• <
konferencj_platforma_lng_2023
Baltexpo2023_duży
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Po raz pierwszy w Polsce. Biegnij po terminalu

Pięć kilometrów pomiędzy kontenerami i portowymi suwnicami. Jeśli jesteś zapaleńcem biegowych wyzwań i doceniasz niestandardowe trasy, to wydarzenie wydaje się punktem obowiązkowym.

04.08.2021, 08:03
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Morska Energetyka Wiatrowa na świecie – cz. 3 Holandia

W kolejnej odsłonie Morskiej Energetyki Wiatrowej na świecie, będącej kontynuacją Morska Energetyka Wiatrowa na świecie – cz. 1 USA - GospodarkaMorska.pl Morska Energetyka Wiatrowa na Świecie – cz. 2 Dania - GospodarkaMorska.pl autorzy przyjrzą się regulacjom normującym inwestycje związane z morskimi farmami wiatrowymi na holenderskich obszarach morskich.

03.08.2021, 08:11
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Rząd przyjął uchwałę w sprawie terminala instalacyjnego dla offshore

Rząd przyjął w piątek uchwałę ws. budowy w Porcie Gdynia terminala instalacyjnego dla morskich farm wiatrowych. Według branży budowa tego portu to w tej chwili najpilniejsza część całego projektu polskiego offshore.

02.08.2021, 05:30
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Wielka Brytania i USA również oskarżają Iran o atak na tankowiec na Morzu Arabskim

Wielka Brytania oskarżyła w niedzielę Iran o przeprowadzenie czwartkowego ataku na tankowiec na Morzu Arabskim, w który zginęło dwóch członków załogi - Brytyjczyk i Rumun. Także Stany Zjednoczone obarczyły Iran winą za ten atak

01.08.2021, 22:08
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Zbadali wody Wisły na całym jej przebiegu

Wisła zza burty wygląda źle, w pierwszym górnym odcinku rzeki widzieliśmy mnóstwo plastików, śmieci, toreb foliowych, szkła - mówi Marian Rojek, przewodniczący Rady Fundacji Why Not, która zbadała jakości wód Wisły podczas spływu od jej źródeł do Gdańska. W sobotę, 31 lipca, wyprawa zakończyła się pod gdańskim Żurawiem.

01.08.2021, 14:56
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Iran zaprzecza, by brał udział w ataku na tankowiec na Morzu Arabskim

Iran nie brał udziału w ataku na należący do izraelskiej firmy tankowiec na Morzu Arabskim - powiedział w niedzielę rzecznik irańskiego ministerstwa spraw zagranicznych, odnosząc się do incydentu, w którym zginęły dwie osoby i za który Izrael obwinił Iran.

01.08.2021, 08:09
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Atak na tankowiec na Morzu Arabskim; dwie osoby nie żyją

W ataku na płynący przez Morze Arabskie tankowiec Mercer Street zginęło dwóch członków jego załogi - poinformował w piątek armator jednostki, londyńska firma Zodiac Maritime, której właścicielem jest izraelski miliarder Ejal Ofer.

31.07.2021, 22:13
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Gdańsk: Samorządowcy o odroczeniu decyzji ws. wpisu Stoczni Gdańsk na listę światowego dziedzictwa

Na trwającej właśnie sesji UNESCO odroczono decyzje w sprawie wpisu Stoczni Gdańsk na listę światowego dziedzictwa. To oznacza, że kwestia wpisu nie została ostatecznie zamknięta. Piłka jest nadal w grze – komentuje zastępca prezydent Gdańska Alan Aleksandrowicz.

31.07.2021, 18:41

W Zatoce Fińskiej odkryto wrak niderlandzkiego żaglowca z XVII wieku

Na dnie Zatoki Fińskiej, na głębokości 85 metrów, odnaleziono dobrze zachowany wrak niderlandzkiego żaglowca handlowego z XVII wieku, popularnej wówczas trzymasztowej fluity - informuje fiński serwis informacyjny Yle.

31.07.2021, 18:18
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

Holandia: 25. edycja Pride Amsterdam bez parady na łodziach

W sobotę rozpoczyna się 25. edycja Pride Amsterdam. Ze względu na obostrzenia związane z Covid-19, podobnie jak w ubiegłym roku, nie odbędzie się główna atrakcja imprezy, czyli parada łodzi na kanale Prinsengracht.

31.07.2021, 14:11
SIARK_PORT_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.