• <

Pasażer za burtą uratowany po 15 godzinach w wodzie [WIDEO]

jb

29.11.2022 10:05
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Pasażer za burtą uratowany po 15 godzinach w wodzie [WIDEO]

Partnerzy portalu

Pasażer za burtą uratowany po 15 godzinach w wodzie [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl
Fot. Mason Piscitelli. CC-BY-SA-4.0

Cud w Zatoce Meksykańskiej! Pasażer wycieczkowca Carnival żyje po spędzeniu ponad 15 godzin za burtą.

24 listopada, w Święto Dziękczynienia, około godziny 14.30 załoga statku Carnival Valor poinformowała straż przybrzeżną w Nowym Orleanie o zaginięciu jednego z pasażerów. Kilka ekip ratowniczych rozpoczęło poszukiwania. 

28-latek został ostatecznie wyciągnięty z wody około godziny 20.25 przez brygadę helikoptera MH-60 Jayhawk. Śmigłowiec został skierowany na wskazany obszar przez członków załogi masowca Crinis, którzy zauważyli człowieka w wodzie.

Mężczyzna został przetransportowany do portu lotniczego New Orleans Lakefront Airport, gdzie czekała już pomoc medyczna. 

Media donoszą, że 28-latek był ostatnio widziany na pokładzie statku w środę (23 listopada) wieczorem, co oznacza, że mógł przebywać w wodzie przez ponad 15 godzin, bez kamizelki ratunkowej. 

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że ta sprawa zakończyła się pozytywnym wynikiem – powiedział porucznik Seth Gross, koordynator misji poszukiwawczo-ratowniczej. Gdyby nie czujna załoga statku Crinis, ta sprawa mogłaby mieć znacznie trudniejsze zakończenie - dodał.

Jim Walker, prawnik morski specjalizujący się w sprawach dotyczących statków wycieczkowych, powiedział, że ta sytuacja jest kolejnym incydentem wskazującym na pilną potrzebę powszechnego przyjęcia systemów MOB (Man Overboard - Człowiek Za Burtą) przez przemysł wycieczkowy. Od 2000 roku w branży statków pasażerskich odnotowano 373 przypadki wypadnięcia człowieka za burtę.

Straż przybrzeżna opublikowała wideo z akcji ratunkowej:

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.