• <

Samiec konika morskiego rodzi tysiąc młodych! Zobacz jeden z najciekawszych porodów w przyrodzie (wideo)

ew

14.02.2018 09:48 Źródło: własne
Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie Samiec konika morskiego rodzi tysiąc młodych! Zobacz jeden z najciekawszych porodów w przyrodzie (wideo)

Partnerzy portalu

Samiec konika morskiego rodzi tysiąc młodych! Zobacz jeden z najciekawszych porodów w przyrodzie (wideo) - GospodarkaMorska.pl

To, w jaki sposób rozmnażają się koniki morskie zasługuje na szczególną uwagę. Rodzeniem dzieci zajmuje się bowiem inna płeć niż zazwyczaj. To samce przejmuja pałeczkę a co więcej - robią to nieustannie. Potrafią urodzić i być w kolejnej ciąży jednego dnia!


Zanim dojdzie do zapłodnienia, można zaobserwować długi, trwający nawet kilka godzin rytuał godowy. Para koników pływa bardzo blisko siebie, ze splątanymi ogonami. Na pierwszy rzut oka tworzą wtedy kształt serca.


Samiczka składa setki jajeczek do "torby lęgowej", która znajduje się na ciele samca. Partner je zapładnia, torba się zasklepia a jajeczka powoli dojrzewają. Ciąża konika morskiego trwa, zależnie od gatunku, od dwóch do ośmiu tygodni, po czym przychodzą na świat malutkie kopie rodziców. Film z tego nietypowego w przyrodzie porodu, możecie zobaczyć poniżej. Jednorazowo, na świat może przyjść aż 1500 osobników!

Co ciekawe, przeżyje z nich niewiele. Z roku na rok zwiększa się ryzyko całkowitego wyginięcia tego gatunku. Dzieje się tak ze względu na niszczenie ich środowiska naturalnego i zagrożenie ze strony drapiezników. Wiele z nich ląduje także na suchym lądzie jako pamiątki bądź składniki leków "medycyny naturalnej".

escort_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.