• <
konferencj_platforma_lng_2023
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Dyrektor generalny Baltic Hub: Terminal po rozbudowie przeładuje nawet do 4,5 mln TEU

– Chcemy być jednym z największych hubów kontenerowych w Europie i wydarzy się to już w ciągu kilku lat. Biorąc pod uwagę nasze znakomite położenie i zdolności operacyjne, chcemy być czołowym graczem w regionie, zarówno od strony lądu, jak i morza – mówi Charles Baker, dyrektor zarządzający Baltic Hub (DCT Gdańsk) w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.

15.12.2022, 23:59
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Damen Gdańsk. Zrównoważony rozwój w DNA firmy [WIDEO]

Biuro Damen Engineering Gdańsk (DEGd) zatrudnia ponad 150 pracowników. Zapytaliśmy szefów firmy, co wyróżnia zespół, który na co dzień stawia między innymi na takie wartości jak jakość pracy i edukacji, równość płci i troska o klimat?

14.12.2022, 23:59
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Roxtec Transit Operate

Przejścia kablowe i rurowe mają kluczowe znaczenie dla poziomu bezpieczeństwa na statkach i jednostkach offshore, a także w każdym projekcie budowlanym. Roxtec Transit Operate™ to cyfrowy system zarządzania opracowany w celu umożliwienia kontroli, dokumentacji oraz śledzenia wszystkich przepustów przez cały cykl życia obiektu.

28.11.2022, 08:30
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Port Gdańsk kolejny rok wspiera młodych sportowców z Nowego Portu [WIDEO]

To już trzeci sezon z współpracy Portu Gdańsk z klubem Portowiec Gdańsk, drużyną piłkarską z Nowego Portu z tradycją sięgającą 1957 roku. Dzięki wsparciu portu zespół otrzymał stroje sportowe i piłki.

15.11.2022, 03:05
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Westcon Design Poland. Wyrośli z polskiej stoczni i światowego offshore

Zespół Westcon Design Poland tworzą byli projektanci Stoczni Szczecińskiej oraz młodzi entuzjaści współczesnej techniki. Doświadczenie zdobyli realizując ambitne projekty jednostek budowanych w Stoczni Szczecińskiej, jak i w ramach uczestnictwa w międzynarodowych przedsięwzięciach offshore, głównie w Norwegii. Szefów tego prężnie działającego biura projektowego zapytaliśmy o kierunki działalności i najciekawsze przykłady ich prac.

08.11.2022, 23:55
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Zobacz film z podsumowania pierwszego etapu

Oficjalne otwarcie kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej odbyło się 17 września. Filmowe podsumowanie pierwszego etapu inwestycji prezentuje prace przygotowawcze, projektowe oraz wykonawcze.

08.11.2022, 10:14
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Turcja nie wpuściła na Morze Czarne rosyjskich okrętów wojennych

Turcja nie przepuściła przez cieśninę Bosfor rosyjskich okrętów wojennych, które od początku lutego czekały na zgodę, by wpłynąć na Morze Czarne - pisze w poniedziałek rosyjska redakcja BBC. Jednostki wracają do Władywostoku.

07.11.2022, 15:51
Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

Pył z opon może zanieczyszczać wodę

Pył powstający ze ścierających się opon zanieczyszcza wody powierzchniowe, takie jak jeziora i rzeki – piszą naukowcy kanadyjscy na łamach periodyku „Science of the Total Environment”.

07.11.2022, 15:22
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Tanzania. Co najmniej 19 osób zginęło po awaryjnym lądowaniu samolotu na Jeziorze Wiktorii

Co najmniej 19 osób zginęło w katastrofie samolotu pasażerskiego linii lotniczych Precision Air, który w niedzielę wylądował awaryjnie na Jeziorze Wiktorii w Tanzanii - poinformował premier kraju Kassim Majaliwa na konferencji prasowej.

07.11.2022, 07:05
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Pomorskie. Pożar w porcie jachtowym w Pucku [WIDEO]

Pożar wybuchł w piątek w jednej z restauracji na terenie Portu Jachtowego w Pucku. Na miejscu pracuje 13 zastępów straży pożarnej - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku kpt. Krzysztof Minga.

06.11.2022, 20:50
SIARK_PORT_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.