• <

Wynik wyszukiwania - "współpraca" - Wiadomości

III Międzynarodowy Dzień Dostawców na Konferencji PSEW 2024. Współpraca międzynarodowa – sposób na realizację celów UE w zakresie OZE na rok 2030

Morska energetyka wiatrowa to jeden z głównych filarów polskiej transformacji energetycznej. Liczne analizy wskazują, że sektory onshore i offshore wind do 2040 r. mogą zagwarantować w Polsce niemal 200 tysięcy nowych miejsc pracy oraz ponad 450 mld zł wartości dodanej dla polskiej gospodarki.
22.03.2024

Macron: współpraca między Polską i Francją jest siłą napędową w zakresie energii jądrowej

Współpraca między Polską i Francją jest również siłą napędową w zakresie energii jądrowej, nasze kraje w największym stopniu rozwijają programy budowy elektrowni jądrowych w Europie - powiedział w Paryżu prezydent Francji Emmanuel Macron na konferencji z premierem Donaldem Tuskiem.
12.02.2024

Świąteczna wizyta szefa włoskiego MON w Gdyni. W tle polsko-włoska współpraca sił morskich

Boże Narodzenie to czas, gdy wielu myśli o odpoczynku i spędzeniu czasu z rodziną. Jednak potrzeba zachowania bezpieczeństwa państwa i jego instytucji powoduje, ze służby, w tym siły zbrojne, wykonują swoje zadania także w tym okresie. W tym roku ma to wyjątkowy wymiar, bo w Polsce stacjonuje okręt Marynarki Wojennej Włoch, ITS Antonio Marceglia. Odbywających służbę marynarzy odwiedził minister obrony kraju, Guido Crosetto.
26.12.2023

Dialog i współpraca kluczem do sukcesu offshore wind w Polsce

Chociaż w naszej części Bałtyku nie kręci się jeszcze żadna turbina, to świadomość korzyści płynących z rozwoju morskiej energetyki wiatrowej stale rośnie. To duża zasługa deweloperów farm współdziałających z otoczeniem na rzecz coraz lepszego zrozumienia efektów gospodarczych, społecznych i środowiskowych, które niesie ze sobą rozwój nowej branży w Polsce.
06.12.2023

Spotkanie na portowym szczycie. Konieczna ścisła współpraca z celnikami

W czasie IAPH World Ports Conference odbyło się spotkanie kierownictwa Stowarzyszenia Portów i Przystani na którym omawiano sposoby doskonalenia współpracy zarządów portów ze służbami celnymi.
08.11.2023

Współpraca transportowa Polski i Arabii Saudyjskiej

28 sierpnia 2023 r. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk spotkał się z ministrem transportu i usług logistycznych Arabii Saudyjskiej Salehem Al-Jasserem. Wizyta ministra ds. transportu Arabii Saudyjskiej w Warszawie jest m.in. wynikiem ustaleń premiera Mateusza Morawieckiego z księciem koronnym Królestwa Arabii Saudyjskiej Mohammedem bin Salmanem, które odbyło się 7 marca 2023 r. w Rijadzie.
28.08.2023

Ewolucja Stoczni Remontowej Nauta: strategia, współpraca i przyszłość

Z Moniką Kozakiewicz, prezes zarządu Stoczni Remontowej Nauta, rozmawiamy o strategicznych etapach rozwoju, współpracy zewnętrznej i wizjach ewolucji stoczni. Z elastycznym modelem operacyjnym i planami dalszej modernizacji, firma kształtuje zrównoważoną przyszłość, adaptując się do regulacji, ekologii i oczekiwań rynku.
24.08.2023

Norweska współpraca w zakresie ekologicznych napędów dla statków typu Ultramax

Norweskie firmy OSM Thome i Pherousa Green Shipping podpisały list intencyjny określający ich współpracę w zakresie serii statków Ultramax, które mają zostać zamówione przez Pherousa.
23.08.2023

EDF Renewables: współpraca i local content filarami sukcesu w offshore wind

Rozwojowi sektora offshore wind w Polsce towarzyszą istotne wyzwania, o których mieliśmy okazję porozmawiać z Marie Foucault, Offshore Project Director w EDF Renewables, podczas tegorocznej konferencji PSEW w Serocku. Jednym z kluczowych zagadnień pozostaje efektywne angażowanie lokalnych przedsiębiorstw.
20.08.2023

Współpraca Stoczni Szczecińskiej Wulkan z firmą Meyer Werft

Stocznia Szczecińska Wulkan poinformowała, że rozpoczęła ramową współpracę z firmą Meyer Werft w zakresie budowy statków i konstrukcji stalowych.
25.07.2023

Inwestycje, współpraca, rozwój. PGE Baltica dla Pomorza

Morska energetyka wiatrowa na Bałtyku to nowe perspektywy dla Pomorza. Inwestycje w ten sektor dynamicznie rosną, a jeden z kluczowych dla branży graczy, PGE Baltica, konsekwentnie włącza się w aktywne wspieranie gospodarczo-społecznego rozwoju regionu.
04.07.2023

Współpraca Portu Gdańsk i mieszkańców dzielnic miasta na rzecz poprawy jakości życia

Radni Dzielnic Nowy Port i Letnica, przedstawiciele mieszkańców i Portu Gdańsk rozmawiali o kolejnych krokach poprawy jakości powietrza. Spotkanie pozwoliło na przekazanie ważnych dla mieszkańców informacji i wypracowanie konstruktywnych wniosków.
25.05.2023

Drugi dzień IX Forum FRACHT „W cieniu konfliktu w Ukrainie – korytarze transportowe. Współpraca pomiędzy polskimi a ukraińskim przewoźnikami”

Infrastruktura kolejowa, co widać na tle konfliktu zbrojonego w Ukrainie, ma nie tylko olbrzymie znaczenie gospodarcze, ale także stanowi istotny element obronności i bezpieczeństwa państw. Wojna w Ukrainie pokazała z całą mocą problemy spowodowane niedoborem energii, a także konieczność inwestowania w nowe kierunki pozyskiwania surowców energetycznych, gdy w wyniku sankcji został zamknięty dostęp do rosyjskich złóż.
24.04.2023

Współpraca z Globalnym Południem jest kluczowa, by przeciwstawić się Rosji i Chinom

Państwa grupy G7 potrzebują wsparcia krajów rozwijających się, by chronić ład międzynarodowy oparty na regułach przed próbami podważania go przez Rosję i Chiny, ale przekonanie do siebie Globalnego Południa nie będzie łatwe, ocenia w środę agencja Kyodo.
19.04.2023

Współpraca okrętów 8. FOW z siłami 16. DZ w ramach ćwiczenia Zalew-23

W tym tygodniu 16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana z Olsztyna realizuje ćwiczenie taktyczne z wojskami pk. Zalew-23. Głównym celem jest demonstracja zdolności największego związku taktycznego północno-wschodniej Polski do odpowiedzi na zagrożenia militarne i niemilitarne od strony morza. Innowacją jest wykorzystanie nowej drogi wodnej przez Mierzeję Wiślaną.
30.03.2023

Singapursko-szwedzka współpraca na rzecz budowy okrętu przyszłości

Singapurska Agencja Nauki i Technologii Obrony (Defence Science and Technology Agency, DSTA) i szwedzki Saab będą wspólnie opracowywać, w ramach projektowania nowego, wielozadaniowego okrętu bojowego (Multi-Role Combat Vessel) dla Marynarki Wojennej Republiki Singapuru (Republic of Singapore Navy, RSN). Planowana jednostka ma być skokiem technologicznym w ramach automatyzacji i użycia jednostki jako platformy dla bezzałogowych pojazdów nawodnych i powietrznych.
28.03.2023

Razem dla offshore – Współpraca PGE Baltica z polską nauką

Polska myśl naukowa może stanowić w dużym stopniu lokalny i krajowy wkład w rozwój morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Dlatego PGE Baltica mocno angażuje się we współpracę z instytucjami naukowymi.
28.02.2023

