 osoby uratowano - podała stacja Sky News, powołując się na brytyjskie źródło rządowe.
14.12.2022

Do 50 ofiar zatonięcia łodzi z nielegalnymi imigrantami na La Manche

Do 50 osób zginęło wskutek zatonięcia w środę łodzi z nielegalnymi imigrantami na kanale La Manche - podają brytyjskie media. Na wodach kanału trwa operacja poszukiwawcza, ale biorąc pod uwagę temperaturę wody, szanse na odnalezienie żywych ludzi są znikome.
14.12.2022

Zatonął pływający dok, wraz z nim statki i dźwigi [WIDEO]

W porcie Montevideo w Urugwaju zatonął pływający dok, wraz z nim trzy statki i dwa dźwigi. Nikomu nic się nie stało.
09.12.2022

Trzech rybaków zaginęło po zderzeniu frachtowca z kutrem

W czwartek 8 grudnia statek ro-ro zderzył się ze statkiem rybackim w okolicy Wysp Normandzkich u wybrzeży Francji. Kuter zatonął, trzech rybaków jest zaginionych.
09.12.2022

Pasażer wycieczkowca mówi, jak przetrwał niemal 20 godzin w zatoce pełnej rekinów

28-latek, który wypadł za burtę statku Carnival Valor i cudem przeżył prawie 20 godzin w wodzie, pożywiał się bambusem i walczył ze zwierzęciem, które prawdopodobnie mogło być rekinem, desperacko trzymając się nadziei, że zostanie uratowany.
05.12.2022

Pasażer za burtą uratowany po 15 godzinach w wodzie [WIDEO]

Cud w Zatoce Meksykańskiej! Pasażer wycieczkowca Carnival żyje po spędzeniu ponad 15 godzin za burtą.
29.11.2022

Uratowano siedmiu kadetów porwanych przez falę; jedna osoba jest wciąż poszukiwana

Służby ratownicze Portugalii prowadzą w piątek poszukiwania słuchaczki szkoły kadetów, która wraz z siedmioma kolegami została porwana przez wysoką falę w rejonie miejscowości Aver-o-Mar koło miasta Povoa de Varzim, w północnej części kraju.
26.11.2022

Portugalia. Wysoka fala zabiła pracownika portu w Sines

Jedna osoba zginęła, a druga została ciężko ranna wskutek wypadku spowodowanego przez nagłe uderzenie wysokiej fali oceanicznej w porcie w Sines na zachodnim wybrzeżu Portugalii. Obaj poszkodowani to pracownicy portu.
24.11.2022

Gdańsk. Prokurator planuje powołanie biegłego do oceny stanu silnika barki, która uległa katastrofie

Prokurator planuje powołanie biegłego do oceny stanu technicznego silnika barki. Do prokuratury jeszcze nie wpłynęły opinie po przeprowadzonych sekcjach zwłok ofiar katastrofy Galara Gdańskiego I na Kanale Kaszubskim, podczas której zginęły cztery osoby - dowiedziała się PAP.
24.11.2022

Morze Barentsa. Rybak za burtą, uznany za zmarłego

Centrum Ratownictwa Północnej Norwegii poinformowało, że rybak, który we wtorek wypadł za burtę statku na Morzu Barentsa, został uznany za zmarłego.
18.11.2022

Śmiertelny wypadek w stoczni Gryfia w Szczecinie

We wtorek w szczecińskiej stoczni doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zginął człowiek. Prokuratura ustala szczegóły zdarzenia.
17.11.2022

Na regatach Route du Rhum doszło do tragedii. Nie żyją dwie osoby

Jak informowaliśmy, prestiżowe regaty Route du Rhum wygrał dziś Francuz Charles Caudrelier. Jak się okazało, w trakcie wyścigów zginęły dwie osoby.
16.11.2022

Gdynia. Prokuratura ustala, co było przyczyną śmiertelnego wypadku na terenie stoczni

Na 53-letniego mężczyznę, który wykonywał prace spawalnicze spadła blacha transportowana przy pomocy dźwigu. To wstępne ustalenia prokuratora po śmiertelnym wypadku do którego doszło we wtorek na terenie stoczni Nauta w Gdyni.
15.11.2022

Wypadek w Stoczni Nauta. Nie żyje 53-letni mężczyzna

W gdyńskiej Stoczni Nauta doszło do wypadku, w którym zginął 53-letni mężczyzna. Na miejscu jest prokurator, policjanci, a także inspektor Państwowej Inspekcji Pracy – przekazała we wtorek oficer prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni podkom. Jolanta Grunert.
15.11.2022

