• <
smartre_2023

Morze Barentsa. Rybak za burtą, uznany za zmarłego

jm

18.11.2022 22:07
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Morze Barentsa. Rybak za burtą, uznany za zmarłego

Partnerzy portalu

Morze Barentsa. Rybak za burtą, uznany za zmarłego - GospodarkaMorska.pl
Langenes, fot. Geir Vinnes / MarineTraffic.com

Centrum Ratownictwa Północnej Norwegii poinformowało, że rybak, który we wtorek wypadł za burtę statku na Morzu Barentsa, został uznany za zmarłego.

26-letni rybak Jo Aron Kvinge Rogne pracował na pokładzie trawlera Langens. We wtorek, tuż przed godziną 20:00 zgłoszono jego zaginięcie w związku z podejrzeniem, że wypadł za burtę. W poszukiwaniach wzięło udział jedenaście statków rybackich obecnych w okolicy, w tym jeden pod rosyjską banderą, a także jednostki SAR, patrolowiec Barentshav i dwa śmigłowce. Mimo szeroko zakrojonej akcji przeprowadzonej według konkretnego planu uwzględniającego przeszukiwanie konkretnego obszaru przez statki ustawione w linii, mężczyzny nie udało się odnaleźć.

Centrum Ratownictwa podało, że na morzu panowały trudne warunki, wiał mocny wiatr, który powodował wysoką falę. W związku z brakiem jakichkolwiek skutków poszukiwań, akcję odwołano w środę po południu. Rybak został uznany za zmarłego. Rodzinę mężczyzny i jego współzałogantów objęto pomocą specjalnego zespołu kryzysowego.Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.