• <
Baltexpo2023_duży

Silniki MAN 175D do zasilania największego na świecie statku do przewozu żywych ryb

ac

25.03.2021 13:21 Źródło: mat.prasowe
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Silniki MAN 175D do zasilania największego na świecie statku do przewozu żywych ryb

Partnerzy portalu

Silniki MAN 175D do zasilania największego na świecie statku do przewozu żywych ryb - GospodarkaMorska.pl
fot. mat.prasowe

Firma MAN Energy Solutions wygrała przetarg na dostawę silników głównych do dwóch nowo budowanych statków do przewozu żywych ryb, obecnie budowanych w stoczni Cemre w Turcji.

Pierwszy statek dla Seivåg Shipping AS - będzie napędzany 2 silnikami MAN 12V175D-MEM Tier III, natomiast drugi statek dla Mowistar AS - będzie napędzany 4 silnikami MAN 12V175D - MEM Tier III. Ten drugi statek, o nośności ~ 12 000 ton, będzie największym tego typu hybrydowym transportowcem do żywych ryb na świecie.

Obydwa statki zaprojektowała norweska firma, Salt Ship Design AS. Jednostki zawierają kilka nowych rozwiązań projektowych z silnym naciskiem na środowisko i jakość, w tym baterie do magazynowania energii i okrągłe akwaria.

Wszystkie silniki będą wyposażone w turbosprężarki MAN oraz system sterowania i bezpieczeństwa silnika SaCoS firmy MAN. Każdy silnik będzie również wyposażony w opatentowany przez firmę MAN układ SCR (selektywna redukcja katalityczna) o zamkniętej pętli, system kontroli temperatury, który pozostaje aktywny przez cały zakres obciążenia, zapewniając niskie zużycie mocznika i niską emisję.

- To ważne zamówienie, które umożliwia nam wejście na ekscytujący rynek. Rynek akwakultury i rybołówstwa przeżywa obecnie znaczny wzrost i mamy ogromną przyjemność debiutować w tworzeniu napędu dla tak niezwykłego statku. Norwegia kładzie duży nacisk na emisje, w szczególności NOx i CO2, a przyjazność dla środowiska MAN 175D i jego system SCR dobrze przygotowują statki na zbliżający się termin IMO 2030 - powiedział Ben Andres, dyrektor ds. sprzedaży w firmie MAN Energy Solutions.


O silniku MAN 175D

Firma MAN Energy Solutions opracowała gamę silników MAN 175D, aby uzupełnić swoją ofertę produktów w sektorze morskim. Silnik jest dostępny w trzech wariantach cylindrów -12, 16 i 20 i w zakresie mocy od 1500 do 4400 kilowatów. Ta maksymalna moc sprawia, że silnik ten jest najmocniejszym silnikiem wysokoobrotowym na rynku.

MAN 175D to niezawodny, wysokowydajny silnik, który zapewnia dłuższy czas sprawności i niskie koszty eksploatacji. Najnowocześniejsze, zoptymalizowane spalanie silnika zapewnia niską emisję i optymalne zużycie paliwa.

Od samego początku projektowano go tak, aby spełniał współczesne, jak i przyszłe wymagania dotyczące emisji spalin, a jego ultrakompaktowy, elastyczny system SCR umożliwia projektantom statków optymalizację przestrzeni na pokładzie.


etmal_790x120_gif_2020
pge_baltica_390x100_sg
gryfia_2023
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.