• <
escort_980x120_gif_2020

[WIDEO] Żuławy. Przejechała przez most zwodzony w trakcie podnoszenia

mj

13.03.2022 21:11
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie [WIDEO] Żuławy. Przejechała przez most zwodzony w trakcie podnoszenia

Partnerzy portalu

[WIDEO] Żuławy. Przejechała przez most zwodzony w trakcie podnoszenia - GospodarkaMorska.pl
Fot. Facebook

Do niecodziennej, ale też niebezpiecznej sytuacji doszło w Rybinie na Żuławach. Kobieta przejechała autem przez most zwodzony w trakcie jego podnoszenia.

Sytuację zarejestrował na wideo przypadkowy turysta. Na nagraniu słychać sygnał dźwiękowy auta, następnie widać pojazd przejeżdżający z dość dużą prędkością przez most w trakcie podnoszenia. Kanał Żuławy TV, który opublikował wideo, dodał, że kierująca pojazdem sforsowała szlaban zabezpieczający most w trakcie podnoszenia. Jedno z przęseł było już w powietrzu, auto wyskoczyło na drugą część mostu z wysokości około półtora metra. Czytelnicy zwrócili uwagę, że po pokonaniu szlabanu nie było widać żadnej próby hamowania.

Nie wiadomo, czy kobieta odniosła jakieś obrażenia.
Położona w województwie pomorskim, w powiecie nowodworskim, w gminie Stegna niewielka wieś Rybina słynie z tego, że na jej terenie znajdują się aż trzy mosty zwodzone, w tym jedyny w Polsce kolejowy most obrotowy na szlaku Żuławskiej Kolei Dojazdowej. Wieś mieści także największą na Żuławach Wiślanych przepompownię wody Chłodniewo oraz przystań żeglarską Pętli Żuławskiej.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.