• <
BOTA_2023

Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Partnerzy portalu

21511 artykuły

Strach ma wielkie oczy. Czy globalny transport morski ma powody do obaw?

Globalna inflacja, zmniejszona produkcja w Chinach, rekordowo niski indeks BDI – tym przywitał nas początek roku. Jednocześnie widzimy powolne oznaki ożywienia światowej gospodarki, jednak analitycy dalecy są od optymizmu. Czy w kontekście niespokojnej sytuacji na świecie, globalny transport morski jest zagrożony?

31.03.2023, 22:45

Baltic Hub wyznacza kurs na lepszą przyszłość. Podsumowanie pierwszej edycji konkursu grantowego Busole

Poprzez realizację konkursu Busole terminal ugruntował swoją pozycję wiodącego lokalnego obywatela Gdańska.

31.03.2023, 21:00

Pod mecenatem Baltic Hub młodzi chwycili za wiosła

W ubiegłym roku Klub Wioślarski Drakkar, dzięki zaangażowaniu swojego sąsiada – terminalu kontenerowego Baltic Hub – zaproponował lokalnej młodzieży udział w bezpłatnych treningach wioślarskich w ramach grantu dzielnicowego Busole.

31.03.2023, 15:10

System morskich akumulatorów litowo-jonowych marki Pylontech uzyskuje certyfikat JET w Japonii

10 marca 2023 r. spółka Pylon Technologies Co., Ltd. („Pylontech”) ogłosiła, że produkowany przez nią system morskich akumulatorów litowo-jonowych uzyskał certyfikat JET w Japonii. Certyfikat wydany na podstawie normy JIS C 8715-2: 2019 stanowi kolejny dowód uznania marki Pylontech na japońskim rynku. Poprzednio certyfikat JET uzyskało pojedyncze ogniwo marki o pojemności 37 Ah (model: 37PN), a jej system magazynowania energii Force H2 otrzymał certyfikat S-Mark.

31.03.2023, 10:42
SIARK_PORT_2022

Alan Aleksandrowicz, prezes InvestGDA: Zagospodarowanie Pomorskiego Centrum Logistycznego na ostatniej prostej. Rusza projekt CTPark Gdańsk Port [WYWIAD]

O perspektywach rozwoju terenów okołoportowych i zaangażowaniu InvestGDA w budowę zaplecza logistycznego i przemysłowego w Gdańsku, rozmawiamy z prezesem spółki, Alanem Aleksandrowiczem.

30.03.2023, 23:59

Baltexpo Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje 2023. Najważniejsze wydarzenie morskie w Europie Środkowo-Wschodniej już wkrótce!

10-12 października 2023 roku w AmberExpo w Gdańsku odbędą się najważniejsze w Europie Środkowo-Wschodniej targi morskie – Baltexpo. Wydarzenie to skupia w jednym miejscu przedstawicieli przemysłu okrętowego, stoczni, portów i terminali, a także offshore z energetyką wiatrową. Nie zabraknie również salonu militarnego Balt-Military-Expo! To unikalne połączenie merytorycznych dyskusji prowadzonych przez światowej klasy prelegentów, przestrzeni dla biznesu i nawiązywania kluczowych dla rozwoju kontaktów handlowych.

30.03.2023, 23:57

Zboże będzie priorytetem PKP i w portach

W logistyce zboże będzie priorytetem - zarówno na PKP, jak i w portach - wskazał w czwartek Programie I Polskiego Radia wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Poszukujemy też intensywnie rynków zbytu, głównie w krajach afrykańskich, może nawet łącząc sprzedaż z pomocą humanitarną - dodał.

30.03.2023, 09:38

Czegoś takiego Wisła jeszcze nie niosła. Transport rekordowego ładunku ruszył do Płocka

Specjalistyczny statek Fairmaster przypłynął do Gdańska wieczorem, w środę 22 marca. Nocą zacumował przy Pirsie Węglowym w Porcie Północnym. Na jego pokładzie przetransportowano z Hiszpanii elementy do budowy nowoczesnego Kompleksu Olefin III na terenie należącej do Orlenu petrochemii w Płocku, w tym potężną, ważącą ponad 800 ton kolumnę wash tower.

29.03.2023, 23:55

W PE wystawa zabytków wydobytych podczas pogłębiania toru wodnego Szczecin–Świnoujście

W Parlamencie Europejskim w Brukseli do końca marca można będzie oglądać wystawę poświęconą zabytkom wydobytym z modernizowanego toru wodnego Szczecin–Świnoujście. W trakcie jego pogłębiania z wody wyciągnięto około 100 ton różnych przedmiotów.

29.03.2023, 14:16

[AKTUALIZACJA] Port Gdynia. Samochód wjechał do kanału; kierowca sam opuścił pojazd

W środę zostanie podjęta decyzja o sposobie i czasie wyciągnięcie samochodu osobowego z kanału portowego w Gdyni. We wtorek wieczorem pojazd wjechał do kanału przy Nabrzeżu Belgijskim. Kierowca wydostał się z auta o własnych siłach.

29.03.2023, 10:47

Partnerzy portalu

Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.