• <
mewo_2022

PROJMORS pierwszą firmą w Polsce, która uzyskała pozwolenie na budowę morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku

rk

28.02.2024 21:48 Źródło: Grupa Technologiczna ASE, PROJMORS
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas PROJMORS pierwszą firmą w Polsce, która uzyskała pozwolenie na budowę morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku

Partnerzy portalu

Fot. Baltic Power

Jak poinformował na portalu Linkedin Mateusz Samulak, prezes zarządu w "PROJMORS" - Biura Projektów Budownictwa Morskiego Sp. z o.o., firma jako pierwsza w Polsce ma zgodę na realizację zlecenia w związku z budowaniem morskiej energetyki wiatrowej w związku z projektem Baltic Power.

Z tym przedsięwzięciem jest związana także Grupa Technologiczna ASE. Aktywnie wspiera ona przedsięwzięcie, jakim jest Baltic Power. w zakresie projektowania i uzyskiwania pozwoleń na morskie turbiny wiatrowe. Moc farmy Baltic Power jest szacowana do 1,2 GW, zapewniając tym samym zaopatrzenie w energię elektryczną znacznej części mieszkańców Pomorza. "Jesteśmy dumni z brania czynnego udziału przy tak wielkoskalowym oraz innowacyjnym projekcie, który będzie odgrywał kluczową rolę w ekosystemie polskiej branży offshore wind", podkreśliła firma na swoim profilu na portalu Linkedin.

Projekt, którego jest częścią, ma dla Polski znaczenie w obszarze tworzenia nowych miejsc pracy, odegrania kluczowej roli w transformacji energetycznej państwa, zwiększenia jego bezpieczeństwa energetycznego, a także walki z zanieczyszczeniem powietrza, w tym dążenia do ograniczenia emisji CO2.

Planowana morska farma wiatrowa ma być zlokalizowana ok. 23 km od brzegu na wysokości Łeby i Choczewa.

PROJMORS - Biuro Projektów Budownictwa Morskiego Sp. z o.o. aktualnie realizuje 7 projektów w obszarze morskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku oraz uzyskał na ten moment 5 pozwoleń na budowę dla morskich farm wiatrowych na tych wodach.


Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.