Współpraca Polski i Danii w zakresie rozwiązań dla farm wiatrowych na morzu

Dalszą współpracą Polski i Danii mogłyby być rozwiązania w zakresie farm wiatrowych na morzu, odnawialne źródła energii, dzielenie się najlepszymi praktykami i bardzo bliska współpraca z pozostałymi krajami basenu Morza Bałtyckiego - powiedziała w czwartek premier Danii Mette Frederiksen.
23.02.2023

FourKites i RCS Logistics – współpraca dla zapewnienia kompleksowej widoczności transportu multimodalnego klientom na całym świecie

Widoczność w czasie rzeczywistym pomaga czołowym dostawcom usług logistycznych w usprawnianiu wykonywanych operacji i stanowi siłę napędową znacznego wzrostu działalności w ramach transportu morskiego i drogowego, zapewniając jednocześnie światowej klasy doświadczenie na rzecz klientów.
16.02.2023

PERN i Port Gdynia: strategiczna współpraca na rzecz bezpieczeństwa państwa

Stanowisko Przeładunku Paliw Płynnych należące do Portu Gdynia i baza paliw PERN w Dębogórzu to dziś kluczowe elementy infrastruktury stanowiące filary bezpieczeństwa energetycznego Polski. Współpraca obu podmiotów właśnie wchodzi na wyższy poziom. Trwają intensywne prace nad pogłębieniem toru wodnego w Porcie Gdynia, który pozwoli PERN rozładowywać tankowce z olejem napędowym o ładowności ponad 100 tys. ton i zanurzeniu do 15 m.
14.02.2023

Japonia i NATO ostrzegają przed coraz bliższą współpracą wojskową Rosji i Chin

Premier Japonii Fumio Kishida i sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg ostrzegli we wtorek w Tokio przed coraz większym zbliżeniem Rosji z Chinami w sferze militarnej w czasie rosyjskiej inwazji na Ukrainę i wzrostu aktywności chińskiego wojska w regionie Indo-Pacyfiku.
31.01.2023

Współpraca trzech krajów zaowocuje nowymi statkami do transportu LNG

Nowoczesne statki do transportu LNG powstaną we współpracy singapurskiego LNG Easy z szanghajską firmą dostarczającą zielonych innowacji dla branży morskiej BlueSoul oraz fińskiego biura projektowego Deltamarin. Jednostki będą wyposażone w kontener cargo typu B (CCS).
09.01.2023

Międzynarodowa współpraca w celu rozwoju Nordycko-Bałtyckiego Korytarza Wodorowego

Spółki przesyłowe z sześciu krajów Unii Europejskiej, w tym Gaz-System, podpisały umowę o współpracy w ramach projektu transgranicznego o nazwie Nordic-Baltic Hydrogen Corridor.
16.12.2022

Współpraca Wood i Gen2 Energy w ramach produkcji ekologicznego wodoru na dużą skalę

Gen2 Energy podpisało umowę z firmą konsultingowo-inżynieryjną Wood w zakresie projektowania inżynieryjnego (FEED) swojego zakładu w Mosjøen w północnej Norwegii, gdzie będzie produkować ekologiczny wodór.
09.11.2022

Niemcy zabezpieczają dostawę LNG dla FSRU w Brunsbüttel. W tle współpraca w offshore wind

Niemiecki koncern energetyczny RWE porozumiał się z emiracką firmą National Oil Company (ADNOC) w sprawie pierwszego ładunku skroplonego gazu LNG, który zostanie przyjęty w terminalu FSRU w Brunsbüttel. Niemcy nawiązali także współpracę z Masdar w obszarze morskiej energetyki wiatrowej.
07.10.2022

Farma na dnie oceanu. Przełomowa współpraca Nemo’s Garden i Siemensa [ZDJĘCIA]

Zespół włoskich inżynierów, nurków i naukowców opracował koncept uprawy roślin pod wodą. Startup Nemo’s Garden stworzył farmę na dnie oceanu, wykorzystując korzystne warunki podwodnej biosfery: stabilną temperaturę, parowanie wody, absorpcję CO2, obfitość tlenu oraz naturalną ochronę przed szkodnikami. Poszukiwania alternatywy w dobie kryzysu żywnościowego Grunty orne stanowią dziś jedynie 11 proc. powierzchni ziemi, a zmiany klimatyczne systematycznie pogarszają sytuację. Na wypadek globalnego kryzysu żywnościowego rozpocz
07.09.2022

Polsko-brytyjska współpraca w sektorze MEW jednym z tematów rozmów ministrów

Bezpieczeństwo żywnościowe i transformacja energetyczna to główne tematy polsko - brytyjskich, w których uczestniczyli ministrowie obu rządów oraz przedstawiciele największych spółek - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Aktywów Państwowych.
11.07.2022

Firmy z Ukrainy zainteresowane współpracą z operatorami w Porcie Gdańsk

W dniach 26-27 maja odbyło się w Spotkanie Biznesowe Polska – Ukraina. Port Gdańsk był partnerem wydarzenia. Głównym organizatorem spotkania był portal Intermodal News. Uczestnicy spotkania rozmawiali na temat możliwości wykorzystania terminali w gdańskim porcie w obsłudze ukraińskich towarów.
31.05.2022

Ministerstwo Infrastruktury: porty i przewoźnicy zainteresowani współpracą z Ukrainą

Współpraca kolejowa, transport drogowy, korytarze logistyczne oraz bieżąca sytuacja geopolityczna były tematami rozmów ministrów infrastruktury Polski i Ukrainy, które odbyły się we wtorek w Medyce - poinformowało w środę Ministerstwo Infrastruktury.
11.05.2022

[WIDEO] 100-lecie Portu Gdynia. Współpraca z młodym gdyńskim artystą

Port Gdynia rozpoczyna świętowanie swojego stulecia i odkrywa karty dotyczące obchodów. Pomoże w tym młody, ale już ceniony gdyński artysta – Jan Rutka.
03.02.2022

Przedsiębiorcy z Danii zainteresowani współpracą z polskim offshore

Z inicjatywy pani Doroty Knudsen z DWEA – duńskiego stowarzyszenia związanego z energetyką wiatrową – odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami z Polski, zorganizowane wspólnie w ramach porozumienia o współpracy przez PTMEW (Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej) oraz PFTM (Polskie Forum Technologii Morskich).
17.11.2021

Baltic Power organizuje konferencję dla zainteresowanych współpracą przy projekcie morskiej farmy wiatrowej

Baltic Power, spółka odpowiedzialna za budowę pierwszej morskiej farmy wiatrowej PKN Orlen i Northland Power, organizuje od 30 listopada do 1 grudnia 2021 r. kolejną konferencję dla podmiotów zainteresowanych współpracą w zakresie dostaw potrzebnych do realizacji projektu.
09.11.2021

Tauron: współpraca z PGE dotyczy morskiej energetyki wiatrowej

Współpraca Grupy Tauron z Polską Grupą Energetyczną (PGE), której dotyczy poniedziałkowa informacja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, dotyczy rozwoju energetyki wiatrowej na Morzu Bałtyckim - wyjaśniają przedstawiciele Taurona.
08.11.2021

20. Forum Gospodarki Morskiej Gdynia – dyskusje i współpraca [WIDEO, ZDJĘCIA]

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia przez lata wypracowało sobie status jednej z najważniejszych imprez o charakterze gospodarczym w regionie i Polsce. Tegoroczna, 20. edycja, przyniosła po raz kolejny dyskusje na tematy ważne dla branży i wspólne próby poszukiwań rozwiązań aktualnych problemów.
10.10.2021

III Morskie Regaty Konsulów. Pokazali, że współpraca to podstawa [ZDJĘCIA]

Przy pięknej, słonecznej pogodzie odbyły się w niedzielę 26 września Morskie Regaty Konsulów. W trzeciej edycji imprezy zorganizowanej przez Pomorski Związek Żeglarski i Stowarzyszenie Konsulów Honorowych w Polsce wzięły udział załogi siedmiorga konsulów.
26.09.2021

PSEW: w sektorze morskiej energetyki wiatrowej kluczowa będzie współpraca

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej opublikowało swoje stanowisko w sprawie rozporządzenia ministra infrastruktury dotyczącego oceny wniosków złożonych w postępowaniu rozstrzygającym.
16.08.2021

