• <
smartre_2023

Rosną zamówienia dotyczące platform wiertniczych. Valaris liczy zyski

rk

19.12.2022 10:21 Źródło: Valaris
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Rosną zamówienia dotyczące platform wiertniczych. Valaris liczy zyski

Partnerzy portalu

Rosną zamówienia dotyczące platform wiertniczych. Valaris liczy zyski - GospodarkaMorska.pl
Valaris

Wykonawca usług wiertniczych na morzu, Valaris, otrzymał nowe kontrakty. W związku z tym portfel zamówień sięgnął blisko 275 mln dolarów.

Planowane zamówienia dotyczą statku przeznaczonego do odwiertów i trzech platform typu jack-up. Ponadto przedłużono kontrakty w związku z innymi przedsięwzięciami. Firma podała, że wymieniona suma nie obejmuje płatności ryczałtowych, takich jak opłaty mobilizacyjne i zwroty kapitału.

Wśród realizowanych kontraktów jest m.in. wykonanie czterech odwiertów u wybrzeży Egiptu dla BP, czym ma zająć się wyspecjalizowana jednostka morska Valaris DS-12. Przedsięwzięcie ma zostać rozpoczęte najszybciej pod koniec trzeciego kwartału 2023 roku, przy długości szacowanego kontraktu na 320 dni. Wartość umowy wynosi 136 mln dolarów.  Aktualnie jednostka jest w trakcie zlecenia dla producenta ropy naftowej w strefie przybrzeżnej Senegalu i Mauretanii, trwającego 285 dni, tj. od kwietnia 2022 roku, z planowanym terminem zakończenia w tym miesięcy.

Należąca do firmy platforma jack-up Valaris 123 realizuje także 90-dniowy kontrakt dla firmy Kistos na Morzu Północnym, w strefie należącej do Holandii. Przedsięwzięcie rozpoczęto w listopadzie br. W przyszłości ma także zrealizować umowę z ONE-Dyas na tym samym obszarze, która ma trwać 195 dni. Będzie przy tym korzystać ze swojego systemu redukcji katalitycznej

Ponadto wykonawca odwiertów morskich pozyskał 90-dniowy kontrakt z Kistos na holenderskim Morzu Północnym na platformę jack-up Valaris 123 do pracy w trudnych warunkach. Umowa ta rozpoczęła się w listopadzie 2022 roku. W jej trakcie ma wykorzystać swój system selektywnej redukcji katalitycznej (selective catalytic reduction, SCR), aby znacznie zmniejszyć emisje tlenków azotu podczas wykonywanych prac.

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.