• <
premium

Dane kontaktowe

 • Adres: 81-225 Gdynia, Morska 81-87
 • Telefon: 58 690 12 92
 • Fax: 58 620 67 01

Udostępnij

INFORMACJE DLA KANDYDATÓW

Uniwersytet Morski w Gdyni stwarza możliwości niezbędne do prawidłowego studiowania i oferuje swoim studentom dobre warunki socjalno-bytowe i kulturalno-rekreacyjne.
Studenci spełniający odpowiednie wymagania mogą liczyć na stypendia socjalne, socjalne w zwiększonej wysokości, specjalne dla osób niepełnosprawnych, natomiast studenci, którzy uzyskują wyróżniające oceny, mogą otrzymać stypendium Rektora dla najlepszych studentów za osiągnięcia naukowe, artystyczne oraz za wysokie wyniki sportowe. Studenci mogą otrzymać również stypendium ministra za osiągnięcia w nauce oraz za wybitne osiągnięcia sportowe.
Czytelnicze potrzeby społeczności akademickiej zaspokaja biblioteka, licząca ponad 100 tysięcy woluminów, bogato zaopatrzona w literaturę niezbędną do procesu kształcenia. Biblioteka jest skomputeryzowana, dysponuje czynną do wieczora czytelnią: książek, czasopism i – co ważne – internetową. Ponadto studentom Wydziału Nawigacyjnego służy filia biblioteki w budynku przy al. Jana Pawła II 3.
Do dyspozycji studentów spoza Trójmiasta i okolic oddano 893 miejsca w Studenckich Domach Marynarza AM w Gdyni. W Domu Studenckim położonym przy ul. Sędzickiego 19 może zamieszkać 314 osób. Pozostałe domy studenckie zlokalizowane są przy ul. Beniowskiego, w pobliżu kompleksu głównych zabudowań Akademii, i łącznie mają 635 miejsc w zespołach mieszkalnych z kuchniami, łazienkami i przedpokojami. Zamieszkanie w Studenckim Domu Marynarza jest odpłatne, są trzy standardy miejsc w następujących odpłatnościach: 370 zł – standard podwyższony, 340 zł – standard podstawowy, 290 zł – standard oszczędny – odpłatność może ulec zmianie. Prawo ubiegania się o miejsce w Studenckim Domu Marynarza ma student zamiejscowy, tzn. taki, który jest na stałe zameldowany poza Trójmiastem, skąd dojazd dostępnym środkiem komunikacji do uczelni uniemożliwiałby lub w znacznym stopniu utrudniał studiowanie. O miejsce w SDM mogą ubiegać się również studenci miejscowi, którzy ze względów szczególnych (lokalowych lub rodzinnych) nie mają warunków do nauki.
W głównym budynku Akademii przy ul. Morskiej 81-87 funkcjonuje nowocześnie wyposażona stołówka, czynna we wszystkie dni tygodnia.
Studenci mogą rozwijać swoją sprawność fizyczną oraz intelektualną w sekcjach sportowych, a także w 20 kołach naukowych, m.in. w Naukowym Kole Jakości „Quality Team”, Naukowym Kole Badań Podwodnych „Sea Quest”, Naukowym Kole Turystyki i Hotelarstwa oraz w organizacjach studenckich.
W Akademii działa Parlament Studentów oraz samorządy wydziałowe, a przedstawiciele tych gremiów biorą udział w pracach rad wydziałów i Senatu Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Kontakt do działów firmy

Dziekanaty wydziałów:

NAWIGACYJNY: tel. 58 690 11 44
ELEKTRYCZNY: tel. 58 690 16 51
MECHANICZNY: tel. 58 690 13 21
PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I TOWAROZNAWSTWA-Studia stacjonarne: tel. 58 690 12 15
PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I TOWAROZNAWSTWA-Studia niestacjonarne: tel. 58 690 15 34

REKTORAT: tel. 58 620 75 12
Sekretariat Kanclerza: tel. 58 621 65 78

Filmy

 • 28 października na Uniwersytecie Morskim w Gdyni uroczyście rozpoczęto 2. edycję studiów podyplomowych Executive Offshore Wind MBA. To prestiżowy program, który kształci przyszłą kadrę menadżerską powstającej właśnie branży morskiej energetyki wiatrowej.

