• <
siemens_gamesa_2022

Świnoujście. Na terenie portu spadła kabina suwnicy wraz z operatorem

jm

05.11.2021 06:15
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Świnoujście. Na terenie portu spadła kabina suwnicy wraz z operatorem

Partnerzy portalu

Świnoujście. Na terenie portu spadła kabina suwnicy wraz z operatorem - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

- Kabina znajduje się na rampie na wysokości około dziesięciu metrów. Brak kontaktu z poszkodowanym – poinformował w czwartek rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie kpt. Tomasz Kubiak.

- W Świnoujściu przy ul. Bunkrowej spadła kabina suwnicy wraz z operatorem – poinformował w czwartek rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie kpt. Tomasz Kubiak.

Jak przekazał "kabina znajduje się na wysokości około dziesięciu metrów. Operator został przygnieciony przez kabinę. Nie ma kontaktu z poszkodowanym. Brak też możliwości dotarcia do poszkodowanego".

Akcję komplikują trudne warunki atmosferyczne.

Port zabiera głos

Oświadczenie do mediów w sprawie wypadku wydał zarząd spółki OT Port Świnoujście. 

"Z przykrością informujemy, iż na terenie terminala portowego OT Port Świnoujście S.A. doszło do wypadku z udziałem pracownika spółki. Zdarzenie miało miejsce w czwartek po godzinie 22.00 podczas rozładunku statku. Kabina suwnicy wraz z operatorem spadła na rampę. Obecnie trwa akcja ratunkowa, którą prowadzą cztery zastępy straży pożarnej oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego "Pająk" ze Szczecina - informuje zarząd.

"Na miejscu działa prokuratura, a OT Port Świnoujście S.A. powołał również specjalną komisję w celu zbadania okoliczności zdarzenia. Dalsze informacje zostaną przekazane po zakończeniu akcji ratunkowej" - czytamy w komunikacie portu.


Źródło: PAP/OT Port Świnoujście

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.