• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Nowe połączenie promowe między Szwecją a Polską

Partnerzy portalu

Fot. Finnlines

Finnlines uruchamia nowe codzienne połączenie morskie pomiędzy Szwecją a Polską. Pierwszy rejs z Malmö zaplanowano na 10 kwietnia.

Finnlines rozszerza swoją sieć kursów i rozpoczyna operacje statkiem Finnfellow na trasie pomiędzy Malmö w Szwecji a Świnoujściem w Polsce.

Finnfellow, pływający pod banderą szwedzką, może pomieścić na pokładzie 440 pasażerów. Statek wcześniej obsługiwał trasę Malmö-Travemünde.

– Uruchomienie nowej trasy będzie korzystne dla eksportu i importu zarówno Szwecji, jak i Polski, oraz rozszerzy działalność Finnlines poza Finlandię, potwierdzając jednocześnie nasze zaangażowanie w zapewnienie polskiego bezpieczeństwa dostaw poprzez odwiedzanie zarówno portu w Gdyni, jak i niedługo portu w Świnoujściu – mówi Antonio Raimo, Kierownik Linii w Finnlines. – Wzmocniliśmy już naszą infrastrukturę i otworzyliśmy biuro w Świnoujściu – dodaje.

Nowa trasa Finnlines do Polski otwiera bezpośrednie połączenie z Europą Kontynentalną, uzupełniając istniejące połączenia mostem Öresund do Danii oraz trasą Finnlines z Malmö do Travemünde w Niemczech. To wygodna opcja podróży do Polski zarówno dla mieszkańców Szwecji, Norwegii, jak i Danii.

– Możemy zaoferować przestronne pokłady dla samochodów i towarów. Pasażerowie i kierowcy mają szybki i łatwy dostęp do pomieszczeń. Rejs będzie na pewno komfortowy – podkreśla Marco Palmu, Kierownik Usług Pasażerskich w Finnlines.

– Nowe połączenie wzmacnia pozycję Copenhagen Malmö Port na Morzu Bałtyckim oraz pozycję Malmö w sercu największego regionu rynku pracy w Europie Północnej – zauważa Katrin Stjernfeldt Jammeh, burmistrz Malmö.

Połączenie zostanie uruchomione 10 kwietnia. Będzie to codzienny rejs w obie strony, rano z Malmö i wieczorem ze Świnoujścia. Statek ma ponad 180 kabin pasażerskich, a goście mają dostęp do fińskiej sauny, bufetu, baru, strefy zabaw dla dzieci i sklepu. W przypadku rejsów nocnych obowiązkowa jest rezerwacja kabiny. Pasażerowie mogą również zarezerwować łóżko w kabinie wieloosobowej. Zwierzęta są mile widziane, ale ich właściciele muszą zarezerwować kabinę dla zwierząt na rejs, także przy porannych odjazdach.

Statek Finnfellow będzie codziennie wyruszał z Malmö o 10.15 i zawijał do Świnoujścia o 19.00.
Rejs powrotny będzie rozpoczynał się w Świnoujściu o 21.30, a kończył o 6.30 w Malmö.

Dane statku Finnfellow

  • Typ statku: ro-pax
  • Zbudowany: 2000
  • Długość: 188,3 m
  • DWT: 7 267
  • GT: 33 724
bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.