• <
gryfia_70lat

Przewrócony jacht na Zatoce Gdańskiej. Trwa akcja ratunkowa

gm

08.04.2022 20:29 Źródło: PAP, jm
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Przewrócony jacht na Zatoce Gdańskiej. Trwa akcja ratunkowa

Partnerzy portalu

Przewrócony jacht na Zatoce Gdańskiej. Trwa akcja ratunkowa - GospodarkaMorska.pl
Ilustracja poglądowa, fot. SAR

Na Zatoce Gdańskiej w Gdyni trwa akcja ratunkowa. Ze wstępnych ustaleń wiadomo, że przewrócił się jacht, którym płynęły cztery osoby. Świadkowie relacjonowali, że dwie osoby unosiły się na wodzie, zostały one już przetransportowane na brzeg, stan ich zdrowia nie jest znany. Trwają poszukiwania dwóch osób.

Przewrócony jacht został odholowany. W poszukiwaniach biorą udział jednostki WOPR, Marynarki Wojennej, SAR i Straży Granicznej, nurkowie Państwowej Straży Pożarnej. Nad miejscem kursuje samolot.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że przewróconym jachtem mógł być jedna z jednostek klasy Delphia 24. Do wypadku miało dojść około godziny 15 przy silnych podmuchach wiatru. Lokalne media twierdzą, że na pokładzie znajdowała się profesjonalna załoga Garden Space Sailing Club. 

Poszukiwania mają trwać tak długo, na ile pozwolą na to warunki i możliwości jednostek. Polska Agencja Prasowa podała, że na morzu pozostały jednostki przystosowane do poszukiwań w nocy.

Dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Sebastian Kluska przekazał PAP w piątek wieczorem, że nadal trwają poszukiwania dwóch osób, które zaginęły po przewróceniu się jachtu około 300 metrów od brzegu na wysokości centrum Gdyni. Potwierdził, że płetwonurkowie, którzy poszukiwali żeglarzy pod przewróconą jednostką, zakończyli pracę. 

Poszukiwania zaginionych żeglarzy kontynuują jednostki ratownicze R20, Sztorm oraz Wiatr, dwa okręty Marynarki Wojennej oraz śmigłowiec W3 Warn z kamerą termowizyjną.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.