• <
konferencj_platforma_lng_2023

Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Partnerzy portalu

22260 artykuły

Dekarbonizacja na statkach. Koszty w portach i u gestorów ładunków. 5 kluczowych działań +1

Polityka Międzynarodowej Organizacji Morskiej dotycząca monitorowania efektywności energetycznej statku, zapoczątkowana w styczniu, już wpływa zarówno na prędkość, z jaką pływają kontenerowce, jak i na rodzaj napędu statków zamawianych przez operatorów – zauważają eksperci Drewry na podstawie najnowszych informacji z rynku.

24.09.2023, 20:47

Gdynia. Trwa transport gigantycznych suwnic

Trwa operacja przenoszenia potężnych suwnic z terminalu BCT w Porcie Gdynia, związana z remontem nabrzeża Helskiego. Nieuniknione są pewne utrudnienia w ruchu w okolicach tego obszaru w nadchodzących dniach.

23.09.2023, 16:26

Singapur pozostaje najważniejszym ośrodkiem żeglugowym

Raport opublikowany przez chińską państwową agencję informacyjną Xinhua oraz dostawcę danych morskich Baltic Exchange pokazuje, że od wielu lat nie zachodzą zasadnicze zmiany pod względem ośrodków morskich na świecie. Największym pozostaje od 10 lat Singapur.

22.09.2023, 14:26

12 milionów dolarów dotacji dla amerykańskich autostrad morskich

Administracja Morska Departamentu Transportu Stanów Zjednoczonych (MARAD) przekazał znaczną sumę środków w wysokości blisko 12 milionów dolarów na rozwinięcie ośmiu projektów autostrad morskich, które obejmują różne regiony kraju.

22.09.2023, 14:04
SIARK_PORT_2022

Doraco nagrodzone za terminal promowy w Porcie Gdynia

Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa już po raz 33. dokonał rocznego przeglądu największych osiągnięć polskiego budownictwa. Tytuł „Budowa Roku 2022” eksperci przyznali przełomowej i kluczowej inwestycji obejmującej budowę nowego publicznego terminalu promowego w porcie Gdynia. Projekt został zrealizowany w całości przez Korporację Budowlaną Doraco.

22.09.2023, 13:18

Ukraina. Tymczasowym korytarzem humanitarnym płynie kolejny masowiec ze zbożem

Drugi statek wypłynął z portu w Czarnomorsku na południu Ukrainy i podąża tymczasowym korytarzem humanitarnym przez Morze Czarne - powiadomił w piątek ukraiński wicepremier Ołeksandr Kubrakow. Statek Aroyat transportuje 17,6 tys. ton pszenicy, która ma trafić do Egiptu.

22.09.2023, 12:22

Pierwszy statek, który popłynął korytarzem humanitarnym z ukraińskim zbożem, dotarł do Turcji

Statek Resilient Africa, który dotarł do portu ukraińskiego tymczasowym korytarzem humanitarnym przez Morze Czarne i załadował tam zboże, przybył do Turcji - podał w piątek portal Suspilne. Jest to pierwszy statek, który przepłynął w obie strony utworzonym przez Ukrainę korytarzem.

22.09.2023, 09:39

Prezes portów Szczecin-Świnoujście: inwestycje są konieczne, a perspektywy obiecujące

19 września w szczecińskim porcie odbyła się konferencja prasowa. W jej trakcie m.in. zarząd portów poinformował o postępie prac realizowanych w ramach inwestycji toczącej się w Kanale Dębickim. O tym projekcie, jak i o pozostałych zadaniach inwestycyjnych rozmawiamy z Krzysztofem Urbasiem, prezesem Spółki.

22.09.2023, 09:11

Czterech chętnych na terminal zbożowy w Porcie Gdynia

Zarząd Morskiego Portu Gdynia poinformował, że wpłynęły cztery ostateczne oferty na dzierżawę terminala zbożowego w porcie i realizację operacji przeładunkowych. Swoje propozycje złożyły te same podmioty, które zimą złożyły wstępne oferty.

22.09.2023, 06:19

Port Gdynia. Inwestycje w kolej zwiększają wydajność transportu towarowego

Rozwój infrastruktury kolejowej gdyńskiego portu ma wpłynąć na wydajność transportu oraz poprawić bezpieczeństwo na jego obszarze. W obliczu rosnących przeładunków Portu Gdynia kluczowe dla gospodarki państwa stało się zapewnienie mu również właściwej przepustowości poprzez zwiększony udział kolei w transporcie lądowym.

21.09.2023, 14:37

Partnerzy portalu

Bollore Logistics

Katalog firm

NAVIRETECH
Baltexpo2023_mały

Dziękujemy za wysłane grafiki.