• <
mewo_2022

Equinor i Grupa Polenergia organizatorami warsztatów o koordynacji ruchu na morzu

Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Equinor i Grupa Polenergia organizatorami warsztatów o koordynacji ruchu na morzu

Partnerzy portalu

Fot. Polenergia

Equinor i Polenergia zorganizowały kolejną edycję warsztatów dla przedstawicieli sektora publicznego, administracji rządowej i samorządu. Zajęcia dotyczyły budowy i eksploatacji projektów Bałtyk II i III.

Umiejętność właściwej reakcji w sytuacjach awaryjnych to jeden z najważniejszych elementów bezpiecznego funkcjonowania morskich farm wiatrowych.

– Efektywne zarządzanie w sektorze offshore wind opiera się nie tylko na doświadczeniu, ale również szybkiej i skutecznej komunikacji. Kolejne zorganizowane przez nas warsztaty dostarczyły uczestniczkom i uczestnikom wiedzy na temat bezpieczeństwa funkcjonowania morskich farm wiatrowych i nowoczesnych narzędzi do zarządzania operacyjnego. Stworzyły także przestrzeń do współpracy i dialogu pomiędzy przedstawicielami zaproszonych instytucji – mówi Marta Porzuczek, Dyrektorka Działu Ochrony Środowiska i Zrównoważonego Rozwoju w Grupie Polenergia.

W pierwszej części warsztatów uczestniczki i uczestnicy mogli poszerzyć wiedzę o morskiej energetyce wiatrowej. Podczas zajęć omówiono rozwój infrastruktury farm wiatrowych na morzu, fazy ich budowy i utrzymania oraz potencjalne zdarzenia awaryjne.

Druga część warsztatów była poświęcona zagadnieniom o łączności specjalnej. Osoby, które wzięły udział w zajęciach miały okazję poszerzyć wiedzę o specjalistycznych systemach łączności, zarządzaniu kryzysowym oraz planowaniu działań w sytuacjach awaryjnych.

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.