• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Cóż za pech! Rosyjski lodołamacz Jermak stanął w ogniu

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Cóż za pech! Rosyjski lodołamacz Jermak stanął w ogniu

Partnerzy portalu

Fot. Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji

W porcie w Sankt Petersburgu doszło do pożaru na wyłączonym z użytkowania lodołamaczu Jermak. Do zdarzenia doszło 29 lutego w godzinach popołudniowych. Był to drugi tego dnia pożar na rosyjskiej jednostce morskiej.

Ogień pojawił się na pierwszym i drugim pokładzie, a według doniesień nie ma ofiar. O unoszącym się dymie poinformowali pracownicy portowi i natychmiast na miejsce skierowano zespoły straży pożarnej.  Według doniesień nie ma ofiar.

Zdaniem komentatorów powodem wybuchu pożaru były prowadzone prace spawalnicze. Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych wyjaśniło, że statek nie jest już eksploatowany i znajduje się w porcie w związku z jego planowaną rozbiórką, stąd potencjalnie w tym można szukać przyczyn zdarzenia.

Pożar na Jermaku był drugim tego rodzaju incydentem na rosyjskiej jednostce nawodnej, jaki miał miejsce 29 lutego. Tego samego dnia doszło do pożaru na kutrze należącym do rosyjskiej straży wybrzeża, stacjonującym na Morzu Azowskim. Tam sytuacja miała skończyć się tragicznie, gdyż jak podały ukraińskie źródła, w wyniku incydentu zginęło pięć osób.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.