• <
nauta_2024

Flint Systems dostarczy symulator jednostki CTV

gm

18.11.2022 22:53 Źródło: Flint Systems

Partnerzy portalu

Flint Systems dostarczy symulator jednostki CTV - GospodarkaMorska.pl
Fot. Flint Systems / materiały prasowe

Zgodnie z umową podpisaną z LKK/CNK, Flint Systems dostarczy symulator VR jednostki CTV (ang. Crew Transfer Vessel) do LKK, gdzie symulator będzie służył celom szkoleniowym. Dostawa będzie zrealizowana do grudnia 2022 roku.

Projekt obejmuje stworzenie aplikacji jednostki CTV, która zostanie zintegrowana z istniejącą już platformą ruchu. Symulator będzie bazował na realistycznej symulacji zgodnie z fizycznymi parametrami zachowania statku oraz otoczenia, w którym będzie funkcjonował - wpływ falowania, prądów wodnych, wiatru i innych warunków atmosferycznych.

W związku z tym Flint Systems dostarczy kompletny system nie tylko umożliwiający odzwierciedlenie opisanych warunków, ale także ich modyfikowania pod kątem szkoleniowym. Odzwierciedlimy m.in. wpływ zewnętrznych czynników na łódź CTV oraz zastosujemy rozbudowany system ustawiania pogody (wiatr, prądy morskie, fale, pora dnia, opady, mgła).

Symulator będzie wykorzystywany do celów szkoleniowych ze względu na rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę potrzebną do obsługi polskich farm wiatrowych.

„LKK/CNK to nasz stały klient. Razem pracujemy teraz nad trzecim projektem. Cieszymy się z intensywnej i owocnej współpracy i mamy nadzieję na kolejne projekty w przyszłości,” powiedział Grzegorz Szatkowski, wiceprezes zarządu Flint Systems.

Czytaj więcej na stronie Flint Systems

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.