Współpraca Flint Systems i Actia Forum

Flint Systems, producent symulatorów VR dla portów, offshore, budownictwa i energetyki, podpisał umowę o współpracy z Actia Forum, jedną z największych morskich firm konsultingowych w regionie Morza Bałtyckiego.
16.08.2021

Prezes PSEW: "Farmy wiatrowe na Bałtyku są faktem, odwrotu nie ma. Teraz liczy się współpraca, dialog i edukacja" [ROZMOWA]

- Bezsensowna byłaby inwestycja, która miałaby zburzyć inne ekosystemy - mówi Janusz Gajowiecki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej w rozmowie na temat stanu obecnego i przyszłości polskich farm wiatrowych, legislacji oraz wpływu farm na ekosystem morski.
10.08.2021

Rus, Chińczyk, dwa bratanki. Współpraca morska Chin i Rosji

Rosja wraz z Chinami zacieśnia współpracę morską, budzą zaniepokojenie Stanów Zjednoczonych. Wspólne manewry marynarki wojennej, czy też współdziałanie w Arktyce sprawiają, że nie można pominąć milczeniem zbliżenia Moskwy i Pekinu.
12.07.2021

Prezydent: wierzę, że współpraca w ramach Trójmorza przyniesie dobre owoce

Trójmorze, to najbardziej dynamicznie rozwijająca się część UE, w której mieszka 120 mln obywateli. Głęboko wierzę, że nasza współpraca w ramach 3SI przyniesie dobre owoce naszym społeczeństwom, państwom, a także całej UE - napisał w niedzielę na Twitterze prezydent Andrzej Duda.
11.07.2021

Współpraca nauki z biznesem: MAN i Wydział Mechaniczny Akademii Morskiej w Szczecinie

W piątek 2 lipca Akademia Morska w Szczecinie oficjalnie usankcjonowała współpracę naukowo-biznesową ze spółkami: MAN Truck&Bus Sp. z o.o. oraz GSC Sp. z.o.o. – jednym z przedstawicieli marki MAN w regionie.
06.07.2021

PAIH: współpraca z Egiptem szansą dla polskich firm rolno-spożywczych, motoryzacyjnych, budowlanych

Współpraca z Egiptem jest szansą dla polskich przedsiębiorstw, które chciałyby inwestować w na rynkach Bliskiego Wschodu i Afryki - stwierdziła w czwartek Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Oceniła, że największy potencjał mają sektory m.in. rolno-spożywczy, motoryzacyjny i budowlany.
01.07.2021

Polskie farmy wiatrowe na celu Japończyków. Możliwa współpraca firm z Polski i Japonii

Polscy i japońscy eksperci, przedstawiciele administracji oraz biznesu i uczelni mieli okazję wymienić się wiedzą na temat rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce i Japonii. W seminarium zorganizowanym przez Ambasadę RP i Biuro Handlowe PAIH w Tokio uczestniczyło kilkadziesiąt osób.
14.06.2021

Współpraca na rzecz bezpieczeństwa żeglugi i środowiska morskiego

Współczesny świat stawia szereg wyzwań przed międzynarodową branżą żeglugową. Dotyczą one m.in. konieczności ograniczenia, a w konsekwencji eliminacji emisji gazów cieplarnianych, usankcjonowania w konwencjach międzynarodowych możliwości stosowania technik zdalnych przeglądów bez narażania na pogorszenie wymaganego poziomu bezpieczeństwa, wprowadzania zabezpieczeń przed zagrożeniami cybernetycznymi czy też zagwarantowania ciągłości łańcucha dostaw drogą morską poprzez zapewnienie terminowych wymian załóg statków.
12.05.2021

Region Morza Bałtyckiego, współpraca i zrównoważony rozwój pod projektowym parasolem

Społeczności Regionu Bałtyckiego intensywniej niż dotąd będą w najbliższej dekadzie działać wspólnie na rzecz zrównoważonego rozwoju. Takie cele i zdania wyznacza „Baltic 2030 Action Plan”. Lokalne samorządy i organizacje otoczenia biznesu, które chcą się zaangażować we wspólne przedsięwzięcia będą działały pod parasolem wsparcia partnerów projektu Umbrella 2.0.
28.04.2021

Projektowanie i Budowa Jachtów - nowy kierunek i współpraca Politechniki Gdańskiej z PRS

22 kwietnia 2021 roku Polski Rejestr Statków podpisał porozumienie z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej o współpracy naukowo-dydaktycznej w związku z otwarciem nowego kierunku studiów na PG - Projektowanie i Budowa Jachtów.
23.04.2021

Port Gdynia i Ørsted – współpraca w przeddzień budowy polskich morskich farm wiatrowych

21 kwietnia br. Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. i Ørsted podpisały list w sprawie współpracy w zakresie bezzałogowych pojazdów, dronów, robotyki i zrównoważonego transportu dla rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.
21.04.2021

Współpraca Uniwersytetu Morskiego w Gdyni z PKN Orlen

Uniwersytet Morski podpisanym listem intencyjnym rozpoczyna współpracę z PKN Orlen. Współpraca obejmować będzie edukację i badania na rzecz morskiej energetyki wiatrowej.
26.03.2021

Premier: współpraca Polski i USA będzie układała się dobrze lub bardzo dobrze

Ze względu na wspólne projekty inwestycyjne i spójność strategiczną, współpraca Polski ze Stanami Zjednoczonymi będzie układała się dobrze lub bardzo dobrze - ocenił w środę premier Mateusz Morawiecki.
20.01.2021

Kraje Morza Czarnego: współpraca regionalna w zakresie niebieskiej gospodarki pomoże odbudować się po pandemii COVID-19

Na spotkaniu ministerialnym 11 grudnia, w obecności komisarza Virginijusa Sinkevičiusa, kraje Morza Czarnego zgodziły się zacieśnić współpracę regionalną w zakresie niebieskiej gospodarki. Współpraca ta, nawiązana w 2019 r. w ramach tzw. Wspólnej agendy morskiej, powinna zwiększyć synergię między krajami i sektorami oraz przyniesie korzyści całemu regionowi.
29.12.2020

Szef MON: współpraca obronna z USA weszła na kolejny, wyższy poziom

Współpraca obronna z USA weszła na kolejny, wyższy poziom; dziś oficjalna reaktywacja V Korpusu US Army, a w Poznaniu trwa już formowanie Wysuniętego Dowództwa V Korpusu - oświadczył dziś minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
16.10.2020

Współpraca w zakresie morskiej energetyki wiatrowej w Polsce

Współpraca w zakresie morskiej energetyki wiatrowej w Polsce była głównym tematem wideokonferencji z sygnatariuszami listu intencyjnego podpisanego w tej sprawie w lipcu 2020 r. W wydarzeniu, które odbyło się 24 września 2020 r., wziął udział wiceminister klimatu, pełnomocnik rządu ds. OZE, Ireneusz Zyska.
25.09.2020

Współpraca okrętów 8. FOW z siłami 7. BOW [foto]

Mijający weekend, 12-13 czerwca, upłynął na intensywnym szkoleniu sił 8. Flotylli Obrony Wybrzeża oraz 7. Brygady Obrony Wybrzeża na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce. Przetrenowana została między innymi operacja załadunku i wyładunku techniki wojskowej z nieprzygotowanego brzegu na pokłady okrętów.
16.09.2020

Współpraca firm SeaData i Camdrone nabiera tempa!

