• <

To największy karp złowiony na wędkę. Padł rekord świata (foto)

ew

02.03.2019 13:20 Źródło: własne
Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie To największy karp złowiony na wędkę. Padł rekord świata (foto)

Partnerzy portalu

To największy karp złowiony na wędkę. Padł rekord świata (foto) - GospodarkaMorska.pl

Rekord świata pobity. Do historii przeszedł Michel Schoenmakers, któremu jako pierwszemu na świecie udało się złowić na wędkę karpia o wadze przekraczającej 50 kg. Szczęśliwy połów miał miejsce na węgierskim łowisku Euro-Aqua.

Wymiary złowionego zwierzęcia to aż 51,2 kg i 112,6 cm. Co ciekawe, poprzedni rekord należy do czeskiego wędkarza, który złowił karpia o masie 49 kg na tym samym łowisku! Wydarzenie miało miejsce 21 października 2017 roku, a po zważeniu i sesji fotograficznej został wypuszczony na wolność.

Michel Schoenmakers pobił dotychczasowy rekord nieco ponad rok później, 23 listopada 2018. Oczywiście, od razu rozpoczęła się dyskusja czy złowiony okaz nie jest przypadkiem tą samą rybą. Karpie na wolności żyją bowiem około 20 lat (ich średnia waga waha się pomiędzy 2 a 14 kg). Nawet jeśli - przed wędkarzami kolejny rekord do pobicia, bowiem Schoenmakers, po krótkiej sesji - zwrócił rybie wolność.

Dla porównania, rekord Polski w dziedzinie największego złowionego karpia wynosi 34,5 kg.

escort_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.