• <
konferencj_platforma_lng_2023
Baltexpo2023_duży
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

UWAGA: Podwyższenie kar za wykroczenia karno-skarbowe: projekt

Aktualnie w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw. Projekt wprowadza zmiany w ustawie z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 722, z późn. zm.).

04.02.2021, 10:00
Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

Targi w czasach pandemii (wideo)

Pandemia koronawirusa dotkliwie odbiła na wielu gałęziach gospodarki. Brak możliwości bezpośredniej relacji handlowej dotknął szczególnie branżę targową, która ze względu na bezpieczeństwo, nie może obecnie działać w swojej tradycyjnej formie. Jednym ze sposobów ominięcia ograniczeń jest przeniesienie działalności do przestrzeni wirtualnej. Takie rozwiązanie zastosowały Międzynarodowe Targi Gdańskie, przy organizacji tegorocznych targów Balt Military Expo oraz INTERMARE South Baltic.

01.02.2021, 16:00
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Prace nad poprawą dostępu do Portu w Szczecinie

Dzięki umowie zawartej pod koniec 2020 roku między Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście a Korporacją Budowlaną DORACO Port w Szczecinie zostanie przystosowany do przyjmowania i sprawnej obsługi większych statków z większą ilością towarów. Jednak to nie wszystko.

01.02.2021, 10:00
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Były szef PE Martin Schulz: nie powinniśmy łączyć Nord Stream 2 ze sprawą Nawalnego

Od czasu próby otrucia rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego narastają apele o niekończenie rurociągu Nord Stream 2. "Koniec Nord Stream 2 nie rozwiąże problemów w Rosji" - mówi jednak były szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz w opublikowanym w niedzielę wywiadzie dla tygodnika "Spiegel".

31.01.2021, 21:07
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Ponowna interpelacja Kacpra Płażyńskiego ws. ubezpieczeń społecznych marynarzy

W listopadzie poseł Kacper Płażyński złożył interpelację w sprawie wykonania wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE z dnia 8 maja 2019 r. dotyczącego zabezpieczeń społecznych marynarzy zatrudnionych przez armatorów unijnych na statkach tzw. wygodnych bander oraz likwidacji ulgi abolicyjnej dla marynarzy.

31.01.2021, 13:00
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Były kanclerz Niemiec: jeśli wstrzymamy realizację NS2, podetniemy gałąź, na której siedzimy

Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder (SPD) w wywiadzie dla gazety "Rheinische Post” mówi, że jeśli budowa gazociągu Nord Stream 2 zostanie wstrzymana, to kraj podetnie sobie gałąź, na której siedzi, jeśli chodzi o politykę energetyczną.

31.01.2021, 11:50
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

Dobry występ Polaków w regatach Lanzarote Olympic Winter Regatta

Ostatnimi czasy międzynarodowe regaty należą do rzadkości, więc każda możliwość ścigania się w dużej i wymagającej flocie jest jak na wagę złota. Z takiej możliwości skorzystali nasi reprezentanci trenujący obecnie na Lanzarote, startując w Lanzarote Olympic Winter Regatta. Spośród siódemki Polaków, piątka znalazła się w wyścigach medalowych, a Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda w klasie 49erFX stanęły na trzecim stopniu podium.

31.01.2021, 11:33
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Wielka Brytania składa wniosek o wejście do porozumienia handlowego na Pacyfiku

Wielka Brytania złoży w poniedziałek formalny wniosek o członkostwo we Wszechstronnym i Postępowym Porozumieniu na rzecz Partnerstwa Transpacyficznego (CPTPP), pakcie handlowym obejmującym 11 państw z regionu Pacyfiku - ogłosił w sobotę wieczorem brytyjski rząd.

31.01.2021, 11:21
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Trzy ciała znalezione po zatonięciu statku towarowego na Morzu Czarnym. Do sieci trafiło dramatyczne nagranie

Statek towarowy ARVIN, pływający pod banderą Palau zatonął u wybrzeży Morza Czarnego w Turcji zatonął 17 stycznia. Niedawno do sieci trafiło dramatyczne nagranie, ukazujące katastrofę statku.

30.01.2021, 16:21
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

XVIII Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie zmieni termin

Planowany na 14 lutego XVIII Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie nie odbędzie się w tym terminie. Organizator nie odwołuje jednak imprezy. Jak podał w komunikacie, zmienia jej termin i nową datę poda po 10 lutego.

30.01.2021, 14:40
SIARK_PORT_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.