Na nowo powstałej stronie - uavmonitoring.pl możemy zapoznać się z dokładną ofertą, będącą efektem tej kooperacji. Główną z oferowanych usług jest monitoring środowiska, a zwłaszcza jakości powietrza, który obejmuje m. in.: kontrolę stężenia pyłów zawieszonych i niebezpiecznych substancji, mapowanie terenu w 3D i 2D , wizualizacje jakości powietrza w 3D, a także - w oparciu o zebrane przez drona dane - analizę przemieszczania się pyłów w atmosferze nad danym obszarem i identyfikację źródeł zanieczyszczeń.
16.09.2020

Transeuropejska sieć transportowa (TEN-T),współpraca gospodarcza z krajami europejskimi tematami rozmów III Forum Wizja Rozwoju w Gdyni

W dniach 24-25 sierpnia odbędzie się trzecia edycja Forum Wizja Rozwoju, największego wydarzenia gospodarczego w północnej Polsce. Na miejsce konferencji tradycyjnie obrana została Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni. Jeden z bloków tematycznych konferencji poświęcony będzie problematyce związanej ze współpracą gospodarczą Polski z innymi krajami takimi jak Węgry, czy Wielka Brytania. Eksperci omówią również kierunki rozwoju transportu w Polsce z uwzględnieniem sieci TEN-T.
05.08.2020

Zrównoważone rybołówstwo UE: Kontynuowana jest współpraca z Mauretanią

UE aktywnie promuje zrównoważone rybołówstwo na całym świecie. W tym kontekście UE przedłużyła w dniu 7 lipca protokół do obowiązującej umowy o partnerstwie w sprawie połowów z FPP na Islamską Republikę Mauretańską na okres jednego roku.
10.07.2020

Budżet UE, współpraca regionu po pandemii tematami inauguracji polskiego przewodnictwa w V4

Unijny budżet na lata 2021-2027, współpraca regionu po pandemii koronawirusa i priorytety Grupy Wyszehradzkiej zdominowały inaugurujące polskie przewodnictwo w V4 rozmowy premierów Polski, Węgier, Czech i Słowacji w piątek w Warszawie.
03.07.2020

Współpraca energetyczna z USA: przede wszystkim w sektorze gazu

Współpraca na polu energetyki ma być jednym z tematów wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w USA. Od kilku lat Polska kontraktuje tam skroplony gaz, amerykańskie firmy zaś dostarczają elementy elektrowni, przede wszystkim gazowych.
23.06.2020

Współpraca z firmami z Hongkongu pomoże polskim produktom zdobyć chiński rynek

Hongkong daje polskim firmom wiele możliwości współpracy. Tamtejsza gospodarka dynamicznie się rozwija, jest otwarta na produkty z Europy i zna realia współpracy z europejskimi firmami. Dodatkowo może być bramą dla polskich produktów na chiński rynek. Marki wypromowane w Hongkongu łatwiej sprzedają się w Chinach kontynentalnych. – Największy potencjał rozwoju mają branża spożywcza i kosmetyczna – tłumaczy Maciej Wilk z Rady Rozwoju Handlu Hongkongu.
27.01.2020

Współpraca Morskiego Oddziału Straży Granicznej i Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni

Działalność szkoleniowa będzie głównym obszarem współpracy pomiędzy Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni i Morskim Oddziałem Straży Granicznej w Gdańsku. List intencyjny w tej sprawie podpisali 21 stycznia w Gdyni Rektor – Komendant AMW kadm. prof. dr hab. Tomasz Szubrycht i Komendant MOSG kmdr SG Andrzej Prokopski.
23.01.2020

Polsko-japońska współpraca gospodarcza w trzech wymiarach. Na tapecie między innymi Port Zewnętrzny w Gdyni

Współpraca w zakresie inwestycji bezpośrednich, innowacji w energetyce i dużych projektów infrastrukturalnych będą tematami polsko-japońskich sesji biznesowych organizowanych przez Polską Agencję Inwestycji. Rozmowy 21 polskich i 25 japońskich firm zainaugurował Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wraz z Grażyną Ciurzyńską, p.o. Prezes PAIH.
20.01.2020

Prezydent: współpraca energetyczna z Danią ma strategiczny charakter

Współpraca z Danią ma charakter wręcz strategiczny - ocenił prezydent Andrzej Duda w czasie polsko-duńskiego okrągłego stołu nt. współpracy energetycznej. Duński następca tronu książę Fryderyk podkreślał, że wspólnie możemy "z sukcesem" dokonać dekarbonizacji.
25.11.2019

Współpraca PKP PLK i Kolei Litewskich w sprawie bezpieczeństwa na Rail Baltica

PKP Polskie Linie Kolejowe będą współpracować z Kolejami Litewskimi w kwestiach dotyczących bezpieczeństwa na litewskim odcinku międzynarodowej trasy kolejowej Rail Baltica od polsko-litewskiej granicy do Kowna.
13.11.2019

Brexit i współpraca Portu Szczecin-Świnoujście i Portu w Rotterdamie wśród tematów rozmów prezydenta Polski i premiera Holandii

Przyszły budżet Unii Europejskiej, wyjście Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty, przeciwdziałanie zmianom klimatu – to niektóre tematy, których omówienie zapowiedzieli w środę prezydent Andrzej Duda i goszczący go w Holandii premier tego kraju Mark Rutte.
30.10.2019

Prestiżowa współpraca polskiej firmy ze światowym producentem sprzętu morskiego Evac (wywiad)

Pracują z uznanymi na świecie producentami urządzeń okrętowych. Do swoich kontraktów podchodzą z olbrzymią energią i zaangażowaniem, bo branża morska to ich pasja. O współpracy ze stoczniami i armatorami, kontrakcie na wyłączność z firmą Evac i o tym, dlaczego codzienne obowiązki dostarczają zdrowej dawki adrenaliny opowiedział nam Łukasz Szyca z Marine Center.
11.10.2019

Błaszczak: Współpraca V4 korzystna dla państw i bezpieczeństwa obywateli

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział w piątek na spotkaniu szefów resortów obrony państw V4 w Ostrawie w Czechach, że współpraca w Grupie Wyszehradzkiej jest korzystna dla państw i dla bezpieczeństwa obywateli.
21.09.2019

Współpraca Uniwersytetu Morskiego w Gdyni i Ocean Network Express LTD.

W dniu 17 września 2019 roku odbyła się uroczystość podpisania umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Morskim w Gdyni i Ocean Network Express (Europe) Ltd.
19.09.2019

Specjalizacja i współpraca ze światowym przemysłem szansą dla polskich stoczni

Powinnością rządu jest wspieranie przemysłu stoczniowego, a najlepszym narzędziem służącym realizacji tego celu byłyby niskie ceny energii – ocenia Janusz Steinhoff, były minister gospodarki i wicepremier w rządzie Jerzego Buzka. Sektor stoczniowy – jako jedna z branż energochłonnych – dotkliwie odczuwa w kosztach podwyżki cen energii. Były wicepremier podkreśla też, że szansą dla polskich stoczni jest specjalizacja, np. dalszy rozwój w produkcji jachtów, i kooperacja ze światowym przemysłem na wzór przemysłu motoryzacyjne
17.09.2019

Współpraca Polski i Czech ws. żeglugi śródlądowej

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk i czeski minister transportu Vladimir Kremlik podpisali deklarację w sprawie włączenia Odrzańskiej Drogi Wodnej do transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T. Do podpisania dokumentu doszło w Warszawie 28 sierpnia 2019 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów podczas polsko-czeskich konsultacji międzyrządowych.
30.08.2019

Współpraca gospodarcza nie powinna nikogo wykluczać

Równoważenie wpływu dwóch wielkich mocarstw: Chin i Stanów Zjednoczonych leży w polskim interesie – uważa Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej, który wziął udział w debacie o współpracy polsko-chińskiej, która odbyła się w Domu Dziennikarza w Warszawie.
29.07.2019

Mosbacher: współpraca energetyczna między Polska a USA jest jednym z filarów naszych relacji

Współpraca energetyczna między Polską a USA jest jednym z filarów naszych relacji; zmniejsza się import gazu z Rosji do Polski, a import LNG z innych krajów, w tym z USA, rośnie - napisała na Twitterze ambasador USA Georgette Mosbacher.
24.06.2019

Współpraca energetyczna z USA: Import gazu i ropy

Rozszerzenie polsko-amerykańskiej współpracy energetycznej ma być jednym z tematów rozmów prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych. Polska sprowadza z USA skroplony gaz ziemny, okazjonalnie kupuje też amerykańską ropę.
12.06.2019

Współpraca Akademii Morskiej w Szczecinie z Zhejiang Ocean University nabiera tempa