Nielegalny handel ropą na morzu spowoduje więcej wypadków

Nałożone na Rosję sankcje handlowe spowodowały zwiększenie zjawiska tzw. „mrocznej floty” tankowców uczestniczących w nielegalnym handlu ropą. To z kolei może spowodować więcej wypadków zbiornikowców.
07.11.2022

Gdańsk. 19-letni sternik barki Galar Gdańsk I nie trafi do aresztu

Sąd w Gdańsku nie uwzględnił zażalenia prokuratury na brak aresztu dla 19-letniego sternika barki, który jest podejrzany o spowodowanie umyślnej katastrofy w ruchu wodnym. Po przewróceniu się Galara Gdańsk I, 14 osób wpadło do wody. Zginęły trzy osoby, w tym kobieta w zaawansowanej ciąży, której dziecka też nie udało się uratować.
27.10.2022

Włochy. Kontenery spadły ze statku przy rozładunku

W niedzielę rano z feedera linii MSC – MSC Nita – zacumowanego w porcie Marghera w Wenecji spadły do wody cztery kontenery.
26.10.2022

Gdańsk. W czwartek sąd rozpatrzy zażalenie na niearesztowanie sternika barki

W czwartek sąd rozpatrzy zażalenie prokuratury na niearesztowanie 19-letniego sternika barki, który jest podejrzany o spowodowanie umyślnej katastrofy w ruchu wodnym. Po przewróceniu się Galara Gdańsk I, 14 osób wpadło do wody. W wypadku zginęły cztery osoby.
25.10.2022

Dwie osoby nie żyją po zderzeniu się łodzi, trwają poszukiwania 12-latka

Dwie osoby zginęły w piątek na skutek zderzenia łodzi motorowej z taksówką wodną w pobliżu wyspy Terschelling na północy Holandii - informują lokalne media. Straż przybrzeżna poszukuje 12-letniego chłopca.
21.10.2022

Instruktor żeglarstwa z Gdańska: kontrole jednostek pływających po Motławie powinny być bardziej szczegółowe

Kontrole są, ale bardzo często są to kontrole po łebkach. Najczęściej wiążą się one ze zwykłym sprawdzeniem liczby kamizelek ratunkowych i tego, czy jest koło ratunkowe – taką opinię o kontrolach jednostek pływających po Motławie i Martwej Wiśle przekazał PAP Mieszko Charytoniuk, właściciel szkoły żeglarskiej z Gdańska.
20.10.2022

Gdańsk. Prokuratura będzie skarżyć decyzję o niearesztowaniu sternika barki

Prokuratura będzie składać zażalenie na decyzję sądu w sprawie nieuwzględnienia wniosku o tymczasowe aresztowanie 19-letniego sternika barki Galar Gdańsk I. Śledczy zarzucają mu umyślne spowodowanie katastrofy w ruchu wodnym, na skutek której zginęły cztery osoby.
11.10.2022

Gdańsk. 19-letni sternik barki Galar Gdańsk I nie trafił do aresztu

Sąd w Gdańsku zdecydował, że 19-letni Marek O. nie zostanie aresztowany. Mężczyzna usłyszał zarzuty umyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu wodnym zagrażającej życiu i zdrowiu wielu osób, w następstwie której śmierć poniosły cztery osoby, a dwie doznały obrażeń ciała po sobotnim wypadku na Kanale Kaszubskim.
11.10.2022

Zmarła czwarta ofiara wypadku na Kanale Kaszubskim w Gdańsku

W niedzielę w godzinach popołudniowych zmarła kolejna, czwarta, ofiara wypadku na Kanale Kaszubskim w Gdańsku – poinformowała PAP prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.
09.10.2022

Tragedia na Motławie w Gdańsku. 3 osoby nie żyją

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę w Gdańsku na rzece Motławie. W wyniku przewrócenia się łodzi wycieczkowej śmierć poniosły trzy osoby.
08.10.2022

Grecja. Co najmniej 15 migrantów zginęło w katastrofie morskiej w pobliżu wyspy Lesbos

Co najmniej 15 migrantów zginęło, gdy łódź, którą płynęli, zatonęła w czwartek w pobliżu greckiej wyspy Lesbos na Morzu Egejskim - poinformowała grecka straż przybrzeżna.
06.10.2022

Polski kuter staranowany przez kontenerowiec

13 mil morskich od Świnoujścia 160-metrowy kontenerowiec staranował kuter rybacki. Trzy osoby są ranne.
30.09.2022

Do 71 wzrosła liczba ofiar czwartkowego wypadku łodzi u wybrzeży Syrii

Do 71 wzrosła liczba ofiar na skutek wywrócenia się u wybrzeża Syrii łodzi przewożącej migrantów z Libanu - poinformowała w piątek agencja Reutera, powołując się na libańskiego minustra transportu Alego Hamije.
23.09.2022

