• <
gryfia_70lat
mewo_2022
Ekologia Morska, Rybołówstwo

Chińskie władze badają złowione ryby i owoce morza pod kątem koronawirusa

Zgodnie z nakazem lokalnych władz w mieście Xiamen na wschodnim wybrzeżu Chin testom na koronawirusa poddawani są nie tylko rybacy wracający z połowu, ale również złowione przez nich ryby i owoce morza – podały w czwartek chińskie media.

18.08.2022, 12:15
Ekologia Morska, Rybołówstwo

Dolnośląskie. Straż pożarna patroluje Odrę; coraz mniej śniętych ryb

Strażacy kontynuują patrolowanie dolnośląskiego odcinka Odry i usuwanie śniętych ryb. Od początku działań straż odłowiła ponad 4 tony ryb na dolnośląskim odcinku rzeki i w przyległych do niej akwenach. Martwych ryb jest coraz mniej – podała straż.

18.08.2022, 11:35
Ekologia Morska, Rybołówstwo

Niemieckie media: zmiany w Odrze zarejestrowano już na początku sierpnia, ale nie podjęto działań

Już na początku sierpnia brandenburski urząd ochrony środowiska zarejestrował zmiany w wodach Odry, jednak władze pozostały bezczynne, choć w Polsce znaleziono mnóstwo martwych ryb. Najwyraźniej system wczesnego ostrzegania po stronie niemieckiej nie działał - pisze portal tygodnika "Spiegel".

18.08.2022, 11:14
Marynarka, Służby, Ratownictwo

Niszczyciel Albatros już w Porcie Wojennym w Gdyni [ZDJĘCIA]

W środę 17 sierpnia, do Portu Wojennego w Gdyni wszedł niszczyciel min Albatros – drugi z sześciu tego typu okrętów, które wejdą w skład 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Jednostka została już przekazana Marynarce Wojennej, a oficjalne rozpoczęcie służby nastąpi po uroczystości pierwszego podniesienia bandery.

18.08.2022, 11:00
Energetyka morska, Offshore

RWE wybrało partnera certyfikującego dla morskiej farmy wiatrowej F.E.W Baltic II

RWE wybrało UL Solutions do certyfikacji założeń projektowych farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II. Certyfikacja będzie prowadzona zgodnie ze światowymi standardami i w porozumieniu z Polskim Rejestrem Statków, niezależną i uznaną instytucją rzeczoznawczą. Jako drugi co do wielkości gracz w światowej branży offshore i jeden z pięciu największych krajowych operatorów onshore, RWE wzmacnia swoją obecność i kontynuuje proces zielonej transformacji energetycznej w Polsce.

18.08.2022, 08:50
Edukacja Morska, Szkolnictwo Morskie, Nauka Morska

Baltic Ports Conference 2022 coraz bliżej

Już za niecały miesiąc, w dniach 7-8 września, 2022, do Gdyni zawita kolejna edycja konferencji Baltic Ports Conference, corocznego zgromadzenia członków i partnerów organizacji Baltic Ports Organization. Wydarzenie to jest jednym z najważniejszych spotkań przedstawicieli sektora portowego w regionie Morza Bałtyckiego.

17.08.2022, 23:45
Ekologia Morska, Rybołówstwo

Zachodniopomorskie. Wojewoda: zakaz korzystania z wód Odry zostanie przedłużony co najmniej do poniedziałku

Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością mogę powiedzieć, że zakaz korzystania z wód Odry zostanie przedłużony co najmniej do poniedziałku - poinformował w środę wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. Dodał, że oficjalna decyzja w tej sprawie zostanie podjęta do południa w czwartek.

17.08.2022, 22:14
Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski

Anna Moskwa: węgiel płynie, porty dadzą radę

Węgiel płynie, wszystkie potrzebne ilości węgla są już zakontraktowane, a teraz wdrażamy operację logistyczną, aby ten węgiel rozwieźć po kraju – powiedziała w środę minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

17.08.2022, 22:03
Ekologia Morska, Rybołówstwo

Niemcy. Minister środowiska: z Odry po naszej stronie wydobyto ok. 36 ton śniętych ryb

Ministerstwo środowiska Niemiec poinformowało w środę, że w związku z katastrofą ekologiczną na Odrze do tej pory po niemieckiej stronie znaleziono blisko 36 ton śniętych ryb.

17.08.2022, 21:59
Ekologia Morska, Rybołówstwo

W ciągu dwóch miesięcy specustawa dot. ochrony wód

W ciągu dwóch miesięcy powstanie specustawa dotycząca budowy systemu monitoringu wód, dodatkowych inwestycji, w tym w oczyszczalnie ścieków, odszkodowań dla rybaków i rewitalizacji Odry - zapowiedział w środę wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

17.08.2022, 21:50
SIARK_PORT_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.