Delegacja z Zhejiang Ocean University w Chinach po raz kolejny odwiedziła Akademię Morską w Szczecinie. Robocze spotkanie przedstawicieli chińskiej uczelni z władzami AM w Szczecinie miało na celu ostateczne ustalenie kształtu współpracy między uczelniami, która to ma rozpocznie się już w kolejnym roku akademickim (2019/20).
21.05.2019

Hassett: gazowa współpraca Polski i USA ma ogromne znaczenie ekonomiczne i geopolityczne

Współpraca Polski i USA dot. dostaw LNG ma ogromne znaczenie ekonomiczne i geopolityczne - powiedział PAP Kevin Hassett, szef doradców ds. gospodarczych amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa. Dodał, że USA badają możliwości współpracy z Polską ws. energetyki atomowej.
08.05.2019

Szefowie MSZ państw V4 za dalszą współpracą w ramach Partnerstwa Wschodniego

Szefowie MSZ państw Grupy Wyszehradzkiej na spotkaniu z przedstawicielami krajów Partnerstwa Wschodniego (PW) oraz KE w Bratysławie opowiedzieli się w poniedziałek za dalszą współpracą w sferze bezpieczeństwa, kontaktów międzyludzkich, infrastruktury i gospodarki.
07.05.2019

Współpraca Wód Polskich z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym

Woda dobrej jakości to zdrowe środowisko. Gdański Uniwersytet Medyczny na kierunku Zdrowie Środowiskowe i BHP uczy m.in. oceny jakości chemicznej i ekotoksykologicznej wód, osadów oraz materiałów deponowanych w środowisku. Stąd wzajemne zainteresowanie współpracą między PGW Wody Polskie a GUMed.
29.04.2019

Polsko-holenderska współpraca partnerska w zakresie możliwości rozwoju transportu wodnego śródlądowego oraz prowadzenia racjonalnej gospodarki wodnej

Przez dwa dni rządowi eksperci w dziedzinie gospodarki wodnej i żeglugi śródlądowej z Holandii oraz Polski mogli wymieniać się wiedzą oraz najlepszymi praktykami w zakresie funkcjonowania tych obszarów w obu państwach.
11.04.2019

Współpraca ST3 OFFSHORE oraz Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej

ST 3 OFFSHORE oraz Zachodniopomorskie Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej podpisali list intencyjny, którego celem jest potwierdzenie wspólnej woli działania stron na rzecz aktywizacji i promocji szkolnictwa zawodowego. Miałoby to polegać na dostosowaniu oferty edukacyjnej oraz utworzeniu dodatkowych szkoleń spawalniczych dla uczestników projektu. Umożliwiłoby to także nabycie uczniom (i nie tylko) niezbędnych kwalifikacji do pozyskania pracy w branży konstrukcji stalowych, przede wszystkim w jednym z największych przedsi
09.04.2019

Szef MON po spotkaniu B9: Współpraca to źródło naszego wspólnego sukcesu

Współpraca to źródło naszego wspólnego sukcesu - podkreślił szef MON Mariusz Błaszczak na piątkowej konferencji prasowej po spotkaniu ministrów obrony tzw. Bukaresztańskiej Dziewiątki zrzeszającej państwa wschodniej flanki NATO.
06.04.2019

LOTOS i Politechnika Gdańska, czyli naukowo-biznesowa współpraca

Grupa LOTOS i Politechnika Gdańska będą współpracować nad projektami badawczo-rozwojowymi w obszarze niskoemisyjnego transportu oraz magazynowania energii. Umowę w tej sprawie podpisano 25 marca w siedzibie uczelni.
25.03.2019

Prezydent Chin: Współpraca z Włochami w duchu szacunku i zaufania

Prezydent Chin Xi Jinping, składający wizytę w Rzymie, powiedział w piątek, że współpraca jego kraju z Włochami zacieśniana jest w duchu "szacunku i zaufania". Nie ma żadnego konfliktu interesów - mówił Xi po spotkaniu z włoskim prezydentem Sergio Mattarellą.
22.03.2019

Współpraca firm i szkół sposobem na wypełnienie luki w obszarze transportu, spedycji i logistyki

Specjaliści Kolei Bałtyckiej, wspólnie z nauczycielami i szczecińskim kuratorium oświaty, będą tworzyli program edukacyjny, który pomoże w uruchomieniu klasy profilowanej specjalizującej się w obszarze transportu, spedycji i logistyki. To jeden z tematów, który będzie omawiany na Zachodniopomorskim Kongresie Oświatowym, który odbędzie się 19 marca w Szczecinie.
18.03.2019

Prezydent: Współpraca Polski i Litwy przebiega dobrze i się intensyfikuje

Współpraca między Polską a Litwą przebiega dobrze i się intensyfikuje; wspólne projekty wzmacniają nasze relacje w znaczeniu międzyludzkim, bezpieczeństwa oraz współpracy energetycznej - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydent Dalią Grybauskaite.
21.02.2019

Ścisła współpraca Portu Gdańsk z InvestGDA gwarancją rozwoju

Jak mówił w listopadzie, podczas wizyty w Chinach Łukasz Greinke, Prezes ZMPG: "Port Gdańsk jest najszybciej rozwijającym się portem w Europie". W najbliższej przyszłości, może stać się największym głębokowodnym portem Bałtyku a biorac pod uwagę wszystkie projekty, które mają się zakończyć do 2020 roku i inwestycje, które sięgną miliarda złotych – już za 10 lat będzie w stanie obsługiwać przeładunki o wielkości 100 mln ton rocznie. Rozwój gdańskiego portu wiąże się jednak z koniecznością rozbudowy infrastruktury drogowo –
01.02.2019

W środę wizyta szefa MSZ w Rumunii; wśród głównych tematów współpraca z rumuńską prezydencją w UE

W środę szef MSZ Jacek Czaputowicz złoży wizytę w Rumunii; wśród głównych tematów jego rozmów znajdzie się m.in. współpraca obu krajów w ramach UE w kontekście rozpoczętej w styczniu unijnej prezydencji Rumunii - poinformował we wtorek resort dyplomacji.
08.01.2019

Ambasador Kazachstanu: Współpraca z Polską praktycznie we wszystkich sferach się rozwija

Obroty handlowe Polski i Kazachstanu od stycznia do września bieżącego roku przekroczyły 1,5 mld dolarów; to prawie dwa razy więcej niż w tym samym okresie w ubiegłym roku; współpraca praktycznie we wszystkich sferach się rozwija - podkreślił ambasador Kazachstanu w RP Margułan Baimuchan.
11.12.2018

Współpraca z chińskim partnerem w Porcie Gdynia to już tradycja

Relacje polsko-chińskie w Porcie Gdynia pielęgnowane są już od kilkunastu lat, czego najlepszym dowodem jest funkcjonujący od 2005 roku terminal GCT.
02.12.2018

Abe: Współpraca Japonii i Rosji obejmuje ponad 150 projektów

Premier Japonii Shinzo Abe powiedział w wywiadzie dla mediów rosyjskich, że w ramach ośmiopunktowego planu zacieśniania współpracy Japonia i Rosja opracowały około 150 wspólnych projektów w różnych sferach i około 60 z nich jest w fazie aktywnej realizacji.
22.11.2018

Kongres 590: Ograniczenie biurokracji i współpraca biznesu z nauką receptą na problemy kadrowe

Redukcja biurokracji w kwestii zatrudnienia cudzoziemców i współpraca biznesu z nauką receptą na problemy kadrowe – to wnioski z debaty „Wyzwania rynku pracy: ujęcie średnio i długoterminowe w tym rola pracowników 50+” podczas III edycji Kongresu 590 w Jasionce (15-16 listopada).
22.11.2018

MIiR: Jesteśmy zainteresowani współpracą z Singapurem w zakresie nowych technologii

Jesteśmy zainteresowani współpracą dwustronną w zakresie produktów i usług o wysokiej wartości dodanej - powiedział w środę szef resortu inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński podczas spotkania z ambasadorem Singapuru w Polsce Loo Choon Yong.
21.11.2018

Chińskie władze zainteresowane współpracą z Portem Gdańsk

Obecność Portu Gdańsk w Chinach jest coraz bardziej zauważalna. Po otwarciu biura handlowego w Szanghaju, przedstawiciele Zarządu Morskiego Portu Gdańsk zostali zaproszeni do rozmów przez jedną z chińskich prowincji.
13.11.2018

