• <

Ekologia Morska, Rybołówstwo

Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo
3683 artykuły

Ozdoba: chcemy zaostrzyć kary za zaśmiecanie m.in. plaż

Chcemy zaostrzyć kary dla osób, które przyczyniają się do degradacji środowiska. Planowana nowelizacja przepisów zakłada, że grzywna za zaśmiecanie plaż, lasów, terenów przy jeziorach, szlaków górskich wzrośnie z 500 do 5 tys. zł - powiedział w środę w Gdańsku wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.

28.07.2021, 13:44

USA. W Kalifornii giną setki tysięcy łososi – rybacy biją na alarm

Z powodu suszy, niskiego poziomu wody i jej ocieplenia w Kalifornii giną młode łososie. Tylko w rzece Klamath giną ich tysiące. Zagraża to całej branży rybołówstwa - pisze w poniedziałek Associated Press.

27.07.2021, 08:48

Scripps otrzymuje 35 milionów dolarów z Kalifornii na budowę statku badawczego zasilanego wodorem

Kalifornia przekazała Scripps Institute of Oceanography 35 milionów dolarów na zaprojektowanie i zbudowanie nowego przybrzeżnego statku badawczego z hybrydowym wodorowym układem napędowym, który ma zastąpić starzejący się R/V Robert Gordon Sproul.

26.07.2021, 20:32

Parlament Europejski ostrzega przed negatywnym wpływem morskich farm wiatrowych na rybołówstwo

Parlament Europejski ostrzegł przed możliwym negatywnym wpływem nowych morskich farm wiatrowych na rybołówstwo na wodach Unii Europejskiej oraz wezwał do przeprowadzenia większej ilości badań nad tym, jak uniknąć lub złagodzić ich skutki oraz przyjęcia środków zabezpieczających byt rybaków.

26.07.2021, 18:35

Francja. Władze Paryża chcą kąpielisk nad Sekwaną

Władze stolicy Francji obiecują udostępnić Sekwanę dla kąpiących się już w 2025 roku. Pływacy mają w niej rywalizować podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Paryżanie są jednak pełni wątpliwości czy uda się zrealizować te plany, ponieważ rzeka jest wciąż zanieczyszczona.

26.07.2021, 12:00

Izrael: Rząd zmniejszył obszar połowów w Strefie Gazy

Izrael zmniejszył w niedzielę o połowę obszar przeznaczony do połowów w Strefie Gazy - poinformowali rządowi urzędnicy. To reakcja na balony zapalające, wypuszczone z palestyńskiej enklawy, które spowodowały pożary lasów w południowym Izraelu.

26.07.2021, 08:22

Rybacy odblokowali we Władysławowie drogę na Hel

Pięć godzin trwała w sobotę we Władysławowie blokada drogi na Półwysep Helski przez armatorów rybołówstwa rekreacyjnego. Demonstrujący skrócili protest o dwie godziny. Wcześniej zapowiadali, że będą blokować drogę do godz. 16.

24.07.2021, 16:02

Rybak we Władysławowie: przepraszamy kierowców, ale organizatorem tego protestu jest rząd

Chciałem przeprosić kierowców i społeczeństwo za utrudnienia, ale organizatorem tego protestu jest premier i rząd – powiedział w sobotę we Władysławowie (Pomorskie) Andrzej Antosik ze Sztabu Kryzysowego Armatorów Rybołówstwa.

24.07.2021, 15:51

Protest rybaków rekreacyjnych we Władysławowie - zablokowana droga na Hel

Armatorzy rybołówstwa rekreacyjnego blokują w sobotę od rana drogę na wyjeździe z Władysławowa (Pomorskie) na Półwysep Helski. Rybaków wspierają rolnicy zrzeszeni w Agrounii. To już trzeci protest armatorów rybołówstwa rekreacyjnego na wybrzeżu w ciągu ostatnich tygodni.

24.07.2021, 09:57

Australia: UNESCO nie umieści Wielkiej Rafy Koralowej na liście obiektów zagrożonych

Członkowie Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO zdecydowali w piątek, podczas spotkania w formie online, że Wielka Rafa Koralowa nie trafi na listę obiektów zagrożonych. Decyzja jest efektem "intensywnego lobbingu" prowadzonego przez Australię - podała agencja Reutera.

23.07.2021, 19:17

Dziękujemy za wysłane grafiki.