• <

Dwie osoby zginęły w wyniku zderzenia motorówki ze statkiem wycieczkowym

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Dwie osoby zginęły w wyniku zderzenia motorówki ze statkiem wycieczkowym

Partnerzy portalu

Dwie osoby zginęły, a pięć innych uznano za zaginione zapewne w wyniku zderzenia małej motorówki ze statkiem wycieczkowym na Dunaju na północ od Budapesztu, które miało miejsce w sobotę późnym wieczorem – podała węgierska policja.

Policja rozpoczęła poszukiwania na Dunaju w sobotni wieczór, gdy w pobliżu rzeki znalazła rannego w głowę mężczyznę, który prawdopodobnie był pasażerem motorówki.

W pobliżu miejsca zdarzenia znaleziono ciało dorosłego mężczyzny, a w dalszej części rzeki odnaleziono ciało kobiety. Jednostki ratownicze nadal poszukują pięciu zaginionych osób – podała w niedzielę policja.

Rzecznik budapeszteńskiej policji Soma Csecsi powiedział, że w chwili prawdopodobnego zderzenia ze statkiem wycieczkowym na pokładzie małej motorówki znajdowało się osiem osób dorosłych.

„W momencie wypadku w okolicy znajdował się statek wycieczkowy, który został zatrzymany w miejscowości Komarom, gdzie policja ustaliła, że statek jest uszkodzony z jednej strony” – powiedział.

wr/ kar/

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.