Kucharz wypadł za burtę promu płynącego z Gdyni do Karlskrony [AKTUALIZACJA]

Jak podało Radio Gdańsk, dzisiaj doszło do wypadku na pokładzie promu Stena Spirit. Za burtę wypadł członek załogi. Trwa akcja poszukiwawcza.
20.09.2022

Szczecin. W porcie zatonęła koparka

W szczecińskim porcie zatonęła koparka, która zsunęła się do wody z pontonu.
25.08.2022

Trwają poszukiwania młodego mężczyzny na morzu w Mielnie

Młody mężczyzna miał w sobotę wczesnym rankiem wejść do Bałtyku z głównej plaży w Mielnie i nie wypłynąć. Jak podał PAP rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa (SAR) w Gdyni Rafał Goeck, trwa akcja poszukiwawcza.
16.07.2022

"Incydent" podczas budowy farmy morskiej Yunlin. Wpd wszczyna dochodzenie

U wybrzeży Tajwanu trwa budowa morskiej farmy wiatrowej Yunlin o mocy 640 MW. Jak donoszą branżowe media, powołując się na komentarze przedstawicieli inwestorów, miało dojść do "incydentu" w trakcie prac. Jeden z olbrzymich monopali miał zaginąć podczas montażu, prawdopodobnie pod dnem morskim. Winna źle przeprowadzone badania dna morskiego?
14.07.2022

Morze Śródziemne. Z amerykańskiego lotniskowca spadł samolot

W zeszłym tygodniu z pokładu lotniskowca amerykańskiej marynarki wojennej USS Harry S. Truman, operującego na Morzu Śródziemnym, w wyniku załamania się pogody spadł samolot F/A-18 Super Hornet.
11.07.2022

Kapitan spędził kilka godzin za burtą bez kamizelki ratunkowej

Kapitan statku rybackiego wypadł za burtę jednostki i dryfował przez kilka godzin bez kamizelki ratunkowej. Co zadziwiające, wyszedł z opresji bez szwanku.
07.07.2022

Norweski rejs skrócony po uderzeniu wycieczkowca w górę lodową na Alasce

Wycieczkowiec Norwegian Cruise Line wraca do Seatle po tym, jak podczas rejsu na Alasce uderzył w małą bryłę lodową (glower).
02.07.2022

Coraz więcej kontenerów zagubionych na morzu

Światowa Rada Żeglugi (World Shipping Council) opublikowała raport, z którego wynika, że w okresie pandemii znacznie przybyło przypadków zagubienia kontenerów na morzu podczas rejsu.
30.06.2022

[WIDEO] Jordania. 12 osób zginęło w wyniku wycieku chloru w porcie w Akabie

Co najmniej 12 osób zginęło a 251 odniosło obrażenia w wyniku wycieku chloru ze zbiornika magazynowego w porcie w jordańskim mieście Akaba - podały w poniedziałek państwowe media.
28.06.2022

Oficer statku, który zatopił barkę na Bałtyku, skazany

Brytyjczyk, który był na mostku statku Scot Carrier, który w grudniu na Bałtyku zderzył się z barką, w wyniku czego zginęło dwóch jej załogantów, został skazany na 1,5 roku więzienia.
17.06.2022

Kontenery za burtą! [WIDEO]

26 maja we wczesnych godzinach porannych, indonezyjski holownik ciągnący barkę kontenerową natrafił niespodziewanie silne fale, co w konsekwencji spowodowało jej wywrócenie i utratę części ładunku. Indonezyjska marynarka wojenna i inne agencje rządowe zareagowały, zapewniając bezpieczeństwo 10 członkom załogi obsługującym holownik, ale poinformowano, że część kontenerów zostały zmiecione, a innym grozi zmycie z barki.
28.05.2022

Trzy ofiary śmiertelne i dwie zaginione w wyniku zatonięcia holownika u wybrzeży Włoch

Trzy osoby zginęły, a dwie są nadal poszukiwane po tym, jak u wybrzeży południowych Włoch podczas ciągnięcia pontonu na trasie między Włochami a Albanią zatonął holownik, podała w czwartek straż przybrzeżna – podaje Reuters.
22.05.2022

Francja. Fala zabrała troje członków jednej rodziny, wszyscy zginęli

Troje członków tej samej rodziny - rodzice i dziecko - zginęło w czwartek wieczorem w miejscowości Plogoff na wybrzeżu Bretanii, gdy podczas spaceru po skalistym cyplu porwała ich do Atlantyku wyjątkowa wysoka fala - poinformowały miejscowe władze.
20.05.2022

Pasażer wycieczkowca poparzył się pod prysznicem. Pozwał linie, linie pozywają producenta

