• <
escort_980x120_gif_2020

Właściciel szczecińskiego jachtu, który zatonął w Niemczech, musi wydobyć wrak

12.08.2020 14:42 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Właściciel szczecińskiego jachtu, który zatonął w Niemczech, musi wydobyć wrak

Partnerzy portalu

Właściciel szczecińskiego jachtu, który zatonął w Niemczech, musi wydobyć wrak - GospodarkaMorska.pl
fot. sharki.pl

Właściciel znanego szczecińskiego jachtu żaglowego Sharki, który wczoraj wieczorem zatonął w pobliżu Cuxhaven w Niemczech, jest zobligowany do wydobycia jego wraku - tak poinformował dziś urząd morski niemieckiego miasta portowego.

Według niego, zlokalizowany już sonarem wrak spoczywa na głębokości około 16 metrów. Katastrofa nastąpiła we wtorek około godziny 23. po przepłynięciu jachtu przez Kanał Kiloński, a jej przyczyną było zderzenie z boją wyznaczającą tor wodny. Cała siedmioosobowa załoga jachtu została uratowana i nie doznała żadnych obrażeń.

Liczący 15 metrów długości Sharki należał wcześniej pod nazwą Rubin do zmarłego w 2014 roku wieloletniego prezesa Niemieckiego Związku Żeglarskiego Hansa-Otto Schuemanna i pod jego dowództwem wygrał w 1973 roku regaty Admiral's Cup, będące nieoficjalnymi mistrzostwami świata pełnomorskich jachtów żaglowych.

Sharki wypłynął w niedzielę ze Świnoujścia z zamiarem zawinięcia do Londynu i Amsterdamu. Jak powiedział PAP kapitan jachtu Cezary Wolski, o kolizji zadecydowała "chwila nieuwagi, chwila rozkojarzenia oficera, który pełnił wachtę na mostku". Dodał, że płynąca z prędkością 10-12 węzłów jednostka szybko zbliżała się do boi, której oficer nie zauważył. (PAP)

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.