• <
mewo_2022

Offshore Wind Energy Centre okazją do zaprezentowania najnowszego statku badawczego spółki Amber Offshore

rk

28.02.2024 21:35 Źródło: Amber Offshore
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Offshore Wind Energy Centre okazją do zaprezentowania najnowszego statku badawczego spółki Amber Offshore

Partnerzy portalu

W Gdańsku odbędzie się 29 lutego otwarcie Offshore Wind Energy Centre (CMEW UMG). To jest okazja,  aby zaprezentować najnowszy statek badawczy spółki Amber Offshore, Amber Agatha.

Jak podkreśliła sama firma, nowy statek pływa pod polską banderą. Jest to istotne w kontekście podkreślania budowania "Polski Morskiej", reprezentowanej przez krajowe barwy. Amber Agatha to wielozadaniowa jednostka badawcza, zaprojektowana do wykonywania prac z zakresu geofizyki, geotechniki, sejsmiki, UXO, ROV oraz wszelkich innych badań środowiskowych. Statek został wyczarterowany przez partnera Amber Offshore, firmę MEWO S.A., która będzie wykorzystywać do badań na rzecz powstających na krajowych wodach morskich farm wiatrowych.

Firma MEWO S.A. posiada w swojej flocie także inną jednostkę wielozadaniową, nazwaną Amber Cecilia. Co istotne, ona również jest zarejestrowana w kraju i pływa pod biało-czerwoną banderą. To niespełna 60-metrowy OSV (offshore supply vessel) o nośności 788 ton, który służy przede wszystkim do prac geotechnicznych, geofizycznych, serwisowych i obsługi pojazdów podwodnych ROV przy polskich projektach offshore.

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.