Jeden z pasażerów linii wycieczkowych Norwegian doznał poważnych poparzeń pod prysznicem w swojej kabinie. W 2020 roku złożył pozew przeciwko liniom, a teraz linie pozywają Grohe, dostawcę armatury wodnej użytej na statku.
19.04.2022

Wypadek jednego z największych dźwigów świata, jednostka jest uszkodzona [WIDEO]

Olbrzymi, półzanurzalny pływający dźwig Saipem 7000 doznał uszkodzeń podczas pracy u wybrzeży Norwegii i mocno się przechylił. Na pokładzie było 275 osób.
15.04.2022

Przewrócony jacht na Zatoce Gdańskiej. Trwa akcja ratunkowa

Na Zatoce Gdańskiej w Gdyni trwa akcja ratunkowa. Ze wstępnych ustaleń wiadomo, że przewrócił się jacht, którym płynęły cztery osoby. Świadkowie relacjonowali, że dwie osoby unosiły się na wodzie, zostały one już przetransportowane na brzeg, stan ich zdrowia nie jest znany. Trwają poszukiwania dwóch osób.
08.04.2022

Kolizja w DCT. Jeden statek już odpłynął, drugi potrzebuje naprawy

Nocą z niedzieli na poniedziałek doszło do kolizji statków w terminalu DCT w Gdańsku. Choć zdarzenie było niegroźne, jedna z jednostek potrzebuje naprawy.
16.03.2022

[WIDEO] Żuławy. Przejechała przez most zwodzony w trakcie podnoszenia

Do niecodziennej, ale też niebezpiecznej sytuacji doszło w Rybinie na Żuławach. Kobieta przejechała autem przez most zwodzony w trakcie jego podnoszenia.
13.03.2022

Bałtyk: kapitan wypadł z jachtu

Kapitan jachtu Yachting wypadł za burtę podczas rejsu z Władysławowa do Szwecji na środku morza. Jego stan jest ciężki.
23.02.2022

[WIDEO] Fala wybija szyby na promie

W internecie opublikowane zostało wideo z rejsu promem pasażerskim, podczas którego fala wybiła na jednostce szyby w przedniej witrynie.
20.02.2022

Giżycko. Dwóch mężczyzn w nocy wypłynęło kajakiem na jezioro; jeden nie żyje

Dwóch mężczyzn wypłynęło w nocy kajakiem na jezioro Kruklin w powiecie giżyckim. Gdy kajak się wywrócił zdołali wydostać się na brzeg; ale jeden z nich wkrótce zmarł - podała PAP w piątek rzeczniczka giżyckiej policji st. asp. Iwona Chruścińska.
18.02.2022

U brzegów Nowej Fundlandii zatonął hiszpański statek rybacki z 22 osobami

We wtorek rano u brzegów atlantyckiej wyspy Nowa Fundlandia, na wschodzie Kanady, zatonął hiszpański statek rybacki.
15.02.2022

400-metrowy kontenerowiec Maersk na mieliźnie w Niemczech

Pływający pod duńską flagą kontenerowiec Mumbai Maersk osiadł na mieliźnie w ujściu rzeki Wezery.
03.02.2022

Zderzenie statków w pobliżu Amsterdamu

Do zderzenia pełnomorskiego statku z tankowcem doszło w poniedziałek u wybrzeży Ijmuiden niedaleko Amsterdamu. Na pokład jednostki o nazwie Julietta D. wdarła się woda. Uratowano wszystkich członków załogi, jednak statek dryfuje u wybrzeży Holandii.
31.01.2022

Prom staranował jachty w marinie [WIDEO]

Na Barbados doszło do nietypowego i niebezpiecznego wydarzenia – niewielki prom staranował jachty zacumowane w marinie.
25.01.2022

Polski frachtowiec z kłopotami w Kanale Kilońskim

Jak donoszą media, polski frachtowiec Tarzan zarządzany przez Żeglugę Gdańską miał problemy w Kanale Kilońskim.
20.01.2022

Japoński kontenerowiec pogubił kontenery na Atlantyku

One Network Express podało, że jeden z zarejestrowanych w Japonii statków linii zgubił kontenery podczas rejsu. Na jednostce Madrid Bridge doszło do zawalenia się stosu kontenerów podczas przeprawy przez Atlantyk.
13.01.2022

Tajwański myśliwiec F-16V rozbił się i wpadł do morza

Myśliwiec F-16V rozbił się w morzu w zachodniej części kraju, podało we wtorek ministerstwo obrony Tajwanu. Dowództwo sił powietrznych Tajwanu postanowiło pozostawić na ziemi całą flotę F-16.
12.01.2022

