• <
gryfia_70lat

Po raz pierwszy w Polsce. Biegnij po terminalu

ac

04.08.2021 08:03 Źródło: gdynia.pl
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Po raz pierwszy w Polsce. Biegnij po terminalu

Partnerzy portalu

Po raz pierwszy w Polsce. Biegnij po terminalu - GospodarkaMorska.pl
Fot. GCT

Pięć kilometrów pomiędzy kontenerami i portowymi suwnicami. Jeśli jesteś zapaleńcem biegowych wyzwań i doceniasz niestandardowe trasy, to wydarzenie wydaje się punktem obowiązkowym.

Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się bieg na terenie terminalu kontenerowego. One Terminal Run Gdynia to inicjatywa Hutchison Ports Gdynia.

CZYTAJ: Bieg po terminalu GCT w Gdyni. Osiem darmowych biletów do wygrania! [KONKURS]

Z czystym sumieniem można powiedzieć, że tego jeszcze nie było – a na pewno nie w Polsce. Po raz pierwszy biegacze będą mogli rywalizować na trasie biegnącej na terenie terminalu kontenerowego, w niepowtarzalnej scenerii suwnic, nabrzeży i alejek zbudowanych z kontenerów. To One Terminal Run Gdynia Hutchison Ports 2021, który spółka współorganizuje z Ocean Network Express.

Kontenery, suwnice i emocje

Już w niedzielę, 15 sierpnia o godzinie 18:00 zawodnicy ustawią się na linii startu biegu, który odbędzie się na terenie Gdyńskiego Terminalu Kontenerowego, którym zarządza właśnie Hutchison Ports. Będą musieli do pokonać dystans jednej mili morskiej, a to gwarantuje solidne tempo rywalizacji. Godzinę później dla tych, którzy wolą skupić się na umiejętnym rozkładaniu sił, wystartuje bieg na pięć kilometrów.

To jedna z niewielu okazji, aby z bliska zobaczyć i zwiedzić teren jednego z gdyńskich terminali, w których na co dzień praca wre. Wejście na teren imprezy od strony ul. Gołębiej – w pobliżu głównego wejścia do Gdyńskiego Terminalu Kontenerowego. Zaprezentowano już wstępną trasę biegu.

Wszystko w szczytnym celu, bo dochód ze sprzedaży pakietów startowych zostanie w całości przekazany na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni. Ponadto w czasie biegu będą organizowane aukcje charytatywne. Organizatorzy zapowiadają też scenę muzyczną, na której wystąpi zespół Access Denied.

Więcej bieżących informacji na temat biegu One Terminal Run Gdynia Hutchison Ports 2021 można znaleźć na stronie facebookowego wydarzenia poświęconego imprezie. Kupno pakietu startowego i zapisanie się na bieg jest możliwe poprzez stronę elektronicznezapisy.pl. Do udziału w zawodach zarejestrowało się już ponad 300 osób, ale zostało jeszcze kilkadziesiąt wolnych miejsc.

O organizatorach

Hutchison Ports Gdynia to oddział CK Hutchison Holdings Limited – inwestora i operatora portowego, który jest obecny w 26 krajach na całym świecie, działając łącznie w 52 portach. Od 2005 roku firma operuje w gdyńskim porcie, gdzie zajmuje się m.in. przeładunkiem kontenerów i ładunków drobinowych, składowaniem, magazynowaniem czy wynajmem powierzchni biurowych. W ubiegłym roku zanotowano rekordową liczbę przeładowanych kontenerów, która przekroczyła 400 000 TEU.

Z kolei Ocean Network Express LTD to japoński armator dysponujący jedną z największych flot na świecie. W Gdyni funkcjonuje biuro przedstawiciela armatora zlokalizowane przy ul. Wendy.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.