• <
mewo_2022

Władze USA ogłaszają pięcioletni harmonogram dzierżaw morskich farm wiatrowych

rk

26.04.2024 15:53 Źródło: BOEM
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Władze USA ogłaszają pięcioletni harmonogram dzierżaw morskich farm wiatrowych

Partnerzy portalu

Podczas wystąpienia 24 kwietnia na konferencji International Partnering Forum w Nowym Orleanie w stanie Luizjana, sekretarz spraw wewnętrznych Deb Haaland ogłosi nowy, pięcioletni harmonogram dzierżaw morskich farm wiatrowych, który obejmuje do 12 potencjalnych umów dla morskich farm wiatrowych do 2028 roku.

Przewiduje się, że w ciągu najbliższych pięciu lat Biuro ds. Zarządzania Energią Oceaniczną (Bureau of Ocean Energy Management, BOEM) rozpocznie sprzedaż dzierżawy morskich farm wiatrowych na Atlantyku, w Zatoce Meksykańskiej, na Pacyfiku i na wodach przybrzeżnych terytoriów USA. Harmonogram leasingu obejmuje cztery potencjalne transakcje leasingu morskiego w 2024 roku, po jednej w 2025 i 2026 roku, dwie w 2027 roku i cztery w 2028 roku.

Od początku administracji Biden-Harris, Departament zatwierdził pierwsze osiem projektów morskiej energetyki wiatrowej na skalę komercyjną, przeprowadził cztery aukcje dzierżawy morskich farm wiatrowych, w tym rekordową sprzedaż u wybrzeży Nowego Jorku i pierwszą w historii sprzedaż u wybrzeży Pacyfiku i Zatoki Perskie. Przyspieszył także proces ustanawiania dodatkowych obszarów energii wiatrowej w Oregonie, Zatoce Maine i środkowym Atlantyku. Do tej pory departament zatwierdził ponad 10 gigawatów czystej energii z morskich projektów wiatrowych. Ma być to wystarczająco dużo, aby zasilić prawie cztery miliony domów. Departament podjął również kroki w celu rozwoju zrównoważonej branży morskiej energetyki wiatrowej, zachęcając do korzystania z umów o pracę w ramach projektów, wzmacniając szkolenia siły roboczej i krajowy łańcuch dostaw oraz poprzez zwiększone zaangażowanie plemion Rdzennych Amerykanów, branż rybołówstwa, lokalnych społeczności i podmiotów użytkujących oceany w gospodarce morskiej.

- Administracja Biden-Harris, odpowiedzialna za nasze Biuro Zarządzania Energią Oceaniczną, stworzyła przemysł morskiej energetyki wiatrowej od podstaw po latach opóźnień ze strony poprzednich władz. Patrząc w przyszłość, ten nowy harmonogram będzie wspierał projekty energii odnawialnej potrzebne do obniżenia kosztów konsumpcyjnych, walki ze zmianami klimatu, tworzenia miejsc pracy w celu wspierania rodzin i zapewnienia możliwości gospodarczych dostępnych dla wszystkich społeczności. Nasz harmonogram dzierżaw morskiej energetyki wiatrowej zapewni przewidywalność, aby pomóc deweloperom i społecznościom planować z wyprzedzeniem i zapewni zaufanie potrzebne do dalszego budowania na ogromnym łańcuchu dostaw morskiej energetyki wiatrowej i inwestycjach produkcyjnych - powiedziała Deb Haaland.

- Ponieważ przejście na gospodarkę opartą na czystej energii stale przyspiesza, BOEM ma nadzieję zapewnić pewność i przejrzystość inwestycji poprzez regularne dostarczanie harmonogramu dzierżaw energii odnawialnej. Rutynowe wydawanie harmonogramu świadczy o naszym zaangażowaniu w długoterminowy portfel dzierżaw i zapewnia interesariuszom wcześniejsze powiadomienie o obszarach, które są brane pod uwagę przy przyszłej sprzedaży, a także ułatwia planowanie inwestycji przez plemiona, stany, gminy, grupy interesu, środowiska akademickie, organizacje non-profit, rybołówstwo, agencje federalne i inne zainteresowane strony - powiedziała dyrektor BOEM Elizabeth Klein.

Administracja prezydenta Joe Bidena i agenda Investing in America dążą do rozwoju krajowej gospodarki przez finansowanie jej kwotą w wysokości 500 mld dolarów, zapewniając zastrzyk dla nowych inwestycji w produkcję i czystą energię w sektor prywatny, zapewniając też tworzenie dobrze płatnych miejsc pracy i budowanie gospodarki czystej energii, która zwalczy kryzys klimatyczny i zapewni bezpieczeństwo społeczeństwu. Władze wykorzystują tu również inwestycje i możliwości różnych agencji federalnych, aby wspierać rozwijający się krajowy przemysł morskiej energetyki wiatrowej, prowadząc do realizacji pierwszych w USA projektów morskiej energetyki wiatrowej na skalę komercyjną, a przez to również nowych miejsc pracy w fabrykach i stoczniach na obszarze całego państwa.

W 2021 roku sekretarz Haaland ogłosił harmonogram dzierżaw morskiej energii wiatrowej do 2025 roku. Nowy plan dla morskiej energii wiatrowej obejmuje następującą sprzedaż w ciągu najbliższych pięciu lat:

  Rok        Region zewnętrznego szelfu kontynentalnego USA
 2024      Środkowy Atlantyk, Zatoka Maine, Zatoka Meksykańska i Oregon
 2025      Zatoka Meksykańska
 2026      Środkowy Atlantyk
 2027      Zatoka Meksykańska i Zatoka Nowojorska
 2028      Kalifornia, Zatoka Maine i Hawaje

BOEM będzie współpracować za pośrednictwem swoich międzyrządowych grup zadaniowych ds. energii odnawialnej, w skład których wchodzą przedstawiciele agencji federalnych, stanowych i lokalnych oraz władz plemion Rdzennych Amerykanów, w celu koordynowania potencjalnej sprzedaży dzierżawy i wspierania trwających procesów angażowania zainteresowanych stron w szersze kwestie związane z morską energią wiatrową, jak choćby opracowywanie strategicznych map drogowych dotyczących morskiej energii wiatrowej, które mogą pomóc w informowaniu o przebiegu prac przy tym kilkuletnim, wielkoskalowym przedsięwzięciu.

Fot. Depositphotos

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.