• <

Kolejna akcja na promie Steny. Wezwano śmigłowiec Marynarki Wojennej

rk

30.06.2023 19:02 Źródło: Służby Prasowe BLMW
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Kolejna akcja na promie Steny. Wezwano śmigłowiec Marynarki Wojennej

Partnerzy portalu

Stena Line

W godz. 14.30-15.50 załoga dyżurna SAR z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego zrealizowała kolejną akcję ratowniczą. Do szpitala znajdującego się w dzielnicy Gdańska, Zaspie, ewakuowano pasażera promu Stena Estelle z podejrzeniem zawału serca. 

W momencie przeprowadzenia akcji prom znajdował się 10 km na północ od Jastrzębiej Góry.

Stena Estelle to jeden z najnowszych promów należących szwedzkiego przewodnika. Rozpoczął działalność w ubiegłym roku. Porusza się na trasie Gdynia - Karlskrona, może przewozić do 1200 osób oraz nawet 200 ciężarówek.

To kolejna akcja SAR (Search and Rescue) przeprowadzona przez śmigłowiec należący do Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej. Wczoraj śmigłowiec W-3WARM z grupy lotniczej 44. Bazy Lotnictwa Morskiego wystartował z lotniska w Darłowie o godzinie 17.00 i skierował się w stronępromu Stena Spirit, z którego za burtę wypadły dwie osoby, o czym pisaliśmy tutaj i tutaj. O godzinie 17.34 załoga, znajdując się ok. 12 mil od celu nawiązała łączność z promem i śmigłowcem szwedzkiej służby SAR, koordynującym akcję ratowniczą. Po uzyskaniu informacji, że obydwie poszukiwane osoby zostały podjęte przez szwedzki śmigłowiec SAR załoga Anakondy opuściła rejon poszukiwań i rozpoczęła lot powrotny. Lądowanie z powrotem na lotnisku macierzystym w Darłowie nastąpiło o godzinie 18.13.

Dziękujemy za wysłane grafiki.