• <
attis_konferecnja_2024
nauta_2024
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Połączenie Gaz-Systemu i Polskiego LNG

Operator przesyłowy gazu Gaz-System i jego spółka-córka Polskie LNG - operator gazoportu w Świnoujściu - formalnie połączyły się w środę. Działalność Polskiego LNG będzie kontynuowana przez Gaz-System, jako następcę prawnego.

31.03.2021, 20:10
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Stanisław Żaryn: Nord Stream 2 może być wykorzystany do działań wywiadowczych; to zagrożenie dla Zachodu

Jeśli Nord Stream 2 zostanie zbudowany, będzie zagrażał bezpieczeństwu informacyjnemu Zachodu; istnieje ryzyko, że infrastruktura gazociągu zostanie wykorzystana do działań wywiadowczych - pisze w środę na portalu Defense News rzecznik polskiego ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

31.03.2021, 15:59
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

Już oficjalnie - Andrzej Madejski nowym prezesem Polskiej Żeglugi Bałtyckiej

Aktualny prezes zarządu Polskiego Rejestru Statków okazał się najlepszym kandydatem do objęcia najważniejszego fotela w PŻB.

31.03.2021, 15:19
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

PKN ORLEN sfinalizował przejęcie spółki transportowej OTP

PKN ORLEN nabył 100 proc. udziałów spółki transportowej OTP, największego przewoźnika drogowego paliw płynnych w Polsce. Transakcja umożliwi dynamiczny rozwój i optymalizację procesów logistycznych. Odbudowa własnych mocy transportowych w strukturach Koncernu oraz planowana centralizacja zarządzania logistyką drogową korzystnie przełożą się również na wyniki Grupy Kapitałowej ORLEN. W ten sposób Koncern zdecydowanie umocni swoją pozycję na rynku przewozów drogowych.

31.03.2021, 14:21
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

Foki kochają spokój - plażowicze są dla nich realnym zagrożeniem

Dwie pierwsze, młode foki już trafiły do helskiego ośrodka rehabilitacji. Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego niesie pomoc zwierzętom potrzebującym opieki i leczenia. Jej pacjenci to głównie focze szczenięta. Pamiętajmy, że dzikie zwierzęta nie są ani atrakcjami turystycznymi, ani kompanami do zdjęć. Niestety ich obecność na plażach często budzi wśród ludzi sensację. Dlatego fokarium alarmuje: traktujmy foki z odpowiednim dystansem, nie straszmy ich i nie róbmy...

31.03.2021, 12:08
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Saab podpisał kontrakt na wsparcie logistyczne dla polskich systemów Double Eagle

Saab podpisał z Dowództwem Portu Wojennego w Gdyni umowę na dostarczenie zintegrowanego wsparcia logistycznego dla systemów Double Eagle Mk III i Double Eagle SAROV. Kontrakt opiewa na 14,7 mln zł i będzie realizowany w latach 2021-2023. Zakres dostaw w poszczególnych latach obejmie dostawy części zamiennych, narzędzi specjalnych, dokumentacji technicznej oraz szkolenia.

31.03.2021, 11:46
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Cena maksymalna za energię z offshore: 319,6 zł za MWh

Cena maksymalna za energię elektryczną z morskiej farmy wiatrowej. będąca podstawą rozliczenia prawa do pokrycia ujemnego salda wyniesie 319,6 zł za MWh. Minister klimatu podpisał we wtorek odpowiednie rozporządzenie.

30.03.2021, 21:28
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

PKP LHS operatorem połączeń transazjatyckich

PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa podpisała umowę z China Railway International Multimodal Transport (CRIMT) na organizację międzynarodowego transportu multimodalnego w relacji Chiny – Europa – Chiny - poinformowała we wtorkowym komunikacie spółka.

30.03.2021, 15:45
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Udział w BALT MILITARY EXPO w 2021r. dostępny dla każdego [wideo]

Tegoroczna edycja specjalistycznych targów BALT MILITARY EXPO odbędzie się w formule on-line. Po raz pierwszy w 16-letniej historii imprezy organizatorzy zdecydowali o nie biletowaniu wydarzenia i zaproszeniu szerokiego grona zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa morskiego, systemów obronnych i ratownictwa na morzu i lądzie.

30.03.2021, 14:55
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Izba Zbożowo-Paszowa: mało ofert sprzedaży zbóż

Po okresie nieco większej rynkowej podaży zbóż, głównie pszenicy, obecnie liczba ofert sprzedaży ziarna spadła. Znacznie wzrosły ceny kukurydzy, jest jej mało na rynku, i tego ziarna może brakować do nowych zbiorów - informuje Izba Zbożowo-Paszowa.

30.03.2021, 14:23
SIARK_PORT_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.