• <

Prawo, polityka

Strona główna Prawo, polityka
11150 artykuły

Za nami 8. Ogólnopolski Szczyt Energetyczny OSE GDAŃSK 2020

Tematem przewodnim OSE Gdańsk 2020 była „Energetyka dla gospodarki- gospodarka dla energetyki”. Ministerstwo Klimatu reprezentowali podczas wydarzenia pełnomocnik Rządu ds. OZE Ireneusza Zyska oraz wiceminister Piotr Dziadzio

03.07.2020, 20:36

Szefowie MSZ państw Grupy Wyszehradzkiej spotkają się we wtorek w Wadowicach

Unijny budżet, prezydencja Niemiec w Radzie UE, kwestia rozszerzenia UE, współpraca z partnerami wschodnimi Unii, a także współpraca transatlantycka i stosunki UE-Chiny będą tematami spotkania ministrów spraw zagranicznych państw Grupy Wyszehradzkiej we wtorek w Wadowicach - poinformowało MSZ.

03.07.2020, 15:57

Budżet UE, współpraca regionu po pandemii tematami inauguracji polskiego przewodnictwa w V4

Unijny budżet na lata 2021-2027, współpraca regionu po pandemii koronawirusa i priorytety Grupy Wyszehradzkiej zdominowały inaugurujące polskie przewodnictwo w V4 rozmowy premierów Polski, Węgier, Czech i Słowacji w piątek w Warszawie.

03.07.2020, 15:11

Prezydent: gazoport wzmacnia potencjał i współpracę państw UE

Gazoport wzmacnia potencjał i współpracę państw UE - wskazał prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym w piątek podczas wyładunku 100. dostawy LNG w gazoporcie w Świnoujściu. Wyraził nadzieję, że ta dostawa to zapowiedź kolejnych udanych przedsięwzięć.

03.07.2020, 13:32

MFiPR: fundusze UE na dotacje obrotowe dla mikro i małych firm

Będą pieniądze z funduszy UE na dotacje na kapitał obrotowy dla mikro i małych firm - poinformowało w piątek Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

03.07.2020, 11:17

Senat powołał komisję nadzwyczajną ds. klimatu

Senat w czwartek przegłosował uchwałę o powołaniu komisji nadzwyczajnej ds. klimatu. Licząca ponad 40 senatorów komisja ma zajmować się zagadnieniami m.in. neutralności klimatycznej, wdrażaniu polityki klimatycznych czy gospodarki obiegu zamkniętego.

03.07.2020, 10:54

Coraz trudniej o pomnażanie kapitału na światowych rynkach. Przyszłe inwestycje będą wymagały większej gotowości na ryzyko

Pandemia przyniosła zalew rynku płynnością finansową ze strony banków centralnych, w wyniku czego rentowności obligacji nie dadzą już zarobić. Niskie stopy procentowe sprawiają, że wynik na lokatach jest realnie ujemny, coraz trudniej też wynająć jedną z ulubionych przez lata inwestycji Polaków – nieruchomości. W tej sytuacji zostają przemyślane inwestycje w akcje lub obligacje indeksowane inflacją bądź korporacyjne. Tu też jednak czai się ryzyko nieoszacowanego wpływu koronakryzysu na wyniki firm.

03.07.2020, 10:33

Relacje gospodarcze po pandemii i agenda UE tematami rozmów szefów rządów Polski i Słowacji

Relacje gospodarcze po pandemii, bieżąca agenda unijna będą tematami piątkowych rozmów premiera Mateusza Morawieckiego i premiera Słowacji Igora Matovicza w Warszawie. Podczas oświadczenia przed spotkaniem szefowie obu rządów podkreślali wspólne stanowiska w UE i potrzebę zacieśniania relacji handlowych.

03.07.2020, 10:22

Powołano Grupę Inicjatywną Statki Autonomiczne – GISA

Pod koniec czerwca powołano specjalną Grupę Inicjatywną Statki Autonomiczne w skrócie GISA. Powstanie grupy zostało zainicjowane w ramach Polskiego Forum Technologii Morskich podczas webinaru pod tytułem „Statki autonomiczne – przyszłość daleka czy bliska? Możliwości techniczne, a uwarunkowania prawne.” W powstanie GISA zaangażowały się oprócz PFTM, między innymi kancelaria prawna Legal Marine , Akademii Morska w Szczecinie, Polski Rejestr Statków, Zarząd Morskiego Portu Gdynia oraz portal GospodarkaMorska.pl.

03.07.2020, 09:30

Światowa gospodarka zacznie odzyskiwać siły po koronawirusie w 2021 r.

Globalna gospodarka powróci na ścieżkę rozwoju w 2021 r.; po okresie zamrożenia rynków wzrost jest nierównomierny - wskazali analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Ocenili, że np. hotelarstwo, turystyka mogą borykać się z kryzysem przez dłuższy czas.

03.07.2020, 09:26

Dziękujemy za wysłane grafiki.