Zderzenie statków na Bałtyku. Dwóch załogantów Scot Carrier pod wpływem alkoholu

Szwedzkie służby podały, że badają możliwość postawienia brytyjskiej załodze statku, który przedwczoraj w nocy zderzył się z duńską jednostką na Bałtyku, zarzutów rażącego zaniedbania oraz prowadzenia statku pod wpływem alkoholu. W wypadku zginął jeden Duńczyk, drugi wciąż jest uznawany za zaginionego.
14.12.2021

Francja. Żaglówka pod polską banderą zderzyła się z lotniskowcem Charles de Gaulle

W piątek (12 listopada) ok. godz. 7.30 10-metrowa żaglówka zderzyła się z lotniskowcem Charles de Gaulle na około 40 milach morskich (70 km) na południowym wschodzie Wysp Hyères. Żaglówka zerwała maszt, nikomu nic się nie stało.
13.11.2021

Trzech robotników zginęło podczas przygotowywania starej jednostki typu FSO u wybrzeży Libii

Podczas próby odholowania wycofanej ze służby jednostki typu FSO doszło do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego trzy osoby straciły życie, jedna jest zaginiona, a jedna doznała obrażeń.
09.11.2021

Świnoujście. Na terenie portu spadła kabina suwnicy wraz z operatorem

- Kabina znajduje się na rampie na wysokości około dziesięciu metrów. Brak kontaktu z poszkodowanym – poinformował w czwartek rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie kpt. Tomasz Kubiak.
05.11.2021

Łopaty turbiny wiatrowej wpadły do morza [WIDEO]

Podczas prac na farmie wiatrowej Ormonde na Morzu Irlandzkim do wody z żurawia spadł wirnik z trzema łopatami turbiny.
26.10.2021

Na tureckim Morzu Marmara zderzyły się dwa masowce. Oba są poważnie uszkodzone

24 października dwa masowce zderzyły się w pobliżu północnego wejścia do Cieśniny Dardanelskiej na Morzu Marmara, poinformowała turecka Generalna Dyrekcja Bezpieczeństwa Wybrzeża (KEGM).
26.10.2021

Szczecin. Przewrócił się dźwig w marinie

Na przystani w szczecińskim Dąbiu przewrócił się w sobotę dźwig, który wyciągał z wody łódź. Jak poinformowała PAP rzeczniczka WSPR, do szpitala trafił operator maszyny.
23.10.2021

Korea Płd. Trwają poszukiwania 6 osób zaginionych po wywróceniu się statku

Samoloty, statki i kutry patrolowe prowadzą od rana w czwartek akcję poszukiwawczą u wschodnich wybrzeży Korei Południowej po wywróceniu się tam statku rybackiego z 9-osobową załogą na pokładzie. Do katastrofy doszło w środę; sześć osób uznano za zaginione.
21.10.2021

Martwy waleń przyczepiony do dziobu statku

Blisko 12-metrowy martwy waleń został znaleziony przyczepiony do dziobu tankowca. Zwierzę zginęło w zderzeniu ze statkiem. Jego ciało było ciągnięte przez statek przez cały Pacyfik do Japonii.
14.10.2021

Kolizja na Morzu Egejskim. Duński bulker mocno uszkodzony

Około 1 godziny lokalnego czasu w sobotę 18 sierpnia na Morzu Egejskim zderzyły się dwa masowce. Duński statek jest mocno uszkodzony.
19.09.2021

10 lat ukrywała się po wynajęciu wadliwego jachtu, na którym utonęła jedna osoba

Sąd Karny i Administracyjny Hiszpanii uruchomił procedurę ekstradycyjną Brytyjki oskarżonej przez amerykański wymiar sprawiedliwości o spowodowanie zatonięcia łodzi i śmierci jednego z pasażerów – poinformowały w piątek hiszpańskie media. Kobieta ukrywała się w Hiszpanii przez 10 lat.
10.09.2021

Poszukiwania starosty płockiego na Wiśle - sprawdzono ok. 20 km rzeki

W trakcie poszukiwań na Wiśle starosty płockiego Mariusza Bieńka (PSL), który zaginął w niedzielę wieczorem, gdy wywróciła się łódź, którą płynął, przeszukano we wtorek ok. 20 km rzeki. Wykorzystano m.in. sonar, którego odczyty będą teraz analizowane. Akcja zostanie wznowiona w środę.
25.08.2021

Płock. Starosta wypadł z łodzi na Wiśle, trwają poszukiwania

W niedzielę wieczorem z łodzi pływającej po Wiśle w okolicy Świniar niedaleko Płocka wypadł mężczyzna. Prokuratura Rejonowa w Płocku potwierdziła, że jest to starosta płocki Mariusz Bieniek. W akcji poszukiwawczej bierze udział kilkanaście jednostek.
23.08.2021

Tragedia na rzece w Warmińsko-Mazurskiem. 14-latek chciał pomóc żeglarzom, utonął