Szefowie MSZ Polski i Niemiec: Współpraca polsko-niemiecka niezbędna dla integracji europejskiej

Szefowie MSZ Polski i Niemiec, Jacek Czaputowicz i Heiko Maas, zgodzili się w czasie piątkowych rozmów w Warszawie, że ścisła współpraca polsko-niemiecka jest warunkiem niezbędnym dla przyszłości integracji europejskiej - poinformował resort dyplomacji.
03.11.2018

Współpraca Hapag-Lloyd i Ocean Network Express. Nowy serwis do Polski w połowie października

Niemieckie przedsiębiorstwo logistyczne Hapag-Lloyd poinformowało na swojej stronie o zawarciu umowy z przewoźnikiem Ocean Network Express (ONE). Strategiczne porozumienie dotyczy sieci serwisów dowozowych, które już funkcjonują na wybranych szlakach.
15.10.2018

Szczerski: Tematy nr 1. to współpraca USA z Europą Środkową i obecność wojskowa USA w Polsce

Tematami nr 1 po wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu są współpraca USA z Europą Środkową i przyszłość obecności wojskowej USA w Polsce - powiedział szef kancelarii gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
19.09.2018

Premier: Współpraca transatlantycka kluczem do utrzymania pokoju

Umacnianie przez kraje Trójmorza współpracy Europy i USA jest kluczem do utrzymania pokoju, wzmocnienia demokracji oraz poprawy perspektyw inwestycyjnych, handlowych i gospodarczych – mówił we wtorek w Bukareszcie premier Mateusz Morawiecki.
19.09.2018

Ambasador USA o priorytetach swojej misji: Współpraca energetyczna, wojskowa i inwestycyjna

Polsko-amerykańska współpraca energetyczna i wojskowa, a także inwestycyjna będą priorytetami działania nowej ambasador USA w Polsce. Georgette Mosbacher przedstawiła swoje plany na najbliższe miesiąca w czasie spotkania w rezydencji ambasady USA w Warszawie.
14.09.2018

Współpraca Portu Gdańsk z Rotterdamem

Dynamiczny rozwój, otwieranie się na rynki całego świata, działania handlowo-marketingowe na szeroką skalę – to must have nowoczesnego portu. Podobnie jak digitalizacja oraz wymiana doświadczeń i współpraca między portami. Właśnie w tym celu do Portu Gdańsk przyjechali przedstawiciele z Rotterdamu.
13.09.2018

Efekt Rejsu Niepodległości - współpraca Portu Gdynia z Transnet National Ports Authority

Rejs Niepodległości, który rozpoczął się w Gdyni 20 maja br., to wspólna inicjatywa Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Akademii Morskiej w Gdyni i Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.
21.08.2018

Współpraca Uniwersytetu Gdańskiego z Portem Gdańsk

Współpraca w zakresie praktyk studenckich, projektów badawczo-rozwojowych oraz szkoleń i konferencji, a także transferu wiedzy i komercjalizacji wyników badań naukowych – to obszary wspólnych działań w ramach porozumienia podpisanego 23 lipca 2018 roku pomiędzy Uniwersytetem Gdańskim a Portem Gdańsk.
23.07.2018

Współpraca Uniwersytetu Gdańskiego z Portem Gdańsk

Współpraca w zakresie praktyk studenckich, projektów badawczo-rozwojowych oraz szkoleń i konferencji, a także transferu wiedzy i komercjalizacji wyników badań naukowych – to obszary wspólnych działań w ramach porozumienia pomiędzy Uniwersytetem Gdańskim a Portem Gdańsk. Podpisanie dokumentu pomiędzy Uniwersytetem Gdańskim a Zarządem Morskiego Portu Gdańsk odbędzie się w najbliższy poniedział o godz. 10:00 w Rektoracie.
19.07.2018

Współpraca w turystyce i w gospodarce. Razem dla rozwoju Euroregionu Bałtyk

W 2018 roku pracom Euroregionu Bałtyk przewodzi Dania. Na Pomorzu gościła Anne Thomas – wiceburmistrz Bornholmu i Prezydent ERB.
10.07.2018

W Warszawie polsko-meksykańskie konsultacje; tematem m.in. współpraca polityczna i gospodarcza

Dwustronna współpraca polityczna, gospodarcza, inwestycyjna, turystyczna, a także kulturalna i naukowa była przedmiotem XI rundy polsko-meksykańskich konsultacji politycznych, które odbyły się w czwartek w Warszawie.
14.06.2018

Mattis: współpraca NATO z USA fundamentem bezpieczeństwa

Sprawna współpraca i komunikacja pomiędzy NATO i Unią Europejską jest obecnie jednym z fundamentów funkcjonowania Sojuszu - powiedział w piątek sekretarz obrony USA James Mattis na zakończenie dwudniowego spotkania ministrów obrony NATO w Brukseli.
09.06.2018

Dworczyk: współpraca z krajami bałtyckimi - coraz bardziej dynamiczna

Współpraca z krajami bałtyckimi staje się coraz bardziej dynamiczna - uważa szef KPRM Michał Dworczyk. Wyraził też przekonanie, że wspólne projekty m.in. między Polską a Litwą pozytywnie wpłyną na sytuację w regionie, a także na poprawę sytuacji mniejszości polskiej na Litwie.
05.06.2018

Współpraca STARTERA oraz Rady Inteligentnej Specjalizacji ISP1 na rzecz branży portowo-logistycznej

Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości wesprze rozwój i zaangażuje się w działania na rzecz Inteligentnej Specjalizacji Pomorza z obszaru Technologie offshore i portowo-logistyczne (ISP1). List intencyjny został podpisany dziś przez Tomasza Szymczaka – Prezesa Zarządu Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości oraz Jowitę Zielinkiewicz – Przewodniczącą Rady ISP1 – Dyrektor Działu Innowacji i Pozyskiwania Funduszy w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk S.A.
25.05.2018

PGNiG szuka sposobów na obniżenie cen gazu. Pomoże mu w tym współpraca z innowacyjnymi firmami

700 mln zł – to środki, jakie Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zamierza w najbliższych pięciu latach przeznaczyć na innowacje. Celem jest usprawnienie działalności spółki w każdym obszarze, a w rezultacie stopniowe obniżanie kosztów dostaw gazu do odbiorców końcowych. Ma w tym pomagać współpraca ze start-upami na przykład w ramach centrum startupowego InnVento. W ciągu roku działalności tego programu PGNiG otrzymało ponad sto zgłoszeń od innowacyjnych młodych firm. Na stałe współpracuje z osiemnaście, a z jednym z nich lad
17.05.2018

Duda: Współpraca gospodarcza ważnym filarem strategicznego sojuszu z USA

Współpraca gospodarcza jest - obok wymiaru bezpieczeństwa - ważnym filarem strategicznego sojuszu Polski ze Stanami Zjednoczonymi - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda podczas polsko-amerykańskiego szczytu gospodarczego. Poinformował też, że Polska bardzo sobie ceni współpracę energetyczną z USA i, że nasz kraj i USA muszą kontynuować wysiłki, by region stał się wolny od wpływów monopolisty ze Wschodu.
26.04.2018

Prezydent Etiopii: Interesuje nas ścisła współpraca z Polską

Etiopię interesuje ścisła współpraca z Polską, rozszerzenie wymiany handlowej oraz przyciągnięcie polskich inwestycji - mówił we wtorek w Warszawie prezydent Etiopii Mulatu Teshome Wirtu, po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą.
24.04.2018

Akademia Morska i Kongsberg Maritime Poland – współpraca nauki z biznesem

Akademia Morska w Szczecinie oraz Kongsberg Maritime Poland podpisały umowę ramową, regulującą warunki współpracy w obszarze badawczym, edukacyjnym i kadrowym. Spotkanie przedstawicieli zarządu Kongsberg Maritime Poland wiceprezesa Radosława Sochanowskiego i prokurenta Michała Kraczewskiego z władzami Akademii – rektorem Akademii Morskiej Wojciechem Ślączką oraz dziekanami wszystkich wydziałów uczelni odbyło się w czwartek w Sali Tradycji AM.
29.03.2018

