• <
gryfia_70lat
mewo_2022
Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki

Nowy prom Steny wypłynie z Polski we wrześniu

Stena Estelle, nowy prom Stena Line, wejdzie na linię Gdynia-Karlskrona w niedzielę 4 września.

17.08.2022, 23:55
Energetyka morska, Offshore

RWE wybrało partnera certyfikującego dla morskiej farmy wiatrowej F.E.W Baltic II

RWE wybrało UL Solutions do certyfikacji założeń projektowych farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II. Certyfikacja będzie prowadzona zgodnie ze światowymi standardami i w porozumieniu z Polskim Rejestrem Statków, niezależną i uznaną instytucją rzeczoznawczą. Jako drugi co do wielkości gracz w światowej branży offshore i jeden z pięciu największych krajowych operatorów onshore, RWE wzmacnia swoją obecność i kontynuuje proces zielonej transformacji energetycznej w Polsce.

17.08.2022, 23:50
Edukacja Morska, Szkolnictwo Morskie, Nauka Morska

Baltic Ports Conference 2022 coraz bliżej

Już za niecały miesiąc, w dniach 7-8 września, 2022, do Gdyni zawita kolejna edycja konferencji Baltic Ports Conference, corocznego zgromadzenia członków i partnerów organizacji Baltic Ports Organization. Wydarzenie to jest jednym z najważniejszych spotkań przedstawicieli sektora portowego w regionie Morza Bałtyckiego.

17.08.2022, 23:45
Ekologia Morska, Rybołówstwo

Zachodniopomorskie. Wojewoda: zakaz korzystania z wód Odry zostanie przedłużony co najmniej do poniedziałku

Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością mogę powiedzieć, że zakaz korzystania z wód Odry zostanie przedłużony co najmniej do poniedziałku - poinformował w środę wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. Dodał, że oficjalna decyzja w tej sprawie zostanie podjęta do południa w czwartek.

17.08.2022, 22:14
Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski

Anna Moskwa: węgiel płynie, porty dadzą radę

Węgiel płynie, wszystkie potrzebne ilości węgla są już zakontraktowane, a teraz wdrażamy operację logistyczną, aby ten węgiel rozwieźć po kraju – powiedziała w środę minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

17.08.2022, 22:03
Ekologia Morska, Rybołówstwo

Niemcy. Minister środowiska: z Odry po naszej stronie wydobyto ok. 36 ton śniętych ryb

Ministerstwo środowiska Niemiec poinformowało w środę, że w związku z katastrofą ekologiczną na Odrze do tej pory po niemieckiej stronie znaleziono blisko 36 ton śniętych ryb.

17.08.2022, 21:59
Ekologia Morska, Rybołówstwo

W ciągu dwóch miesięcy specustawa dot. ochrony wód

W ciągu dwóch miesięcy powstanie specustawa dotycząca budowy systemu monitoringu wód, dodatkowych inwestycji, w tym w oczyszczalnie ścieków, odszkodowań dla rybaków i rewitalizacji Odry - zapowiedział w środę wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

17.08.2022, 21:50
Ekologia Morska, Rybołówstwo

Państwowy Instytut Badawczy: jeszcze w środę zostaną zakończone badania nad kolejnymi próbkami śniętych ryb

Jeszcze dzisiaj zostaną zakończone badania nad kolejnymi próbkami śniętych ryb, których wyniki przekażemy odpowiednim służbom - poinformował w środę popołudniu PAP dyrektor Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach prof. Krzysztof Niemczuk.

17.08.2022, 21:41
Ekologia Morska, Rybołówstwo

Wojewoda lubelski: żołnierze WOT pomogą w usunięciu martwych małż z Zalewu Zemborzyckiego

Dodatkowa łódź z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej od czwartku wspomoże Wody Polskie w odławianiu martwych małż z Zalewu Zemborzyckiego w Lublinie; pierwsze badania wskazują na naturalne przyczyny wymierania - poinformował w środę w wojewoda lubelski Lech Sprawka.

17.08.2022, 21:35
Ekologia Morska, Rybołówstwo

Niemieckie media: toksyczne algi mogły przyczynić się do wyginięcia ryb w Odrze

Niezidentyfikowany jeszcze toksyczny gatunek alg mógł przyczynić się do masowego wyginięcia ryb w Odrze - podejrzewają naukowcy z berlińskiego Instytutu Ekologii Wód i Rybołówstwa Śródlądowego Leibniza. Informuje o tym w środę portal rbb24.

17.08.2022, 21:23
SIARK_PORT_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.