Tragedia na rzece Pisa w Piszu w Warmińsko-Mazurskiem. We wtorek po południu załoga żaglówki zahaczyła o linię wysokiego napięcia, w wyniku czego dwie osoby z łodzi wpadły do wody. Na pomoc poszkodowanym żeglarzom rzucił się przechodzący opodal 14-latek. Niestety, prawdopodobnie w wyniku porażenia prądem chłopak utonął.
10.08.2021

Trzy psy uratowały w morzu 14 osób w Morzu Tyrreńskim

Trzy psy uratowały 14 osób przed utonięciem w Morzu Tyrreńskim we Włoszech. Wśród uratowanych było ośmioro dzieci w wieku od 6 do 12 lat - podały w poniedziałek włoskie media.
09.08.2021

Hiszpania. W 2021 tonie dwa razy więcej imigrantów

Władze Hiszpańskiej Komisji Pomocy Uchodźcom (CEAR) wyliczyły, że w pierwszej połowie 2021 roku utopiło się dwa razy więcej imigrantów próbujących dotrzeć do Hiszpanii drogą morską niż w analogicznym okresie 2020 roku.
03.08.2021

Wywrócił się statek do instalacji turbin wiatrowych [WIDEO]

Statek do instalacji turbin wiatrowych wywrócił się u wybrzeży Guangdong w południowych Chinach w niedzielę rano czasu lokalnego. Do morza wpadło blisko 70 osób.
28.07.2021

Śląskie. Ciało 52-latka z Ukrainy znaleziono w Zalewie Rybnickim

Ciało 52-letniego obywatela Ukrainy znaleziono w Zalewie Rybnickim (woj. śląskie) – podała w środę rybnicka policja. Wcześniej mężczyzna miał wejść do wody z kolegami, a następnie zniknąć z ich pola widzenia.
14.07.2021

Japonia: Kolizja rosyjskiego i japońskiego kutra; są ofiary

W pobliżu portowego miasta Monbetsu-shi doszło w środę rano do zderzenia dwóch kutrów rybackich: rosyjskiego i japońskiego - poinformowała japońska straż przybrzeżna. Wyłowiono pięciu członków załogi japońskiej jednostki; "trzech z nich nie daje oznak życia".
26.05.2021

Na Filipinach doszło do zderzenia tankowca z masowcem

W Zatoce Manilskiej na Filipinach, doszło do zderzenia się tankowca Rich Rainbow i masowca Ivy Alliance, powodując znaczne uszkodzenia obu statków.
09.04.2021

W. Brytania: Rozbił się odrzutowiec marynarki wojennej, piloci zdołali się katapultować

Odrzutowiec Hawk T1 należący do brytyjskiej marynarki wojennej rozbił się w czwartek w Kornwalii w południowo-zachodniej Anglii. Obaj członkowie załogi zdołali się katapultować i odnieśli tylko drobne obrażenia.
25.03.2021

USA: Barka uderzyła w dom w stanie Waszyngton

Barka uderzyła w prywatny dom na nabrzeżu w Gig Harbor w stanie Waszyngton w poniedziałek, 15 marca. Nikomu nic się nie stało.
17.03.2021

Co najmniej dziewięć osób utonęło w Egipcie wskutek wywrócenia się łodzi na jeziorze

Co najmniej dziewięć osób utonęło w wyniku wywrócenia się ich łodzi w poniedziałek wieczorem na jeziorze Marjut w północnym Egipcie – poinformował we wtorek przedstawiciel egipskich służb bezpieczeństwa. Wszystkie ofiary to członkowie jednej rodziny.
23.02.2021

Zginął marynarz masowca u wybrzeży Nowej Szkocji

Członek załogi masowca zmarł a trzech innych zostało rannych po tym jak w statek, którym płynęli, uderzyła ogromna fala morska. Do incydentu doszło kilkaset mil morskich od wybrzeży kanadyjskiej Nowej Szkocji.
04.02.2021

Kolejny kontenerowiec stracił setki kontenerów w czasie rejsu

Około 750 kontenerów wypadło za burtę z kontenerowca Maersk Essen w czasie burzliwego rejsu po Północnym Pacyfiku. Do incydentu doszło 16 stycznia, gdy jednostka o ładowności 13,1 tys. TEU płynęła z chińskiego Xiamen do amerykańskiego Los Angeles.
22.01.2021

Dwie osoby zmarły na pokładzie FPSO BW Offshore

W ubiegły czwartek o godzinie 13:30 czasu lokalnego doszło do incydentu podczas wykonywania prac w zbiorniku ładunkowym na pokładzie FPSO Espoir Ivoirien, działającym na polu Espoir u wybrzeży Wybrzeża Kości Słoniowej.
20.01.2021

