• <
gryfia_70lat

Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski

Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski

Partnerzy portalu

20630 artykuły

Mołdawia. Wraz z wojną na Ukrainie eksport zbóż zwiększył się blisko 6-krotnie

W pierwszej połowie 2022 r. eksport mołdawskich zbóż i produktów zbożowych zwiększył się o blisko sześć razy, poinformował w środę Narodowy Urząd Statystyczny (BNS) w Kiszyniowie. Odnotował, że drastyczny wzrost sprzedaży tych towarów nastąpił w okresie rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

17.08.2022, 21:16

Port w Hamburgu zwiększa udział w rynku przeładunku kontenerów

Przeładunek kontenerów w porcie w Hamburgu w pierwszej połowie 2022 roku rozwijał się lepiej niż oczekiwano: z wynikiem wynoszącym 4,4 miliona TEU (standardowe kontenery 20-stopowe), w pierwszych sześciu miesiącach roku osiągnięto niewielki wzrost o 0,9 procent. W porównaniu z głównymi konkurencyjnymi portami Europy Północnej: Antwerpią-Brugią, Rotterdamem i Bremą/Bremerhaven, które odnotowały spadki przeładunku kontenerów, Hamburg był jedynym głównym portem w tym zakresie, który odnotował plus.

17.08.2022, 12:53

Strajki w brytyjskich portach. Liverpool następny w kolejce

Dokerzy z portu w Liverpoolu nie są zadowoleni z przedstawionej im propozycji podwyżki i zadecydowali o strajku. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy do niego dojdzie.

17.08.2022, 12:36

Kalush Orchestra wystąpiła we włoskim mieście, do którego wpłynął statek z olejem z Ukrainy

Zwycięzcy tegorocznego konkursu Eurowizji w Turynie - ukraiński zespół Kalush Orchestra wrócił po trzech miesiącach do Włoch i we wtorek wystąpił w mieście Monopoli w Apulii. Koncert odbył się kilka godzin po tym, gdy do tamtejszego portu wpłynął statek z transportem oleju słonecznikowego z Ukrainy.

17.08.2022, 09:00
SIARK_PORT_2022

Czas małych portów w Europie. Analiza aktualnej sytuacji portowo-żeglugowej w regionie

Już od dłuższego czasu Unia Europejska promuje ideę żeglugi bliskiego zasięgu oraz hasła „z lądu na morze” (ang. „from land to sea”). Wynika to z chęci odciążenia dróg lądowych i tym samym kosztów infrastrukturalnych, konsekwentne zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza i tym samym uzyskanie pozytywnego wpływu na środowisko. Były to dotychczas główne argumenty wspierania tej formy żeglugi.

16.08.2022, 23:50

StormGeo, które jest częścią Alfa Laval, rozszerza swoją ofertę o optymalizację zaopatrzenia w paliwo bunkrowe poprzez przejęcie BunkerMetric

Alfa Laval podpisała umowę o przejęciu BunkerMetric, skandynawskiej firmy, która rozwija zaawansowane narzędzia wspomagające podejmowanie decyzji w segmencie paliwa bunkrowego. Firma zostanie połączona ze StormGeo, globalnym liderem w dziedzinie oprogramowania do analizy pogody i usług wspomagania decyzji, należącym obecnie do Alfa Laval. Przejęcie wzmocni ofertę StormGeo w zakresie planowania rejsów i optymalizacji kursów statków.

16.08.2022, 23:33

Pierwszy statek z ukraińskim zbożem wpłynął do portu Tartus w Syrii

Pierwszy statek przewożący ukraińskie produkty rolne zacumował we wtorek w porcie Tartus w Syrii - poinformowała agencja Reutera, powołując się na źródła i dane satelitarne.

16.08.2022, 22:41

Kuba. Po wybuchu w porcie Matanzas nasila się kryzys energetyczny i bieda

W efekcie wybuchu, do którego doszło na początku sierpnia w porcie Matanzas na zachodzie Kuby, gdzie eksplodowały cztery zbiorniki z paliwem, nasiliły się problemy ludności z dostępem do energii elektrycznej oraz ubóstwo. W niektórych miastach prądu brakuje codziennie przez kilka godzin.

16.08.2022, 22:32

Statek badawczy chińskiej armii zawinął do portu Hambantota na Sri Lance

Statek badawczy chińskiej armii Yuan Wang 5, zdolny do śledzenia satelitów, rakiet i pocisków balistycznych, zawinął we wtorek do zbudowanego przez Chiny portu Hambantota na Sri Lance mimo obaw zgłaszanych przez Indie i USA – podała agencja Reutera.

16.08.2022, 13:37

Wiceszef MAP: port w Elblągu może obsługiwać morskie farmy wiatrowe

W porcie w Elblągu mogą stacjonować jednostki obsługi technicznej morskich farm wiatrowych - poinformował we wtorek wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka. Dodał, że trwają rozmowy ws. dokapitalizowania portu w zamian za pakiet akcji.

16.08.2022, 09:51

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Katalog firm

okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.