 • Symbolizująca wybudowanie najwyższego punktu obiektu wiecha, została powieszona w czwartek (15 września) na budowie Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, która powstaje w Gdańsku w pobliżu Twierdzy Wisłoujście. 

 • Uniwersytet Morski w Gdyni zainaugurował właśnie pierwsze w Polsce, a drugie w Europie i na świecie podyplomowe studia Executive Offshore Wind MBA. Ich słuchacze w nieodległej przyszłości będą prowadzili projekty związane z morską energetyką wiatrową.

 • Dwa semestry i 190 godzin wykładów, ćwiczeń, laboratoriów oraz zajęć z praktykami, którzy branżę offshore znają od podszewki. To wszystko w ramach nowego kierunku studiów podyplomowych "Zarządzanie ryzykiem w morskim przemyśle wydobywczym i energetyce wiatrowej", który 3 marca startuje na Uniwersytecie Morskim w Gdyni. Podpisanie umowy w sprawie powołania nowych studiów, których partnerem głównym jest PGE Baltica, odbyło się w poniedziałek 28 lutego. Wciąż są wolne miejsca w ramach rekrutacji uzupełniającej. 

 • Niepokój związany z terminami, optymizm stoczni i firm technologicznych oraz mnóstwo możliwych wariantów do obrania – takie konkluzje można było wysnuć po pierwszym seminarium „Fit For 55. Szanse i zagrożenia dla transportu morskiego” zorganizowanym przez PRS w auli Uniwersytetu Morskiego w Gdyni 10 lutego.

 • W piątek, 19 listopada, przedstawiciele Korpusu Dyplomatycznego Państw-Członków Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) gościli w Gdyni. Wizyta studyjna odbyła się w ramach wspierania polskiej kandydatury do Rady IMO w kategorii C na lata 2022-23.

 • Uniwersytet Morski w Gdyni i PGE we wtorek 18 maja podpisały list intencyjny o współpracy eksperckiej w celu rozwijania morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. – Stoimy przed historyczną szansą nadrobienia zaległości związanych z energetyką. Ta branża zmienia się na naszych oczach – mówił Grzegorz Witkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, który podczas wydarzenia ogłosił budowę portu instalacyjnego dla projektów offshore w Porcie Gdynia wartą 435 milionów euro.

 • W ubiegłym roku, amerykański Uniwersytet Stanforda przygotował zestawienie 2 proc. najbardziej wpływowych naukowców na świecie. W prestiżowym gronie znalazł się między innymi profesor Tomasz Tarasiuk z Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. W naszym wywiadzie zdradził, skąd zainteresowanie elektroenergetyką okrętową, czym różnią się studia w Polsce od tych w Chinach i jak wyglądają prace na jednostce badawczej "Horyzont".

 • W ubiegłym roku, amerykański Uniwersytet Stanforda przygotował zestawienie 2 proc. najbardziej wpływowych naukowców na świecie. W prestiżowym gronie znalazł się między innymi profesor Krzysztof Górecki z Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. W naszym wywiadzie opowiedział o swojej pracy, ciekawych projektach i zdradził, dlaczego zawód naukowca daje olbrzymią wolność, ale i niesie ze sobą odpowiedzialność.

 • Na przestrzeni lat zmieniała się jego nazwa i lokalizacja. Jednak przez cały ten czas przyświecał mu jeden cel – służba polskiemu morzu. Uniwersytet Morski w Gdyni świętuje! 8 grudnia minęło dokładnie sto lat działalności uczelni. Z tej okazji odbył się szereg uroczystości w mieście i na morzu.

 • Akademia Morska w Gdyni podpisała umowę partnerską z Rolls-Royce Polska

 • Testy Bukoviny w Bornem Sulinowie - reportaż GospodarkaMorskaTV

 • Symulator

 • Inauguracja roku akademickiego w Akademii Morskiej w Gdyni

 • Rejs dla Serca - wypłynięcie Daru Młodzieży do Holandii relacja

Zdjęcia

Opis dodatkowy

wydział nawigacyjny, wydział mechaniczny, szkoła morska, szkoła wyższa, oceonografia, akademia morska, uniwersytet morski

Dziękujemy za wysłane grafiki.