• <
BOTA_2023

Trwają poszukiwania 31 żołnierzy po zatonięciu korwety

rk

19.12.2022 09:03 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Trwają poszukiwania 31 żołnierzy po zatonięciu korwety

Partnerzy portalu

Trwają poszukiwania 31 żołnierzy po zatonięciu korwety - GospodarkaMorska.pl
MW Tajlandii

Marynarka wojenna Tajlandii poszukuje od poniedziałku 31 członków załogi należących do zaginionych po zatonięciu minionej nocy w Zatoce Tajlandzkiej korwety należącej do sił zbrojnych tego kraju - poinformowały władze wojskowe w Bangkoku.

Do zatonięcia korwety HtMS Sukhothai (FS-442) typu Ratanakosin doszło przed północą u wybrzeży położonej na południu Tajlandii prowincji Prachuap Khiri Khan. Wypadek był spowodowany wysokimi falami, które zalewając okręt doprowadziły do awarii jego systemu elektrycznego.

Gospodarka Morska
MW Tajlandii

W poszukiwania zaangażowano trzy okręty marynarki wojennej oraz dwa helikoptery, które przystąpiły do procedury search and rescue. W trakcie nocnej akcji uratowano 75 spośród 105 osób, które znajdowały się na pokładzie korwety. Zwyczajowo załoga okrętów tego typu wynosiła 15 oficerów i 72 marynarzy.

- Fale są nadal wysokie i nie możemy prowadzić poszukiwań z poziomu linii wody. Możemy w tej chwili jedynie posługiwać się helikopterami. Skupiamy się na uratowaniu marynarzy, okrętem zajmiemy się później - powiedział rzecznik marynarki wojennej Tajlandii admirał Pokkrong Monthatphalin.

Dziękujemy za wysłane grafiki.