• <
smartre_2023

Po zakończeniu pracy dla Equinor, platforma firmy Valaris idzie na okresowy przegląd

rk

01.12.2022 16:10 Źródło: Valaris
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Po zakończeniu pracy dla Equinor, platforma firmy Valaris idzie na okresowy przegląd

Partnerzy portalu

Po zakończeniu pracy dla Equinor, platforma firmy Valaris idzie na okresowy przegląd - GospodarkaMorska.pl
Valaris

Wykonawca wierceń offshore z siedzibą w USA ujawnił, że jedna z jego platform wiertniczych, która niedawno zakończyła trzyletnie zlecenie dla Equinor, przejdzie dziesięcioletni, specjalny przegląd okresowy, aby zapewnić, że jest gotowa do nowych zadań w przyszłości.


Firma potwierdziła w zeszłym tygodniu, że platforma Valaris JU-291 przybyła 12 listopada br., do szkockiego portu Dundee, kończąc przedsięwzięcie trwające od października 2019 roku. Zbudowana w 2011 roku jako platforma samonośna (jack-up) wyprodukowana przez Keppel jako obiekt klasy N, mogący pomieścić 140 osób. Maksymalna głębokość wiercenia platformy wynosi 10 600 metrów.

- Przeniesienie platformy wiertniczej z Gudrun do Dundee zostało bezpiecznie zakończone dzięki wszystkim stronom przyczyniającym się do tej operacji. W stoczni w Dundee wykonamy dziesięcioletni specjalny przegląd okresowy, aby ponownie być gotowym do działania. - podkreślił kierownik platformy Valaris Tord Vintervold.


Valaris jest wykonawcą odwiertów morskich z siedzibą w Houston w Teksasie i zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii. Jest największą na świecie firmą wiertniczą działającą na morzu. Posiada 56 platform wiertniczych, w tym 40 samonośnych, a także 11 statków wiertniczych i 5 platform półzanurzalnych.

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.