• <
escort_980x120_gif_2020

Rosyjski statek do połowu krabów osiadł na mieliźnie. Miejscowi "przygarnęli" ładunek

rk

19.12.2022 09:37 Źródło: Interfax
Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo Rosyjski statek do połowu krabów osiadł na mieliźnie. Miejscowi "przygarnęli" ładunek

Partnerzy portalu

Rosyjski statek do połowu krabów osiadł na mieliźnie. Miejscowi "przygarnęli" ładunek - GospodarkaMorska.pl
NPFC

Z powodu złej pogody statek osiadł na mieliźnie nieopodal Kamczatki. Aby go odciążyć, załoga musiała pozbyć się cennego ładunku w postaci wiader krabów.

W czwartek po południu statek rybacki Ostrownoj-5 stał na kotwicy u wybrzeży wyspy Paramuszyr, na północno-wschodnim krańcu łańcucha archipelagu Wysp Kurlylskich nieopodal Japonii. Trudne warunki atmosferyczne sprawiły, że jednostka zaczęła się samoczynnie przemieszczać i pomimo prób zmiany pozycji, wylądowała na mieliźnie. Jednostka nadała sygnał SOS, a potem wzyscy członkowie załogi w liczbie 13 weszli na łodzie ratunkowe. Zostali uratowani przez bliźniaczą jednostkę Ostrownoj-12, która zabrała ich w bezpieczniejszy rejon.

Ostrownoj-5 przewoził ładunek 15 ton krabów, które są cennym i popularnym w Rosji towarem. Wiele jednostek rybackich działa aktywnie podczas sezonu połowów. Z racji wagi ładunku, jego część została wyrzucona za burtę, aby odciążyć statek. i wydaje się, że część połowu została wyrzucona przez burtę. Mieszkańcy miejscowości Siewiero-Kurilsk znajdującej się na wyspie Paramuszyr udali się na wybrzeże w związku z doniesieniem o wypadku jednostki rybackiej, zbierając porzucony, wartościowy ładunek. Najprawdopodobniej jednak zebrane kraby wylądują na talerzach.

O ile sytuacja ładunku jest pewna, losy statku pozostają wciąż nieznane. Prognozy pogody w tej części morza wokół Wysp Kurylskich ratunkowe dla statku mogą jeszcze poczekać. Prognoza dla północnych Wysp Kurylskich jest wyjątkowo niesprzyjająca, zapowiadając silne wiatry, śnieg oraz kilkumetrowe fale.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.