• <
mewo_2022

Morskie farmy wiatrowe Bałtyk z nową identyfikacją wizualną i serwisem internetowym

24.04.2024 09:43 Źródło: Polenergia, Equinor
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Morskie farmy wiatrowe Bałtyk z nową identyfikacją wizualną i serwisem internetowym

Partnerzy portalu

Fot. Polenergia

Equinor i Polenergia uruchomiły nową identyfikację wizualną projektów Bałtyk. Morskie farmy wiatrowe zyskały też nowy, wspólny dla wszystkich trzech projektów serwis internetowy: baltyk123.pl

Equinor i Polenergia rozwijają na Morzu Bałtyckim trzy projekty o łącznej mocy do 3000 MW. Morskie farmy wiatrowe Bałtyk zasilą zieloną energią ponad 4 miliony gospodarstw domowych. Uruchomienie najbardziej zaawansowanych projektów, Bałtyk 2 i Bałtyk 3, o łącznej mocy 1440 MW, jest zaplanowane już w 2027 roku.

– Budowa i uruchomienie morskich farm wiatrowych Bałtyk zbliżają się coraz większymi krokami. Aby na bieżąco informować o naszych postępach, wprowadzamy nową identyfikację wizualną oraz wspólny serwis internetowy dla wszystkich trzech projektów. Wierzymy, że kluczem do sukcesu każdej inwestycji jest dialog i chcemy go aktywnie prowadzić. Z mieszkańcami Pomorza, naszymi inwestorami i dostawcami, lokalną administracją, ale też z przyszłymi pracownikami i pracowniczkami projektów Bałtyk. Nowa strona i szata graficzna to dla nas ważne narzędzia, dzięki którym będziemy jeszcze szybciej i efektywniej docierać do wszystkich osób zainteresowanych naszymi projektami na morzu – powiedział Jerzy Zań, Prezes Zarządu Polenergia S.A.

– Realizując projekty morskich farm wiatrowych Bałtyk przyczyniamy się do budowy w Polsce nowoczesnej i zielonej energetyki. Wykorzystujemy ogromne doświadczenie oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne, wypracowane w zgodzie z naturą i jej zasobami. Zainspirowani nią, wprowadzamy nową wizualizację naszych trzech farm wiatrowych. Nowa oprawa wizualna projektów Bałtyk stanowi narzędzie komunikacji, które pozwala nam przekazywać informacje o projektach, a także wspiera dialog z naszymi interesariuszami – wskazał Michał Jerzy Kołodziejczyk, prezes zarządu Equinor w Polsce.

Nowy branding jest inspirowany kolorami pochodzącymi z natury. Kolorystyka materiałów wykorzystywanych do komunikacji projektów Bałtyk ma być zależna od treści i odbiorców danego komunikatu. Innymi kolorami będą sygnowane materiały biznesowe, a innymi te, które dotyczyć będą rynku energetycznego czy kontaktu z interesariuszami. Nowy serwis internetowy projektów www.baltyk123.pl zawiera kompleksowe informacje na temat morskich farm wiatrowych rozwijanych przez Equinor i Polenergię. Strona internetowa obejmuje m.in. mapy pokazujące położenie projektów Bałtyk, harmonogram inwestycji czy zakładki dedykowane dostawcom, lokalnym społecznościom i działaniom prowadzonym na rzecz ochrony środowiska.


Dla infrastruktury przyłączeniowej projektów morskich farm wiatrowych Bałtyk II i Bałtyk III Equinor i Polenergia otrzymały decyzję środowiskową już w 2019 roku. Inwestorzy wnioskowali o wydanie nowej decyzji środowiskowej ze względu na zmiany niektórych elementów lądowej części inwestycji, m.in. lokalizacji wyjścia linii kablowych z morza na ląd. Prace dotyczące budowy i uruchomienia morskich farm wiatrowych Equinor i Polenergii są już bardzo zaawansowane. Projekty mają już zakontraktowanych dostawców najważniejszych komponentów, w tym morskich turbin wiatrowych, infrastruktury systemów elektrycznych czy kabli wewnętrznych oraz eksportowych. W tym roku ruszy także budowa bazy serwisowej w Łebie, która będzie obsługiwała wszystkie trzy inwestycje

W kolejnej fazie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej powstanie farma wiatrowa Bałtyk I o mocy do 1560 MW, oddalona od brzegu o około 80 km. Projekty realizowane wspólnie przez Equinor i Polenergię stanowią ważną część polskiej transformacji energetycznej, w ramach której w polskich obszarach morskich do 2040 roku może powstać 18 GW mocy z morskiej energetyki wiatrowej.

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.