• <
mewo_2022
Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo

Chile. Tajemniczy pomór kormoranów; znaleziono szczątki ponad 3,5 tys. ptaków

Od 26 maja na plażach w północnym Chile znajdowane są martwe kormorany. Naukowcy nie odkryli dotąd przyczyny pomoru tych ptaków.

03.06.2023, 20:08
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Włochy. Dwa statki NGO zatrzymane za naruszenie przepisów MSW w sprawie ratowania migrantów

Władze włoskie zatrzymały w portach dwa statki organizacji pozarządowych, ratujących migrantów na Morzu Śródziemnym. Załogom jednostek Sea Eye i Mare Go, pływającym pod niemiecką banderą, zarzucono naruszenie dekretu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w sprawie zasad niesienia pomocy na morzu. Statki mają obowiązek płynąć do portu od razu po jednej przeprowadzonej operacji.

03.06.2023, 20:04
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Niemcy. Rada Państw Morza Bałtyckiego o Ukranie, MEW i amunicji w Bałtyku

Rada Państw Morza Bałtyckiego (RPMB), która przez dwa dni obradowała w niemieckim Wismarze, zadeklarowała gotowość do dalszego wspierania Ukrainy. Mając na uwadze skutki agresji Rosji dla bezpieczeństwa regionalnego, podkreśliła znaczenie dalszego budowania odporności społeczeństw w regionie Bałtyku, w tym przeciwdziałania dezinformacji i fałszywym narracjom.

03.06.2023, 19:58
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Na Morzu Czarnym rosyjskie okręty mogące przenosić do 16 Kalibrów

Na Morzu Czarnym znajduje się dziewięć rosyjskich okrętów, w tym dwa mogą być uzbrojone w 16 rakiet manewrujących Kalibr – poinformowała w komunikacie w sobotę ukraińska Marynarka Wojenna.

03.06.2023, 13:57
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Rabenda: zależy nam na skoordynowanym rozwoju energetyki wiatrowej

Zależy nam na tym, aby rozwój morskiej energetyki wiatrowej przebiegał w sposób skoordynowany i żebyśmy z tego ważnego elementu transformacji energetycznej wyciągnęli jak najwięcej dla lokalnego biznesu, dla polskich podmiotów, dla polskich pracowników - powiedział w piątek wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda.

03.06.2023, 09:05
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

W Święto Warszawy m.in. regaty na Wiśle

Choć Święto Warszawy przypada w niedzielę, to mieszkańcy stolicy będą mogli celebrować je przez cały weekend – zaczynając w sobotę Paradą Syrenki, a kończąc w niedzielę Regatami o Puchar Prezydenta Warszawy - poinformował stołecznych ratusz.

03.06.2023, 09:00
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

ONZ: Chiny i Rosja popierają nielegalne próby z rakietami balistycznymi Korei Północnej

Podczas piątkowej debaty w Radzie Bezpieczeństwa USA wezwały jej członków do potępienia Korei Północnej za jej realizowane wbrew międzynarodowemu prawu kolejne próby z rakietami balistycznymi. Chiny i Rosja nie poparły tego wezwania.

03.06.2023, 08:27
Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska

Kanada i Polska współpracują, aby przeszkolić ukraińskich żołnierzy i budować morskie farmy wiatrowe

Jako partnerzy i sojusznicy Kanada i Polska współpracują, aby przeszkolić członków sił zbrojnych Ukrainy; cieszymy się z tak silnego partnera w Europie Środkowej, jakim jest Polska, mówił w Toronto premier Kanady Justin Trudeau podczas wspólnej konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim.

02.06.2023, 20:59
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Minister Rolnictwa Ukrainy: mamy plan B dotyczący eksportu zboża

Ukraina jest gotowa kontynuować eksport zboża przez Morze Czarne w ramach "planu B" bez udziału Rosji, jeśli Moskwa zerwie obecną umowę zbożową - powiedział w piątek minister rolnictwa Ukrainy Mykoła Solski agencji Reutera.

02.06.2023, 20:52
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Ukraińska armia ostrzelała port w okupowanym Berdiańsku, statki uciekają

Armia ukraińska ostrzelała pozycje wojsk rosyjskich w porcie w okupowanym Berdiańsku na południu Ukrainy, z portu wypływają statki - podał w piątek portal Ukraińska Prawda. Portal powołał się m.in. na informacje od urzędników lojalnych wobec władz ukraińskich.

02.06.2023, 14:49
SIARK_PORT_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.