Trwają poszukiwania w miejscu katastrofy samolotu na Morzu Jawajskim

W poniedziałek (11 stycznia) indonezyjska narodowa agencja poszukiwawczo-ratownicza (Basarnas) kontynuuje poszukiwania w miejscu katastrofy samolotu na Morzu Jawajskim, wyciągając z wody kolejne szczątki ofiar.
11.01.2021

Na miejsce wypadku na Morzu Barentsa przybyły cztery kolejne statki

W rejon zatonięcia statku „Onega” na Morzu Barentsa przybyły cztery kolejne statki rybackiego kołchozu, powiedział dziennikarzom pierwszy zastępca szefa głównego departamentu Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych obwodu archangielskiego Aleksander Bachtin.
28.12.2020

Jedna osoba zginęła na polskim statku w amerykańskim porcie

20 grudnia doszło do tragedii w amerykańskim porcie w Baltimore. Jeden z członków załogi statku Paderewski został przygnieciony przez ciężki element w czasie przeładunku jednostki. Mężczyzna zmarł na miejscu.
22.12.2020

Niemcy: Nowy kontenerowiec uderzył w ścianę śluzy

Wieczorem 23 listopada kontenerowiec uderzył w ścianę Wielkiej Śluzy Południowej w niemieckim porcie Brunsbüttel.
27.11.2020

Prom ze Szwecji, który wpłynął na mieliznę w Finlandii, powrócił na trasę [wideo]

Prom, który podczas sobotniego rejsu ze Sztokholmu do Turku wpłynął na mieliznę w rejonie Wysp Alandzkich, ruszył dziś po południu w dalszą drogę i zmierza do portu docelowego. To drugi wypadek tej jesieni, gdy prom kursujący między Finlandią a Szwecją znalazł się na mieliźnie.
22.11.2020

Wieloryb „pożarł” kajakarki [wideo]

Podczas obserwowania wielorybów u wybrzeży Kalifornii, dwie przyjaciółki spotkała ekstremalna niespodzianka - nagle pod ich kajakiem wynurzył się humbak.
06.11.2020

Martwy rekin z przebitym sercem wyrzucony na brzeg w Libii [wideo]

Ciało rekina zostało wyrzucone na brzeg w pobliżu miasta Brega w Libii - po inspekcji nie było od razu jasne, co go zabiło. W końcu jeden ze świadków zauważył ranę na boku zwierzęcia, z której następnie wyciągnięto 30-centymetrowy wyrostek włócznika, tzw. "miecz".
03.11.2020

Ratownicy walczyli z ogromnymi falami, by uratować dziewięć osób za burtą (foto)

W ubiegłą środę ratownicy z jednostki RNLI St. Ives byli jednymi ze służb ratunkowych, które zareagowały na poważny incydent w Top Cove, niedaleko Gwithian w Kornwalii, po tym, jak gigantyczna fala zmiotła dziewięć osób do morza.
03.11.2020

Dwie osoby zginęły, ponad 100 wyskoczyło za burtę po uderzeniu statku morskiego w platformę w Malezji

Dwóch członków załogi malezyjskiego statku pomocniczego zginęły we wtorek po tym, jak ich jednostka uderzyła w platformę obsługiwaną przez państwową firmę naftową Petronas u wybrzeży stanu Sarawak na wyspie Borneo.
28.10.2020

Żeglarz uratował z wody dziewczynkę na wózku inwalidzkim

8-lenia dziewczynka poruszająca się na wózku inwalidzkim wpadła wczoraj do Kanału Łuczańskiego w Giżycku (warmińsko-mazurskie). Dziecko wydostał z wody i przeprowadził reanimację żeglarz, który przepływał kanałem.
29.09.2020

Motorówka stanęła w płomieniach - jedna osoba ranna

Jedna osoba została poszkodowana w pożarze motorówki na Jeziorze Drawsko w Czaplinku - poinformował w środę rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP. W jednostce były dwie osoby.
19.08.2020

Motorówka zatonęła, bo załoga była za ciężka

Dziś na jeziorze Niegocin na 13 metrach głębokości zatonęła mała motorówka. Właściciel przyznał, że zabrał na jej pokład zbyt ciężką załogę. Nikomu nic się nie stało.
13.08.2020

Właściciel szczecińskiego jachtu, który zatonął w Niemczech, musi wydobyć wrak

Właściciel znanego szczecińskiego jachtu żaglowego Sharki, który wczoraj wieczorem zatonął w pobliżu Cuxhaven w Niemczech, jest zobligowany do wydobycia jego wraku - tak poinformował dziś urząd morski niemieckiego miasta portowego.
12.08.2020

