• <

Most nad Sundem zamknięty, przewozy promowe zawieszone

mj

30.01.2022 10:47
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Most nad Sundem zamknięty, przewozy promowe zawieszone

Partnerzy portalu

Most nad Sundem zamknięty, przewozy promowe zawieszone - GospodarkaMorska.pl
Fot. Hajotthu / Wikipedia

Z powodu orkanu Malik zamknięto w sobotę wieczorem most łączący Danię ze Szwecją nad cieśniną Sund. Na Bałtyku nie kursują promy, w tym zawijające do polskich portów.

Przeprawa nad cieśniną Sund ma być zamknięta dla ruchu samochodowego oraz pociągów co najmniej do godz. 8. rano w niedzielę.

W portach pozostały promy, w tym obsługujące linie ze Świnoujścia do szwedzkiego miasteczka Ystad oraz z Gdańska do Nynaeshamn. Odcięta od świata jest szwedzka wyspa Gotlandia.

W Danii oraz w południowej Szwecji z uwagi na możliwe awarie trakcji elektrycznych wstrzymano ruch pociągów.

Jak podała duńska telewizja TV2, przetaczający się przez Skandynawię orkan Malik jest najsilniejszym wiatrem od 2017 roku. W miejscowości Thorsminde w Zachodniej Jutlandii nad Morzem Północnym wiatr osiągnął prędkość 27 m na sek., a w porywach nawet 38,5 m na sekundę.

Duńskie media donoszą o licznych połamanych drzewach, uszkodzeniach budynków oraz lokalnych awariach sieci energetycznych. Policja apeluje o pozostanie w domach.

Natomiast w Szwecji w Uddevalli pod Goeteborgiem doszło do podtopień.

Źródło: PAP

okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.