• <

Prawo, Polityka, Finanse

Strona główna Prawo, polityka
12070 artykuły

Marynarze: przedłużenie ważności świadectw zdrowia i innych morskich dokumentów na nowych zasadach

Pandemia koronawirusa od wielu miesięcy odciska swe piętno na wielu aspektach funkcjonowania szeroko rozumianej branży morskiej. Liczne trudności związane z koniecznością zapewnienia marynarzom bezpiecznych i higienicznych warunków pracy na pokładach statków, ograniczenia w możliwości swobodnego przemieszczania się przez terytoria lądowe niektórych państw, czy kłopoty towarzyszące sprawnemu przeprowadzaniu rotacji załóg nie są jedynymi problemami z którymi muszą borykać się osoby świadczące pracę na morzu. Wiele obaw wywołuje rów

30.11.2020, 13:58

Turcja wycofała swój statek badawczy ze spornych wód przed szczytem UE

Statek Oruc Reis, specjalizujący się w badaniach sejsmograficznych, został wycofany przez Turcję z wód będących przedmiotem sporu z Grecją i Cyprem przed szczytem UE ws. sankcji wobec Turcji, który odbędzie się za dwa tygodnie - podała agencja Reutera.

30.11.2020, 12:52

PKB odbił się od pandemicznego dołka

Dane o PKB i jego strukturze za III kw. br. pokazują, że fundamenty gospodarki wyszły z pierwszego lockdownu bez większego uszczerbku, a straty związane z pandemicznym szokiem szybko odrabiano - ocenili analitycy PKO BP komentując dane GUS. W III kw. br. PKB odbił się od pandemicznego dołka - dodali.

30.11.2020, 11:38

Energia odnawialna w centrum nowej strategii PKN Orlen

Energetyka odnawialna i nowoczesna petrochemia wytyczą drogę transformacji Grupy ORLEN do 2030 roku. Rozwój nowych obszarów będzie napędzany poprzez maksymalizację zysków i przebudowę dotychczasowej działalności, uwzględniającą nowe technologie, trendy środowiskowe i konsumenckie.

30.11.2020, 10:57

Grupa Lotos ogłosiła konkurs na prezesa spółki

Rada nadzorcza Grupy Lotos ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa spółki - poinformowano na stronie internetowej firmy. Kandydaci mogą się zgłaszać do 3 grudnia, a rozmowy kwalifikacyjne ruszą od 7 grudnia br.

30.11.2020, 09:15

Polski rząd czeka na propozycję ze strony Niemiec ws. budżetu UE

Polski rząd czeka na propozycję ze strony niemieckiej prezydencji ws. mechanizmu warunkowości w budżecie UE. W obecnym kształcie jest on sprzeczny z prawem unijnym i jest dla Polski nie do przyjęcia - powiedział PAP europoseł, prof. Zdzisław Krasnodębski (PiS)

30.11.2020, 09:11

W styczniu ma ruszyć druga tarcza finansowa

Przedstawione założenia tarczy finansowej 2.0 zakładają, że tym razem wsparcie trafi do przedsiębiorców z 38 branż, które najbardziej ucierpiały na skutek pandemii. PFR przeznaczy na pomoc dla mikro-, małych i średnich firm 10 mld zł. Przewiduje również możliwość umorzenia 100 proc. subwencji dla MŚP z pierwszej tarczy. Pomoc uzyskają również duże przedsiębiorstwa. Od początku pandemii w ramach tarczy finansowej do firm trafiło ponad 60 mld zł. Teraz PFR skontroluje wybranych beneficjentów dotacji.

30.11.2020, 08:55

Ceny ropy w USA mocno zniżkują - w niedzielę panel OPEC+ nic nie uzgodnił

Ceny ropy w USA mocno zniżkują - o ponad 2 proc. W niedzielę podczas panelu ministrów z OPEC+ nie doszło do osiągniecia porozumienia w sprawie wielkości dostaw ropy od stycznia 2021 r. - informują maklerzy.

30.11.2020, 08:51

Senat za ratyfikacją konwencji o ochronie podwodnego dziedzictwa kulturowego

Senat poparł ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację przez prezydenta RP konwencji o ochronie podwodnego dziedzictwa kulturowego. W uzasadnieniu ustawy napisano, że przyjęcie Konwencji przez Polskę "usytuuje ją na pozycji lidera w zakresie wyznaczania standardów i dobrych praktyk w tym zakresie".

28.11.2020, 14:11

Minister Kurtyka o perspektywach rozwoju energetyki jądrowej

Perspektywy rozwoju energetyki jądrowej w Europie, w kontekście Zielonego Ładu, to główny temat sesji podczas konferencji „High Temperature Reactors for deep decarbonisation: the Polish example From the Gemini+ research project towards demonstration”. W wydarzeniu, które odbyło się 25 listopada 2020 r., wziął udział minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

27.11.2020, 14:35
legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.