• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Edukacja, praca

Strona główna Edukacja, praca
3463 artykuły

Sputnik: Rosyjskie systemy podwodnej nawigacji: „iPhone” łączności na głębokościach [wideo]

Nurkowie amatorzy i zawodowcy, ratownicy i grupy poszukiwawcze, aparaty podwodne – wszyscy potrzebują nawigacji, aby orientować się pod wodą. Produkty rosyjskiego laboratorium podwodnej łączności i nawigacji UC&NL, jak powiedział dyrektor generalny firmy, wyznaczają nowe standardy w branży, podobnie jak iPhone w świecie smartfonów.

03.07.2020, 11:02

Dźwiękowy Szlak Odry (wideo)

W najbliższy weekend (4 i 5 lipca) odbędą się koncert i premiera płyty "Dźwiękowy Szlak Odry" Michała Zygmunta w ramach wystawy „Narodziny Polskiego Szczecina”.

03.07.2020, 08:56

Maląg: szacujemy, że w czerwcu przybyło ok. 18 tys. osób bezrobotnych

Szacujemy, że w czerwcu przybędzie ok. 18 tys. osób bezrobotnych – poinformowała w czwartek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Dodała, że według danych resortu w końcu tego roku stopa bezrobocia będzie jednocyfrowa.

02.07.2020, 13:35

ICS: 400 tysięcy marynarzy wciąż uwięzionych na morzu

Niezdolność do dokonywania zmian załogi z powodu ograniczeń COVID-19 nałożonych na podróże przez rządy krajowe na całym świecie wciąż wpływa na ogromną liczbę marynarzy.

01.07.2020, 22:55

PIE: niepewność związana z rozwojem pandemii będzie hamowała decyzje inwestycyjne

Wyzwaniem kolejnej fazy walki z koronakryzysem jest powrót gospodarki do normalnego poziomu aktywności - ocenili w środę analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. "Wiele wskazuje na to, że pierwszą fazę walki z kryzysem mamy za sobą" - napisali.

01.07.2020, 12:20

Analitycy PKO BP: w kolejnych miesiącach inflacja będzie się stopniowo zmniejszać

Zaskakujący wzrost inflacji w czerwcu był spowodowany przez inflację bazową oraz rosnące ceny paliw - ocenili we wtorek analitycy PKO BP, komentując dane GUS. Ich zdaniem w kolejnych miesiącach inflacja będzie się stopniowo zmniejszać.

30.06.2020, 13:02

"Można panikować" - zbliżająca się katastrofa klimatyczna ukaza w pełnometrażowym filmie fizyka atmosferycznego

„Można panikować” to przepełniony nostalgią portret 62-letniego fizyka atmosferycznego, prof. Szymona Malinowskiego, dyrektora Instytutu Geofizyki Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Profesor zajmuje się zjawiskami prowadzącymi do zmian klimatycznych i od lat ostrzega o nadchodzącym zagrożeniu. Szymon, który przez całe życie zawodowe edukuje innych, jest ukazany w momencie kiedy musi poradzić sobie z osobistą tragedią, która skłania go do oceny dokonań życia.

30.06.2020, 12:55

Odwzorowano już niemal 20 proc. dna oceanów. Dokładna wiedza pozwoli lepiej przewidzieć fale tsunami i ocenić zmiany klimatu

Nawet Księżyc i Mars zostały całkowicie i szczegółowo odwzorowane. W przypadku dna morskiego jest to jednak znacznie trudniejsze. Większość tego, co dotychczas zostało przedstawione, nie opiera się na bezpośrednich pomiarach. Szacunki głębokości dna morskiego mogą być niepoprawne nawet o ponad kilometr, a obiekty mniejsze niż kilkaset metrów są niewidoczne. Stopniowo się to jednak zmienia. Fundacja Seabed 2030 ogłosiła właśnie, że zmapowała już niemal 20 proc. dna oceanicznego.

30.06.2020, 12:53

Akademia Morska w Szczecinie Uczelnią Liderów

Certyfikat „Uczelnia Liderów” przyznawany jest już uczelniom, których absolwenci wyróżniają się na rynku pracy, są kreatywni i wszechstronni.

30.06.2020, 12:35

Bałtycki Klaster Morski i Kosmiczny - cała naprzód. Kurs na projekty i innowacje

22 czerwca odbyło się walne zebrania członków Bałtyckiego Klastra Morskiego i Kosmicznego. Członkowie Klastra jednomyślnie udzielili absolutorium Zarządowi Bałtyckiego Klastra Morskiego, akceptując sprawozdanie finansowe i merytoryczne oraz zatwierdzając budżet, plan działania na 2019 r., w którym do głównych punktów należało uczestniczenie w projektach międzynarodowych, do których zaproszony został Bałtycki Klaster Morski i Kosmiczny.

30.06.2020, 12:30

Dziękujemy za wysłane grafiki.