• <

Kontenerowiec Maerska stracił setki kontenerów po awarii silnika

PMK

18.02.2021 21:40 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Kontenerowiec Maerska stracił setki kontenerów po awarii silnika

Partnerzy portalu

Kontenerowiec Maerska stracił setki kontenerów po awarii silnika - GospodarkaMorska.pl
Maersk

Maersk Eindhoven, wybudowany w 2010 roku kontenerowiec Newpanamax Maerska, stracił kilkaset kontenerów po awarii silnika w trudnych warunkach pogodowych.

Do incydentu doszło w okolicach Japonii 17 lutego, podczas rejsu statku z chińskiego Xiamen do amerykańskiego Los Angeles.


- Wstępna rada operatora statku sugeruje, że kilkaset kontenerów zaginęło za burtą, chociaż nie zostaliśmy jeszcze poinformowani, czy miało to wpływ na jakikolwiek ładunek klientów MSC - powiedziało MSC, partner Maersk w sojuszu 2M.


Maersk powiedział, że wszyscy członkowie załogi są bezpieczni, a napęd statku został przywrócony.


- Z naszych wstępnych raportów wynika, że wiele kontenerów zostało utraconych za burtę. Niestety nie mamy jeszcze wglądu w to, które kontenery naszych klientów zostały zgubione lub uszkodzone. Czekamy na dalsze informacje ze statku i udostępnimy je, gdy będą dostępne - powiedział Maersk w raporcie.


Maersk obecnie jest w trakcie wyboru najbliższy odpowiedni port w Azji, aby zacumować Maersk Eindhoven. Kontenerowiec o pojemności 13092 TEU jest używany w ramach serwisu 2M Transpacific 6, Pearl.


W zeszłym miesiącu Maersk Essen brał udział w podobnym incydencie. Szacuje się, że około 750 kontenerów wypadło za burtę z tej jednostki w trudnych warunkach pogodowych na północnym Pacyfiku.


Do incydentu doszło podczas również podczas rejsu z Xiamen w Chinach do Los Angeles w Kalifornii 16 stycznia 2021 roku.


Maersk jest niestety jedną z kilku firm, które doświadczyły podobnych incydentów ze swoimi kontenerowcami w ostatnim okresie, co stawia wiele pytań o potencjalne problemy strukturalne związane z sztauowaniem kontenerów.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.