• <
siemens_gamesa_2022

W. Brytania: Rozbił się odrzutowiec marynarki wojennej, piloci zdołali się katapultować

zc

25.03.2021 12:47 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie W. Brytania: Rozbił się odrzutowiec marynarki wojennej, piloci zdołali się katapultować

Partnerzy portalu

W. Brytania: Rozbił się odrzutowiec marynarki wojennej, piloci zdołali się katapultować - GospodarkaMorska.pl
fot.Flickr/ Steve Lynes

Odrzutowiec Hawk T1 należący do brytyjskiej marynarki wojennej rozbił się w czwartek w Kornwalii w południowo-zachodniej Anglii. Obaj członkowie załogi zdołali się katapultować i odnieśli tylko drobne obrażenia.

Brytyjskie ministerstwo obrony potwierdziło, że samolot należał do 736. Dywizjonu Lotnictwa Marynarki Wojennej stacjonującego w bazie RNAS Culdrose.

Zarówno ministerstwo, służby ratunkowe, jak i policja potwierdziły, że obaj członkowie załogi odnieśli drobne obrażenia, które nie zagrażają ich życiu. Dodano, że zostali opatrzeni na miejscu, po czym profilaktycznie przewieziono ich do szpitala.

Dziennik "The Sun" podał, że samolot rozbił się w czasie regularnych, cotygodniowych lotów treningowych nad kanałem La Manche. Jak dodaje, zaledwie kilka dni temu minister obrony Ben Wallace zapowiedział, że w ramach unowocześniania sił zbrojnych cała flota 76 samolotów Hawk T1 zostanie wycofana z użytku i zastąpiona przez symulatory.

Hawk T1 to samoloty szkoleniowe wykorzystywane - od połowy lat 70. - zarówno przez RAF i Royal Navy. Po ich wycofaniu w użyciu zostanie jedynie 28 sztuk nowszej wersji tego samolotu, T2.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.