Polsko-amerykańska współpraca podoficerska

Polsko-amerykańska współpraca podoficerska była głównym tematem wizyty w 3. Flotylli Okrętów w Gdyni delegacji Jednostki Wsparcia Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych stacjonującej w Redzikowie (Naval Support Facility Redzikowo).
27.03.2018

Unipetrol: Współpraca z policją i własne dochodzenie ws. wybuchu w rafinerii w Kralupach

Unipetrol współpracuje z policją i prowadzi własne postępowanie w sprawie wybuchu w terminalu rafinerii w Kralupach, do którego doszło w czwartek - podała czeska spółka. Unipetrol potwierdził, że rafineria przygotowuje się do zapowiadanego wcześniej postoju remontowego.
23.03.2018

Morawiecki: Współpraca Polski i Niemiec niezbędna do zapewnienia współpracy w Europie

Współpraca Polski i Niemiec jest niezbędna do zapewnienia dobrej współpracy w Europie - mówił premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Rząd niemiecki chce pielęgnować dobre stosunki sąsiedzkie; pozytywnym elementem relacji - stosunki gospodarcze - zapewniła Merkel.
19.03.2018

Współpraca 8.FOW z Pomorskim Dywizjonem Straży Granicznej

W czwartek, 15 marca, w 8. Flotylli Obrony Wybrzeża odbyło się spotkanie robocze marynarzy z dowódcami jednostek pływających Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej.
15.03.2018

Kopcińska: dwustronna współpraca strategiczna z USA nie jest zagrożona

Dwustronna współpraca strategiczna z USA nie jest zagrożona, kontakty dyplomatyczne pozostają na dotychczasowym poziomie - powiedziała we wtorek PAP rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, odnosząc się do informacji Onetu, zgodnie z którymi Amerykanie wprowadzili sankcje wobec polskich władz.
06.03.2018

Współpraca ENAMOR i Polskiego Rejestru Statków w obszarze monitorowania i analiz efektywności energetycznej statków handlowych

11 stycznia 2018 roku spółki ENAMOR sp. z o.o. i Polski Rejestr Statków podpisały list intencyjny, wyrażając w ten sposób wspólną wolę podjęcia działań zmierzających do rozpoczęcia współpracy w obszarze monitorowania i analizy efektywności energetycznej statków.
14.02.2018

Wiceszef MSZ: Współpraca z Zachodnim Bengalem celem Forum Biznesu Polska-Indie w Kalkucie

Rozwój współpracy gospodarczej z jednym z najszybciej rozwijających się stanów w Indiach, jakim jest Zachodni Bengal, to jeden z celów rozpoczętego w poniedziałek Forum Biznesu Polska-Indie w Kalkucie - poinformował PAP wiceszef MSZ Marek Magierowski.
15.01.2018

Prezydent Macron za współpracą Chin i UE w ramach inicjatywy Pasa i Szlaku

Chiny i Unia Europejska powinny współpracować w ramach chińskiej inicjatywy Pasa i Szlaku; to nie może być projekt w jedną stronę - oświadczył prezydent Francji Emmanuel Macron, który w poniedziałek rozpoczął wizytę w Państwie Środka.
08.01.2018

Bezpieczeństwo i współpraca gospodarcza - tematami polsko-brytyjskich konsultacji międzyrządowych

Bezpieczeństwo i współpraca będą najważniejszymi tematami polsko-brytyjskich konsultacji międzyrządowych w Warszawie - powiedział w środę PAP wiceszef MSZ Konrad Szymański. Udział w rozmowach mają wziąć premierzy Polski i Wielkiej Brytanii: Mateusz Morawiecki i Theresa May.
21.12.2017

Współpraca nauki i biznesu w ramach inteligentnych specjalizacji

W Towarzysztwie Naukowym Organizacji i Kierownictwa Gdańsk 27 listopada odbyło się spotkanie naukowców i praktyków nt. współpracy nauki i biznesu w ramach inteligentnych specjalizacji. Szerokiego omówienia procesu wyłaniania i wdrażania projektów w ramach inteligentnych specjalizacji Pomorza dokonał dr Adam Mikołajczyk, dyrektor Departamentu Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.
11.12.2017

Nowoczesny sprzęt w pracowni WIET. Współpraca Vitronic Polska i Akademii Morskiej w Szczecinie

Przedstawiciele Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu Akademii Morskiej w Szczecinie oraz firmy Vitronic Polska oficjalnie podpisali umowę o współpracy.
11.12.2017

Strategiczna współpraca Grupy Azoty i CTL Logistics

Grupa Azoty podpisała dziś porozumienie z CTL Logistics ws. m.in. przejęcia spółek celowych, a tym samym konsolidacji działalności bocznic w Kędzierzynie i Puławach. Oznacza to, że od 1 stycznia 2018 roku wszystkie spółki zarządzające bocznicami w Grupie Azoty znajdą się w strukturach Grupy. Konsolidatorem usług bocznicowych jest Grupa Azoty KOLTAR, natomiast CTL Logistics pozostaje strategicznym partnerem Grupy Azoty w obszarze przewozów.
07.12.2017

Współpraca gospodarcza tematem rozmów Szydło z przywódcami afrykańskimi

Zacieśnianie współpracy gospodarczej było jednym z tematów rozmów premier Beaty Szydło z przywódcami afrykańskimi, w tym m.in. premierami Etiopii i Algierii i prezydentami Wybrzeża Kości Słoniowej oraz Senegalu, które odbyły się na marginesie szczytu UE-UA.
01.12.2017

Szczerski: Dla Wietnamu współpraca z Polską jest priorytetowa

Polska jest dla Wietnamu krajem priorytetowym w Europie Środkowej – powiedział we wtorek w Hanoi szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy, Krzysztof Szczerski, podsumowując rozmowy polityczne szefa państwa w stolicy Wietnamu.
29.11.2017

Finlandia/Szef MSZ: Współpraca obronna to najlepsze, co można dostać z UE

Zdaniem ministra spraw zagranicznych Finlandii Timo Soiniego przyszła współpraca obronna (PESCO) to najlepsze, co można uzyskać z UE. Fińskie media podkreślają, że nienależąca do NATO Finlandia od początku aktywnie uczestniczyła w unijnym projekcie obronnym.
13.11.2017

NATO: Nowa struktura dowodzenia, współpraca z UE i więcej wojsk w Afganistanie

Propozycja stworzenia nowych centrów dowodzenia, dostosowanie infrastruktury UE do przerzutu wojsk i zwiększenie szkoleniowego kontyngentu wojsk NATO w Afganistanie – to najważniejsze postanowienia zakończonego w czwartek spotkania ministrów obrony NATO.
09.11.2017

Biznes w sektorze morskim a Strategia Bałtycka. Jakie korzyści może przynieść międzynarodowa współpraca?

Dowiedz się, jak nawiązać kontakty gospodarcze z partnerami z Regionu Morza Bałtyckiego. Żegluga i bezpieczeństwo to główne tematy seminarium organizowanego w środę, 8 listopada 2017 r. w Gdańsku.
06.11.2017

Bezpieczeństwo i współpraca w regionie Morza Śródziemnego tematem konferencji OBWE w Palermo

- Nie powinniśmy traktować czasowej poprawy sytuacji, jako czegoś stałego, niezmiennego. Jak pokazuje czas, najskuteczniejszymi sposobami rozwiązywania problemu nielegalnej migracji okazały się być te, które leczą jej przyczyny - powiedział minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski w swoim wystąpieniu podczas konferencji OBWE poświęconej bezpieczeństwu i współpracy w regionie Morza Śródziemnego w zakresie problematyki migracji, która odbyła się w Palermo na Sycylii.
25.10.2017

Współpraca naukowo-biznesowa Akademii Morskiej i Enea

ENEA Operator sp. z o.o. oraz Akademia Morska w Szczecinie podjęły decyzję o współpracy w ramach przedsięwzięć innowacyjnych i badawczo-rozwojowych.
10.10.2017

Współpraca MOSG z Muzeum II Wojny Światowej

Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG dr Piotr Patla i Zastępca Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr Tomasz Gliniecki 9 października podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy reprezentowanymi przez siebie instytucjami.
10.10.2017

