• <
mewo_2022

Współpraca Uniwersytetu Morskiego w Gdyni z PKN Orlen

ac

26.03.2021 12:30 Źródło: UMG
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Współpraca Uniwersytetu Morskiego w Gdyni z PKN Orlen

Partnerzy portalu

Współpraca Uniwersytetu Morskiego w Gdyni z PKN Orlen  - GospodarkaMorska.pl
fot. pixabay

Uniwersytet Morski podpisanym listem intencyjnym rozpoczyna współpracę z PKN Orlen. Współpraca obejmować będzie edukację i badania na rzecz morskiej energetyki wiatrowej. 

Współpraca zakłada m.in. realizację innowacyjnych inicjatyw badawczych, analitycznych i naukowych związanych z rozwojem morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Szczególnie istotna jest kontynuacja współpracy PKN Orlen z Instytutem Morskim Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w zakresie innowacyjnych prac badawczo-rozwojowych, badań analitycznych i środowiskowych związanych z rozwojem morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.

Uniwersytet Morski w Gdyni planuje również uruchomienie kierunków studiów inżynierskich poświęconych morskiej energetyce wiatrowej. Ich absolwenci zyskają wiedzę techniczną i praktyczną, niezbędną do pracy przy przygotowaniu i obsłudze farm, które wkrótce powstaną na Bałtyku. Specjaliści PKN Orlen podzielą się ze studentami praktyczną wiedzą i doświadczeniem oraz zapewnią wsparcie merytoryczne przy rozwoju nowych kierunków kształcenia.


seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.