• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Port Gdańsk kolejny rok wspiera młodych sportowców z Nowego Portu [WIDEO]

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Port Gdańsk kolejny rok wspiera młodych sportowców z Nowego Portu [WIDEO]

Partnerzy portalu

Port Gdańsk kolejny rok wspiera młodych sportowców z Nowego Portu [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

To już trzeci sezon z współpracy Portu Gdańsk z klubem Portowiec Gdańsk, drużyną piłkarską z Nowego Portu z tradycją sięgającą 1957 roku. Dzięki wsparciu portu zespół otrzymał stroje sportowe i piłki.

– Cieszymy się, że kolejny sezon możemy kontynuować nasze wsparcie dla tego klubu – przyznaje Anna Drozd, rzeczniczka Portu Gdańsk. – Stawiamy na wsparcie kadry trenerskiej, zakup odpowiedniego sprzętu, a w tym roku zdecydowaliśmy o wsparciu drużyny seniorów.

Klub Portowiec Gdańsk powstał dla mieszkańców oraz dzięki ich zaangażowaniu.

– Fakt, że ta inicjatywa narodziła się w naszej dzielnicy jest szczególnie ważny dla portu. Chcemy wspierać klub długofalowo w jego rozwoju, zależy nam by dzieci z Nowego Portu miały alternatywę spędzania czasu po szkole na świeżym powietrzu. Dzięki takim inicjatywom chcemy być bliżej mieszkańców – dodaje Anna Drozd.

– Ponad 90 proc. dzieciaków grających w drużynie pochodzi z dzielnicy Nowy Port i jesteśmy typowym klubem lokalnym, mimo to dołączyć do nas może każdy – bez względu z jakiej dzielnicy miasta pochodzi – mówi Dawid Głodek, prezes zarządu drużyny Portowiec Gdańsk, były mieszkaniec dzielnicy.

Jak zaznacza cel to wyciągnięcie młodych z domu, zachęcenie ich do ruchu i wspólnej zabawy, oderwania się od komórek i komputerów.

– Obecnie do klubu należy ponad 100 osób, zaczynając od najmłodszych już w wieku 5 lat, po czterdziestokilkulatków – wylicza Głodek. – Wyróżnia nas również nazwa, w jej pierwszym członie jest nazwa naszego sponsora, Portu Gdańsk, dzięki któremu klub funkcjonuje na bardzo dobrym poziomie.

Więcej komentarzy, w tym najmłodszych członków Portowca Gdańsk, w opublikowanym powyżej materiale wideo.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.