mk
4 stycznia na spotkaniu w Urzędzie Morskim w Szczecinie Dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku kpt.ż.w. Włodzimierz Kotuniak i Szef Biura Hydrograficznego Marynarki Wojennej kmdr mgr inż. Andrzej Kowalski podpisali „Plan współpracy na rok 2017”.
Podpisane dokumenty są kontynuacją wieloletniej współpracy pomiędzy instytucjami, m.in. w zakresie wykonywania pomiarów hydrograficznych, wymiany danych potrzebnych do opracowywania map morskich i publikacji nautycznych, wymiany informacji nawigacyjnych, hydrograficznych, geodezyjnych, mających wpływ na bezpieczeństwo żeglugi i ochronę środowiska morskiego, przekazywania informacji o rejonach prowadzenia badań naukowych, prac czerpalnych, nurkowań, informacji o sytuacjach lodowych, sztormowych i powodziowych, a także o statkach, wobec których wydano decyzję o zatrzymaniu lub na których mogą znajdować się nielegalni pasażerowie.
Instytucje reprezentowali: BHMW - komandor Andrzej Kowalski, MOSG - kontradmirał Piotr Stocki, Urząd Morski w Szczecinie - dyrektor Andrzej Borowiec, Urząd Morski w Gdyni - dyrektor Wiesław Piotrzkowski, Urząd Morski w Słupsku - dyrektor Włodzimierz Kotuniak.
ARP S.A. podpisało trzy listy intencyjne w sektorze defence. Celem wzmocnienie krajowego potencjału obronnego
Sejm uchwalił ustawę rozszerzającą uprawnienia wojska i służb na Morzu Bałtyckim
Okręty podwodne mieczem sił morskich. Model odstraszania morskiego definiujący równowagę strategiczną
Na plaży w Lipawie został znaleziony dron. Łotweskie wojsko go zidentyfikowało
ARP S.A. podpisało trzy listy intencyjne w sektorze defence. Celem wzmocnienie krajowego potencjału obronnego
Polska i Norwegia współautorami bezpieczeństwa Bałtyku
Szef MON: zespół zadaniowy ds. programu ORKA przygotował rekomendacje dla rządu