• <
gryfia_70lat
mewo_2022
Marynarka, Służby, Ratownictwo

Chińska armia informuje o zakończeniu szeregu misji wokół Tajwanu

Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza (ALW) ogłosiła w środę, po tygodniu bezprecedensowych manewrów w pobliżu Tajwanu, że „z powodzeniem wypełniła” szereg misji wojskowych wokół wyspy i będzie regularnie prowadzić patrole, by utrzymać zdolność bojową.

10.08.2022, 12:26
Marynarka, Służby, Ratownictwo

Rosjanie przerzucają systemy S-300 przez okupowany Mariupol

Siły rosyjskie przerzucają przez okupowany Mariupol nad Morzem Azowskim systemy rakietowe S-300, zapewne w pobliże linii frontu w obwodzie donieckim – oświadczył w środę doradca lojalnego wobec Kijowa mera miasta Petro Andriuszczenko na Telegramie.

10.08.2022, 10:56
Marynarka, Służby, Ratownictwo

Władze Ukrainy: płonie zbiornik ropy w Rosji niedaleko okupowanego Mariupola

Płonie zbiornik ropy naftowej w rosyjskim Jejsku, który leży naprzeciwko okupowanego przez Rosjan ukraińskiego Mariupola nad Morzem Azowskim – poinformował w środę doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko na Telegramie.

10.08.2022, 10:29
Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski

Jak branża morska otwiera się na przedsiębiorczość

Przedstawiciele i przedstawicielki czterech europejskich miast portowych spotkali się w czerwcu w Koprze w Słowenii, aby w ramach projektu BluAct po raz kolejny dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie rozwoju niebieskiej gospodarki. Praktyczne rozwiązania pomagające szukać innowacji i wzmacniać zrównoważony rozwój miast i regionów nadmorskich były motywem przewodnim dla dwóch dni warsztatów, rozmów i wizyt studyjnych. Co jest szczególnie wartościowe, w wymianę dobrych praktyk zaangażowane były zarówno osoby reprezent

10.08.2022, 10:07
Marynarka, Służby, Ratownictwo

Tunezja: Sześć ofiar śmiertelnych po wywróceniu się łodzi przewożącej nielegalnych migrantów

Co najmniej sześciu nielegalnych migrantów zginęło we wtorek u wybrzeży Tunezji po tym, jak łódź przewożąca 30 osób wywróciła się - podała agencja Reutera.

10.08.2022, 06:33
Marynarka, Służby, Ratownictwo

Zełenski: wiem, że wrócimy na ukraiński Krym

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski we wtorek wieczorem w swoim cyklicznym wystąpieniu w mediach społecznościowych, w dniu, w którym na rosyjskim lotnisku wojskowym w Nowofedoriwce na zachodnim brzegu Krymu doszło do serii wybuchów, przypomniał, że od zajęcia Krymu zaczęła się rosyjska wojna z Ukrainą i tam też musi się zakończyć. Prezydent powiedział, że wierzy w odzyskanie półwyspu przez Ukrainę.

10.08.2022, 06:30
Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki

90 lat temu podniesiono polską banderę na niszczycielu ORP "Burza"

90 lat temu, 10 sierpnia 1932 r., na flagsztoku ORP "Burza" zawisła biało-czerwona bandera. Niszczyciel brał udział w walkach u wybrzeży Norwegii i Bitwie o Atlantyk. Przez lata pełnił funkcję okrętu muzeum w Gdyni. Zwiedziły go 4 mln osób.

10.08.2022, 06:19
Energetyka morska, Offshore

ZE PAK zakupi od Ørsted Wind Power 5 spółek projektowych

ZE PAK oraz Ørsted Polska wystąpiły wspólnie o pięć pozwoleń lokalizacyjnych w ramach drugiej fazy rozszerzenia morskich farma wiatrowych na polskim Bałtyku. Porozumienie o partnerstwie firmy zawarły w marcu tego roku. Teraz spółki zawarły umowę ramową oraz aneks do umowy wspólników.

09.08.2022, 23:40
Energetyka morska, Offshore

Bloomberg: Rosja wstrzymała przepływ ropy rurociągiem „Przyjaźń” do Węgier, Słowacji i Czech

Rosja wstrzymała 4 sierpnia dostawy ropy południowym odcinkiem ropociągu „Przyjaźń” do Węgier, Słowacji i Czech, tłumacząc to tym, że nałożone na nią międzynarodowe sankcje uniemożliwiły zrealizowanie płatności za tranzyt surowca - podaje we wtorek Bloomberg.

09.08.2022, 21:06
Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski

DB wspomaga niemieckie porty i uruchamia pociągi ze zbożem z Ukrainy

Niemieckie koleje państwowe Deutsche Bahn zapowiedziały uruchomienie kilku pociągów tygodniowo w celu dowozu ukraińskich zbóż do niemieckich portów. Zboża będą dostarczane między innymi do Rostocku, Hamburga i Brake, informuje DB.

09.08.2022, 20:39
SIARK_PORT_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.