PGZ: Możliwa polsko-brytyjska współpraca przy systemie obrony przeciwlotniczej

Strona brytyjska potwierdziła gotowość do daleko idącej współpracy ws. transferu technologii potrzebnych do produkcji w Polsce systemu obrony przeciwlotniczej krótkiego zasięgu - informuje Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ).
06.10.2017

Dalsza współpraca MGMiŻŚ z Republiką Indonezji

Wizyta przedstawicieli kierownictwa Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej: ministra Marka Gróbarczyka oraz wiceminister Anny Moskwy, w Republice Indonezji była doskonałą okazją do kontynuowania rozmów o współpracy pomiędzy oboma krajami.
02.10.2017

Premier: Współpraca Polski i państw bałtyckich musi być bardzo silna

Współpraca Polski i państw bałtyckich musi być bardzo silna; naszym interesem jest bezpieczeństwo regionu - mówiła premier Beata Szydło po spotkaniu z premierem Estonii Juri Ratasem. Z kolei premier Ratas ocenił, że nie będziemy w stanie korzystać z owoców współpracy w UE bez solidarności.
19.09.2017

Współpraca transgraniczna Polska-Rosja

11 września br. na pokładzie Kruzernsztern odbyło się spotkanie przedstawicieli Akademii Morskiej w Gdyni oraz Politechniki w Kaliningradzie w celu omówienia możliwości współpracy w ramach Programu Transgranicznego Polska-Rosja.
15.09.2017

Prezydent Kazachstanu: Współpraca z Polską obowiązkiem z uwagi na geografię

Współpraca jest naszym obowiązkiem, ponieważ Kazachstan leży w sercu Eurazji, a Polska w centrum Europy - oświadczył w środę prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew podczas Polsko-Kazachstańskiego Forum Gospodarczego w Astanie.
06.09.2017

MSZ Chin: Współpraca z Filipinami na spornym morzu wzorem działania

Szef MSZ Chin Wang Yi podczas wizyty na Filipinach wyraził nadzieję, że współpraca Pekinu i Manili w sprawie eksploracji zasobów na Morzu Południowochińskim stanie się wzorem rozwiązywania konfliktów z innymi krajami zgłaszającymi roszczenia na tym akwenie.
26.07.2017

Współpraca MOSG z Politechniką Gdańską

Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG dr Piotr Patla spotkał się 13 lipca z Rektorem Politechniki Gdańskiej prof. dr. hab. inż. Jackiem Namieśnikiem. Rozmowy dotyczyły przede wszystkim wytyczenia kierunków dalszej współpracy pomiędzy Morskim Oddziałem Straży Granicznej a Politechniką Gdańską.
14.07.2017

Deklaracja szczytu Trójmorza: nasza współpraca przyczyni się do rozwoju całej UE

Współpraca między krajami Trójmorza jest w interesie UE, przyczyni się do jej rozwoju - głosi przyjęta w czwartek deklaracja uczestników drugiego szczytu inicjatywy Trójmorza w Warszawie. Priorytetem Trójmorza - według dokumentu - jest wspieranie inwestycji w infrastrukturę.
06.07.2017

Chorąży: Klastry wprowadzają zdrową równowagę między konkurencją i współpracą

Klastry wprowadzają zdrową równowagę między konkurencją i współpracą, dlatego należy wspierać ich rozwój - uważa wiceminister rozwoju Paweł Chorąży. Według niego pożądane i możliwe jest wsparcie nie tylko na poziomie lokalnym, ale także ponadnarodowym.
30.06.2017

Lądowo - morska współpraca

Jednym z głównych zadań 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej jest obrona Wybrzeża, dlatego „Dwunastka” systematycznie zacieśnia współpracę z Marynarką Wojenną.
29.06.2017

Szczerski: Tematem szczytu Trójmorza współpraca Europy Środkowej i USA dot. inwestycji

Celem lipcowego szczytu państw Trójmorza jest m.in. rozmowa o współpracy transatlantyckiej w dziedzinie inwestycji rozwojowych - powiedział we wtorek PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Zapowiedział, że przesłaniem szczytu będzie też głos za utrzymaniem unijnej polityki spójności.
20.06.2017

Szczerski: bezpieczeństwo i współpraca ekonomiczna tematami rozmów z Trumpem

Najważniejszym punktem lipcowej wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Warszawie będą rozmowy dwustronne z prezydentem Andrzejem Dudą - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Jak dodał, obaj przywódcy rozmawiać będą o kwestiach bezpieczeństwa i współpracy ekonomicznej.
16.06.2017

Japonia: Rząd zainteresowany współpracą w ramach Pasa i Szlaku

Premier Japonii Shinzo Abe oświadczył podczas forum o przyszłości Azji, że Tokio jest gotowe współpracować z Chinami w ramach inicjatywy Pasa i Szlaku. Dotychczas Japonia nie wyrażała zainteresowania tym projektem.
06.06.2017

Współpraca handlowa z Chinami jednym z tematów kongresu gospodarczego w Nadarzynie

Współpraca handlowa z Chinami oraz rola relacji administracji z samorządem gospodarczym w rozwoju przedsiębiorczości, to niektóre tematy Kongresu Gospodarczego Europy Centralnej i Wschodniej, który odbędzie się 7 czerwca w Nadarzynie koło Warszawy.
30.05.2017

Chiny/ Szydło: Jest duże zainteresowanie współpracą z Polską

Wśród państw azjatyckich jest duże zainteresowanie współpracą z Polską, zarówno jeżeli chodzi o inwestycje, jak i wymianę handlową – powiedziała w poniedziałek w Pekinie premier Beata Szydło.
15.05.2017

Trudna współpraca na rzecz poprawy infrastruktury w Europie Środkowej

Nowe kraje członkowskie UE mają problem ze realizacją współnych projektów infrastrukturalnych. Problem leży w różnych potrzebach, doświadczeniach i procesach organizowania inwestycji w tych państwach - to jeden z wniosów debaty pt. Infrastruktura transportowa w Europie Centralnej i w Polsce, jaka odbyła się na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.
11.05.2017

Kochalski: Współpraca polsko-chińska w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku może przynieść wymierne korzyści

Współpraca polsko-chińska w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku może przynieść wymierne korzyści obydwu państwom – powiedział doradca prezydenta Cezary Kochalski podczas polsko-chińskiej konferencji „One Belt One Road” w Opolu.
26.04.2017

Współpraca konkurujących na co dzień firm w ramach klastrów napędza rozwój gospodarki. Potrzebne jednak wsparcie administracji

W Polsce istnieje ok. 200 klastrów, czyli firm konkurujących ze sobą, ale decydujących się na współpracę, aby osiągnąć wspólny cel, np. realizację prac badawczo-naukowych. Ponad połowa z nich działa aktywnie, tworzy innowacyjne rozwiązania i przyciąga zagraniczne inwestycje. Kooperacja przedsiębiorstw w ramach jednej branży pozwala im przyspieszyć rozwój i jednocześnie napędza gospodarkę. Klastry są jej potrzebne, ale i one wymagają wsparcia w rozwinięciu działalności czy wyjściu za granicę – podkreśla Krzysztof Krystowski, preze
28.01.2017

Współpraca Urzędu Morskiego z BHMW

4 stycznia na spotkaniu w Urzędzie Morskim w Szczecinie Dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku kpt.ż.w. Włodzimierz Kotuniak i Szef Biura Hydrograficznego Marynarki Wojennej kmdr mgr inż. Andrzej Kowalski podpisali „Plan współpracy na rok 2017…”.
05.01.2017

Pierwsza współpraca śmigłowca z Kormoranem

Załoga śmigłowca SH-2G zrealizowała wczoraj (13 grudnia) lot doświadczalny na współpracę z nowym niszczycielem min ORP Kormoran.
16.12.2016

Współpraca polsko-norweska

W ramach cyklu konferencji ReForum.eu w dniu 5 grudnia br. na Wydziale Neofilologicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbyło się spotkanie nt. "Energetyka, technologie morskie i bezpieczeństwo".
08.12.2016

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.