• <
smartre_2023

Port Gdańsk kontynuuje współpracę z drużyną piłkarzy ręcznych [WIDEO]

04.11.2022 09:33
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Port Gdańsk kontynuuje współpracę z drużyną piłkarzy ręcznych [WIDEO]

Partnerzy portalu

Port Gdańsk kontynuuje współpracę z drużyną piłkarzy ręcznych [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

To już trzeci sezon, gdy Port Gdańsk jest partnerem klubu piłki ręcznej Wybrzeże Gdańsk.

Choć Torus Wybrzeże jest młodym zespołem, to jego zawodnicy zarówno na meczach, jak i treningach dają z siebie wszystko. 

– Nasz plan na ten sezon, to próba wygrania każdego możliwego meczu. Chcemy cieszyć kibiców naszą zaangażowaną grą. Mamy młody zespół, ale bardzo zdeterminowany i walczący. Małymi krokami dążymy do celu – podkreśla Jacek Pauba, prezes Torus Wybrzeże Gdańsk.

Zespół z potencjałem

Jak dodaje prezes drużyna jest w świetnej kondycji. – Jesteśmy na początku drogi i zdajemy sobie z tego sprawę. Zespół już dziś naprawdę dobrze rokuje. To zasługa trenerów i wielu innych osób związanych z zespołem, także sponsorów – podkreśla. 

Jacek Pauba mówi, że Torus Wybrzeże współpracuje ze szkołami m.in. odwiedzając je i propagując pasję do piłki ręcznej, oraz sportu.

– Niedawno uczestniczyłem w europejskiej konferencji dotyczącej sportu. W tej materii jest wiele do zrobienia. Misją klubów i sponsorów zaangażowanych w ich działalność jest zadbanie o zdrowe społeczeństwo. Drogą ku temu może być piłka ręczna, ale też każda inna dyscyplina – zaznacza.  

Rzeczniczka Portu Gdańsk, który wspiera Torus Wybrzeże, przypomina, że to już trzeci sezon wspólnych działań.

– Port to połączenie tradycji i nowoczesności, a Wybrzeże Gdańsk kultywuje piękną tradycję piłki ręcznej w Gdańsku. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji drużyna odnosi coraz większe sukcesy, o czym świadczą zapełnione kibicami trybuny – mówi Anna Drozd.

– Piłka ręczna łączy w sobie te cechy, które są bliskie Portowi Gdańsk jako marce. To pasja, determinacja, zasady fair play, ale przede wszystkim gra zespołowa – dodaje.

Torus Wybrzeże reaktywuje piłkę ręczną w Gdańsku

Przypomnijmy. Historia obecnej działalności klubu Torus Wybrzeże rozpoczyna się w czerwcu 2010 roku, kiedy to po spotkaniu towarzyskim grupy byłych zawodników gdańskich klubów piłki ręcznej Wybrzeża, Spójni, AZS-u i Stoczniowca powstała myśl podjęcia próby reaktywacji piłki ręcznej mężczyzn w Gdańsku.

W tym czasie zebrano grupę 18 byłych zawodników, którzy założyli Stowarzyszenie Handball Club WYBRZEŻE. W ten sposób rozpoczęła się praca nad odbudową piłki ręcznej w Gdańsku.

Wybrzeże Gdańsk w sezonie 2016/2017 zyskało miano „rewelacji PGNiG Superligi”. Wówczas jako beniaminek wywalczyło bezpośredni awans do Rundy Finałowej Mistrzostw Polski. Sezon później potwierdziło swoją wartość, ponownie zapewniając sobie miejsce w Ćwierćfinale.

Więcej w materiale wideo.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.