• <
siemens_gamesa_2022

Trzy ciała znalezione po zatonięciu statku towarowego na Morzu Czarnym. Do sieci trafiło dramatyczne nagranie

30.01.2021 16:21 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Trzy ciała znalezione po zatonięciu statku towarowego na Morzu Czarnym. Do sieci trafiło dramatyczne nagranie

Partnerzy portalu

Trzy ciała znalezione po zatonięciu statku towarowego na Morzu Czarnym. Do sieci trafiło dramatyczne nagranie - GospodarkaMorska.pl
fot. YT

Statek towarowy ARVIN, pływający pod banderą Palau zatonął u wybrzeży Morza Czarnego w Turcji zatonął 17 stycznia. Niedawno do sieci trafiło dramatyczne nagranie, ukazujące katastrofę statku.

18 stycznia poinformowano, że na pokładzie statku było 12 osób, w tym 10 obywateli Ukrainy i dwóch obcokrajowców. Według władz tureckich jest to dwóch obywateli Rosji.

Według Ministerstwa Spraw Zagranicznych Kijowa dzień po wypadku wśród uratowanych było pięciu obywateli Ukrainy i jeden obywatel Rosji. Znaleziono ciała trzech marynarzy.

Poniższy film pokazuje moment, w którym zaczęły się tragiczne wydarzenia. Z powodu silnych wiatrów podnosiły się wysokie fale. W pewnym momencie słychać pęknięcie, które zapowiada katastrofę.Uratowani marynarze powiedzieli Ukrainform, że proces zatonięcia statku na dno trał zaledwie 5 minut. Wiatr zaczął się wzmagać w godzinach 11.00-11.30, fale osiągały 6 metrów. "Usłyszeliśmy alarm. Wysłano sygnał, że statek tonie o godzinie 12.20. - mówili.

Wśród członków załogi byli marynarze, którzy odbywali swój pierwszy rejs, a także ci, którzy zrealizowali już kilka kontraktów na tym statku - pisze Ukrainform.

Statek towarowy ARVIN  (nr IMO 8874316, ex Волго-Балт 189) płynął z Gruzji do Bułgarii. Według MSZ Kijowa właścicielem statku jest firma ukraińska.

Gospodarka Morska
Arvin; VesselFinder

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.