Chwila nieuwagi i prędkość powodem zatonięcia polskiego jachtu w Niemczech

Polska jednostka po zderzeniu z boją zatonęła w nocy w pobliżu Cuxhaven w Niemczech. Jak powiedział kapitan jednostki, powodem wypadku była chwila nieuwagi oficera pełniącego wachtę i duża prędkość. W wypadku nikt nie ucierpiał.
12.08.2020

ISR: Niebezpieczne związki miasta z portem

Katastrofa w Bejrucie przyniosła jedną z największą od zakończenia II wojny światowej skalę zniszczeń w mieście wywołaną przez obecność portu. W czasie działań wojennych maja one zazwyczaj charakter intencjonalny, są następstwem bądź dodatkowym zamierzonym efektem ataków na cele i infrastrukturę o charakterze strategicznym. Przyczyn jest jednak więcej. Nawet dziś nie udaje się wyeliminować wszystkich zagrożeń, które stanowią drugą stronę losu portowych ośrodków – port przynosi dostatek, ale też czasem śmierć i zniszczenia.
07.08.2020

Silny wiatr powywracał suwnice w głównym hinduskim porcie

Trzy suwnice załamały się w największym hinduskim porcie kontenerowym położonym na przedmieściach Bombaju. Powodem był potężny wiatr, który nawiedził miasto w środę.
06.08.2020

25-latek z urazem kręgosłupa po skoku z klifu do morza

25-letni mężczyzna został w niedzielę po południu przetransportowany z Jastrzębiej Góry (Pomorskie) śmigłowcem do jednego z gdańskich szpitali, po tym, jak skoczył „na główkę” z miejscowego klifu do morza. Mężczyzna doznał urazu kręgosłupa.
02.08.2020

Zakończono poszukiwania ośmiu marines po wypadku u wybrzeży Kalifornii

Siły zbrojne USA poinformowały w niedzielę o zakończeniu poszukiwań siedmiu żołnierzy piechoty morskiej i jednego marynarza, których pływający transporter opancerzony zatonął w czwartek podczas ćwiczeń u wybrzeży południowej Kalifornii. Uznano ich za zmarłych.
02.08.2020

Jedna osoba utopiła się na niestrzeżonej nadmorskiej plaży w Sarbinowie

Jedna osoba utopiła się w niedzielę na niestrzeżonej nadmorskiej plaży w Sarbinowie. Z wody wyciągnięto także przytomne dziecko.
02.08.2020

Na jeziorze Wałpusz znaleziono dryfującą łódź ze zmarłym

Na jeziorze Wałpusz w powiecie szczycieńskim znaleziono w trzcinach dryfującą łódź, w której był zmarły mężczyzna – poinformował PAP dyżurny straży pożarnej w Olsztynie.
01.08.2020

Wypadek motorowodniaków na styku Jez. Śniardwy i Jez. Mikołajskiego

Motorówka i skuter zderzyły się we wtorek na styku jezior Śniardwy i Mikołajskiego. Jedna osoba w ciężkim stanie została przetransportowana helikopterem do szpitala - poinformował we wtorek PAP rzecznik Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Jarosław Sroka.
28.07.2020

Zarzuty dla sternika motorówki po wypadku na jeziorze Dąbie, w którym zginęła dziesięciolatka

Zarzuty spowodowania katastrofy w ruchu wodnym ze skutkiem śmiertelnym i nieudzielenia pomocy usłyszał w poniedziałek sternik łodzi motorowej, która w sobotę przewróciła się na szczecińskim jeziorze Dąbie. W wypadku zginęła 10-letnia dziewczynka.
27.07.2020

7 osób wpadło do wody przy wywrotce łodzi motorowej; nie żyje 9 - latka

Podczas wywrotki łodzi motorowej siedem osób wpadło do wody, jedna z dziewczynek została uwięziona w kabinie – poinformowała PAP mł. asp. Ewelina Gryszpan z biura prasowego szczecińskiej policji. 9-latki nie udało się uratować. Do wypadku doszło w sobotę na jeziorze Dąbie, na wysokości Orlego Przesmyku.
25.07.2020

Śmiertelny wypadek w gdańskim porcie

Tragiczne zdarzenie w Gdańsku. W środę wieczorem, na terenie Wolnego Obszaru Celnego, na jednego z pracowników spadł ładunek ze sztaplarki. Pomimo reanimacji, nie udało się go uratować.
23.07.2020

"Czołówka" dwóch statków w Kanale Welland (wideo)

W ostatnią sobotę, w Kanale Welland, łączącym wielkie jeziora amerykańskie Ontario i Erie, doszło do zderzenia dwóch jednostek. Filmy z wypadku obiegły media społecznościowe.
13.07.2020

Tragiczny wypadek w Szczecińskiej Stoczni

Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci pracownika Stoczni w Szczecinie, który został przygnieciony kilkunastotonową konstrukcją.
10.07.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.