• <
gryfia_70lat

Flint Systems zbuduje symulator statku kosmicznego

gm

07.07.2022 22:39
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Flint Systems zbuduje symulator statku kosmicznego

Partnerzy portalu

Flint Systems zbuduje symulator statku kosmicznego - GospodarkaMorska.pl
Flint Systems podpisuje umowę na symulator statku kosmicznego. / Fot. Flint Systems

Flint Systems wraz z firmą SLASE zbuduje symulator statku kosmicznego na zamówienie Uniwersytetu Wrocławskiego. Symulator będzie służył jako narzędzie edukacyjno-rekreacyjne w jednym z obiektów uczelni w Białkowie.

Rozwiązanie, które opracowuje Flint Systems i SLASE będzie polegało na dostarczeniu fizycznej platformy symulacyjnej i oprogramowania, które razem stworzy środowisko, umożliwiające na zanurzenie się w wirtualnej rzeczywistości (VR). Fizyczna część symulatora (tzw. hardware) będzie wyposażona w gogle VR, oraz m.in. siłowniki ruchu, poruszające podstawą symulatora.

Oprogramowanie (software) będzie obejmować stworzenie modelu układu słonecznego. Symulator umożliwi lot statkiem kosmicznym przez Układ Słoneczny. Przewidywany czas symulacji potrwa dziesięć minut i będzie składał się z takich elementów jak procedura startu, przelot obok planet oraz lądowanie.

Platforma zabierze na swój pokład cztery osoby, które po założeniu gogli VR znajdą się w czterech osobnych, wirtualnych statkach kosmicznych. Projekt zostanie oddany na początku 2023 roku. Będzie służył w celach edukacyjno-rekreacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży szkolnej. 

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.