• <
mewo_2022

Niemcy zabezpieczają dostawę LNG dla FSRU w Brunsbüttel. W tle współpraca w offshore wind

07.10.2022 11:47
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Niemcy zabezpieczają dostawę LNG dla FSRU w Brunsbüttel. W tle współpraca w offshore wind

Partnerzy portalu

Niemcy zabezpieczają dostawę LNG dla FSRU w Brunsbüttel. W tle współpraca w offshore wind - GospodarkaMorska.pl
Fot. RWE

Niemiecki koncern energetyczny RWE porozumiał się z emiracką firmą National Oil Company (ADNOC) w sprawie pierwszego ładunku skroplonego gazu LNG, który zostanie przyjęty w terminalu FSRU w Brunsbüttel. Niemcy nawiązali także współpracę z Masdar w obszarze morskiej energetyki wiatrowej. 

Pierwszy komercyjny ładunek LNG ma trafić do Niemiec pod koniec grudnia 2022 roku. Spółka projektowa Elbehafen LNG będzie obsługiwać jedną z dwóch jednostek pływających FRSU (Floating Storage and Regasification Unit), które RWE wyczarterowało w imieniu rządu niemieckiego. Oczekuje się, że ładunek zostanie wysłany z Das Island w Abu Dhabi. Ładunek będzie opiewał na 137 tys. metrów sześciennych LNG i będzie pierwszym wolumenem LNG dostarczonym na niemiecki rynek gazu. 

RWE wylicza, że 137 tys. metrów sześciennych skroplonego gazu ziemnego odpowiada około 82,2 mln metrów sześciennych zregazyfikowanego gazu ziemnego. Odpowiada to też około 900 milionom kilowatogodzin.

Ponadto, obie firmy podpisały memorandum of understanding (MoU) w sprawie wieloletnich dostaw LNG, w ramach którego ładunki będą dostarczane do Niemiec począwszy od 2023 roku. 

Dr Markus Krebber, prezes zarządu RWE AG powiedział, że cieszy go też połączenie sił z Masdar, znanym partnerem RWE od lat w projekcie farmy wiatrowej London Array. 

– Razem zbadamy potencjał poszerzenia zakresu naszego partnerstwa w morskiej energetyce wiatrowej o kolejne projekty – powiedział. 

RWE i Masdar będzie koncentrować się na badaniu potencjału rozwoju ich portfeli w zakresie morskiej energetyki wiatrowej na kluczowych rynkach światowych. W ramach MoU, obie firmy ocenią możliwości w wielu różnych krajach. Nie sprecyzowano, jakimi rynkami interesują się obie firmy. 

Źródło: RWE


Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024
Tagi:
RWE, Niemcy, FSRU, LNG

Partnerzy portalu

seaway7
aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.