• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Edukacja, Rynek Pracy

Strona główna Edukacja, praca
3537 artykuły

Spotkanie z dużymi aglomeracjami dotyczące gospodarki ściekowej 10 sierpnia 2020 r

10 sierpnia 2020 r. odbyło się drugie webinarium z aglomeracjami o RLM ≥100 000 dotyczące gospodarki ściekowej w dużych aglomeracjach. Spotkanie to zostało zorganizowane przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, przy udziale przedstawicieli Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

14.08.2020, 09:16

Opowieść o wyspie - spotkanie w Muzeum Emigracji

Jaką historię skrywa wyspa Fuerteventura? Jest rajem dla turystów czy raczej udręką dla mieszkańców? O historii tego miejsca, tubylcach i ich spojrzeniu na świat opowie Kasper Bajon - autor książki pod tytułem „Fuerte". Wydarzenie odbędzie się w Muzeum Emigracji w Gdyni.

13.08.2020, 13:45

Stacja Morska w Helu: badawczo-edukacyjna jednostka UG, która przyciąga turystów

Stacja Morska im. prof. Krzysztofa Skóry – naukowo-badawcza stacja terenowa Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego zajmuje się głównie badaniami i dydaktyką dotyczącą przyrody i ochrony Morza Bałtyckiego. Poza aktywnością wynikającą z działalności statutowej, zespół Stacji Morskiej realizuje też projekty czynnej ochrony morskiej przyrody oraz podejmuje liczne inicjatywy o charakterze informacyjno–edukacyjnym. Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza w czasie letnim, cieszy się też prowadzone przez stację Fokarium.

12.08.2020, 13:44

Narodowe Muzeum Morskie od drugiej strony - spacery edukacyjne wokół gdańskich oddziałów NMM

Podczas godzinnego spaceru poznamy historię Ośrodka Kultury Morskiej, Żurawia, Spichlerzy na Ołowiance i "Sołdka", czyli gdańskich oddziałów Narodowego Muzeum Morskiego. Dowiemy się, jaka jest ich historia, skąd wzięły się ich nazwy oraz w jaki sposób są związane z morzem.

12.08.2020, 13:15

Forum Gospodarki Morskiej dopiero za rok

Tegoroczne Forum Gospodarki Morskiej Gdynia – największe spotkanie liderów i ekspertów branży morskiej - zostało odwołane. Decyzja wynika z sytuacji epidemicznej i troski o bezpieczeństwo uczestników.

12.08.2020, 11:43

O pomiarach rozliczeniowych w łańcuchu dostaw LNG

Na przestrzeni ostatnich lat rynek gazu ziemnego uległ zmianom. Dotychczasowe podejście w handlowych relacjach warunkowane było poprzez sposób dostawy tego surowca, który głównie odbywał się z wykorzystaniem gazociągów. Uwzględniając fakt, iż gaz ziemny ma sześćset krotnie większą gęstość energetyczną w postaci LNG niż w nieskompresowanej postaci, ekonomicznie uzasadniony jest transport surowca nie tylko tradycyjnymi gazociągami.

11.08.2020, 14:48

Sierpień ’80 – już w ten weekend zwiedzanie Stoczni Gdańskiej i Muzeum Sali BHP

Morska Fundacja Historyczna i Fundacja Promocji Solidarności zapraszają na spacery z przewodnikiem po terenach dawnej Stoczni Gdańskiej im. Lenina oraz wystawach prezentowanych w Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej.

10.08.2020, 15:12

Drugie życie ORP „Sokół”

W polskiej Marynarce Wojennej służył 16 lat. W tym czasie, w ramach różnego rodzaju ćwiczeń i operacji, przebył prawie 26 tysięcy mil morskich. ORP „Sokół” został wycofany ze służby w czerwcu 2018 roku. To jednak nie koniec jego historii. Okręt podwodny przekazano Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Teraz otrzyma drugie życie i będzie obiektem muzealnym z prawdziwego zdarzenia. W PGZ Stoczni Wojennej trwają właśnie prace zabezpieczające okręt. Tym samym rozpoczął się pierwszy, wstępny etap przygotowujący go do nowej roli.

10.08.2020, 10:09

Szkolenia szyte na miarę w Educrane (wywiad)

Pracy podejmuje się jedynie wtedy, gdy może dać gwarancję, że wykona ją na najwyższym poziomie. O nieszablonowych ofertach, fascynacji portem i przekuciu pasji w sukces rozmawiamy z założycielem firmy Educrane, Jarosławem Zielińskim.

10.08.2020, 05:35

ORP Wilk, ORP Orzeł i U-Booty już dostępne w Muzeum Miasta Kołobrzeg

Od 7 sierpnia, w Muzeum Miasta Kołobrzeg przy ul. Armii Krajowej 13 oglądać można unikatowe zabytki związane z wojną podwodną. Na nową wystawę czasową trafiły m.in. fragmenty dokumentacji ORP Wilk i części niemieckich torped.

08.08.2020, 11:21

Dziękujemy za wysłane grafiki.