• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Tragiczne zdarzenie na Bałtyku. Podczas ćwiczeń zaginął żołnierz Jednostki Wojsk Specjalnych

24.04.2024 16:15 Źródło: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Tragiczne zdarzenie na Bałtyku. Podczas ćwiczeń zaginął żołnierz Jednostki Wojsk Specjalnych

Partnerzy portalu

Fot. BLMW

W trakcie ćwiczeń prowadzonych na Bałtyku zaginął operator jednostki specjalnej. W momencie zdarzenia było prowadzone programowe szkolenie nurkowe. W akcji poszukiwawczej biorą udział śmigłowiec z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej oraz jednostki nawodne.

O zdarzeniu poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych na portalu X (dawniej Twitter). Do tej pory nie udało się odnaleźć zaginionego operatora Jednostki Wojsk Specjalnych (JWS). Do wypadku doszło nieopodal wejścia do Portu Gdańsk i plaży na Westerplatte. Ok. godz. 13.00 uczestnicy ćwiczeń zauważyli, że jeden z nich nie wypłynął na powierzchnię, w związku z tym przerwano dotychczasowe działania i rozpoczęto akcję poszukiwawczą.

Żołnierza poszukują specjaliści z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, ratownicy WOPR,  z Sopotu, a także jednostki Morskiego Oddziału Straży Granicznej, Policji oraz Marynarki Wojennej. Do działań zadysponowano m.in. śmigłowiec.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.